ust_reklam
Keşfet

Roma’da Gece Hayatı Nasıl?

Roma turları ile tadını çıkaracağınız güzelliklerin dışında gece hayatını da merak edenlere rehberlik edecek bu yazımızda, Roma’nın en ünlü barları, şarap evleri ve diskolarını ele alarak detaylı bir derleme hazırladık. En çok tercih edilen mekanları baz alarak oluşturduğumuz listemiz sayesinde Roma eğlence hayatına siz de dahil olabilirsiniz. Kolaylık açısından gruplara ayırarak detaylandırdığımız yazımız, farklı eğlence anlayışına sahip olanların da oldukça işine yarayacak.

Farklı türde alkollü içecekler: Roma Barları
Öncelikle şunu belirtelim, Roma eğlence ve gece hayatı geç saatlerde başlıyor. Hemen öyle akşamüstü oldu eğlence ortamları tıklım tıklım olur, yer bulamam kaygılarınız olmasın. Pek çok eğlence merkezi var fakat en iyileri nereler, Roma turu anında nereleri tercih etmeliyim diyenler için gidilebilecek barlar:

• La Botticella
Roma turu sırasında, gündüz soğuk bir içkiyle serinlemek isteyenlerin gece de doyasıya kafa dinlemek için tercihi barlar arasında en sık ziyaret edileni La Botticella oluyor.Şehrin tarihi dokusuna uygun bir şekilde dekore edilen barın bahçe bölümü de var. Her çeşit içkinin olduğu mekanda fiyatların uygun olması ve iyi çalışanlarının bulunması da elbette ki çok ziyaret edilen barlar arasında olmasını sağlıyor.

• Ice Club
Roma gece hayatı, her insanın zevkine uyan bir eğlence ortamını keşfetmesine imkan veriyor. O sebeple size düşen, sezebileceğiniz eğlenceyi belirleyip o tarz ortamlara yönelmek. Farklı bir eğlence arayanlarınsa kesinlikle kaçırmaması gereken Ice Club, -5 dereceyle sabitlenmiş ısısıyla buzlar arasında inanılmaz bir ortam sunuyor. Belli bir giriş ücretine tabi tutulan yerde yine buzdan bardaklarda içkinizi yudumlayabiliyorsunuz.

• The Basement- Pub. Cocktail. Bar. Events.
Roma turları için verilen kısa akşam molalarında özellikle erkek ziyaretçilerin fazlasıyla sevebileceği bu mekân da sürekli futbol yayınları yapılıyor. Genellikle gençlerin bulunduğu bar, akşam 19.00 ve gece 02.00 arasında hizmet veriyor. Cana yakın personeli ve atmosferin rahatlığından dolayı, sanki evde oturmuş maç izliyormuşsunuz hissi verebilen mekan da fiyatlar da gayet makul.

Sabahın ilk ışıklarına kadar dans: Roma gece kulüpleri
Roma’nın en ünlü barları gezisinden sonra, sabahlara kadar dans edip eğlenmek isteyen çılgın ziyaretçilerin en çok sevdiği ve Roma gezi turunun yorgunluğunu dans ederek atmak isteyen seyahat severlerin en çok gittiği gece kulüpleri listemiz:

• Level
Vicola del Fico’da bulunan bu disko, sabahlara kadar dans edilen şahane bir yer. İçki fiyatları biraz pahalı fakat müzikler ve çalışanları gayet iyi. Roma gece hayatı için hareketli ortam arayanların akın ettiği diskoda farklı kokteylleri deneyebilir, DJ veya denk gelirseniz canlı performanslar eşliğinde eğlenebilirsiniz.

• Black Out
Via Casilina bölgesinde yer alan Black Out, grup konserlerinin verildiği bir mekân. Sabaha kadar dans edenler, şahane alkollerden tadanlar ve özellikle sigara kullananlar için ayrı bir bölmenin de olması güzel düşünülmüş bir detay. Müzikler genelde elektronik gitar ve davul eşliğinde metal tarzda yapıldığı için sert müzikten hoşlananların kesinlikle gitmesi gereken bir kulüp.

• Gilda
Gilda, Via Mario de’Fiori’de yer alan bir gece kulübü ve içeri girerken kıyafet yasağı var. Giysileriniz ortama uygun olmak zorunda ve eğer rezervasyon yaptırmadıysanız erkek erkeğe girme konusunda sıkıntı yaşanabiliyor. Birçok kişinin akın ettiği Gilda, Roma turu sırasında en çok eğlenilebilecek mekanların üst sırasında yer alıyor. İçkiler pahalı fakat DJ performansı gayet güzel.

Enfes şaraplar: Şarap Barları
Roma’nın en ünlü barları veya dans yerlerinin dışında gidilebilecek, kişinin tercihine göre ister yemek isterseniz de aperatif eşliğinde birer kadeh kaliteli şarap denemek isteyenlerin en çok uğradığı meşhur şarap barları:

• Vino Roma
Roma gezi turlarında çoğu mekânda içecek olarak şarap sunulduğunu görebilirsiniz ancak Vino Roma’da şarap denemeden şehirden ayrılmayın. Tanınan bir yer olmasından dolayı mutlaka rezervasyon yaptırarak gitmelisiniz. Aynı zamanda şarap tadım etkinliği gibi daha pek çok etkinliğe de ev sahipliği yapan yerde olağanüstü lezzette şarapları bulabilirsiniz.

• Rimessa Roscioli
Vino Roma mekânı kadar popüler olan Rimessada etkinlikler düzenleyen popüler bir şarap evi. Cana yakın personeli, şarap eşleştirme gibi farklı etkinliklerle sevilen Rimessa akşam yemekleri için de tercih edilen şahane yerlerden biri.

Yorum Yap

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN YENİ YAZILAR

Yukarı