ust_reklam
Nehir Yolculuğu

Nehir Turları ile Avrupa’da Görmeniz Gereken En Güzel 10 Nehir

Avrupa’nın yeşilliğini, doğal güzelliklerini ve masalsı yerlerini kıyılarından izlemek gibisi yoktur. Uçakla, trenle ya da otobüsle keyifli bir Avrupa turu yapabilirsiniz ancak cruise gemisi ile Avrupa’da nehir turu yapmak paha biçilemez.

Nehir turları Avrupa’nın en güzel nehirlerine yelken açmanızı sağlıyor. Çeşitli manzaralar ve ülkeler arasında kıvrımlı bir şekilde akan bu akarsular ve nehirlere yelken açmak, kültürel ayrıcalık, gastronomi, doğanın bolluğu ve lüks ile dolu bir dünyaya açılmak demektir.

Avrupa’nın en güzel nehir yolculukları, şehir bölgelerinin yakınında demirleyen gemi turlarıyla kaplıdır. Bunlar daha çok yerel insanlarla tanışabileceğiniz, bisiklet keşiflerine çıkabileceğiniz ve çeşitli aktivitelere katılabileceğiniz şehir merkezlerindendir. Ayrıca, seyahat halindeyken, flamenko performanslarından, tarihi anıtların sesli turlarına kadar sizi eğlendirecek kadar şey vardır.

Çoğu Avrupa tur paketi nehir gezileri düzenlemez ve sunmaz, ancak yakın zamanda bir gezi planlıyorsanız, mutlaka Gruppal nehir turlarını inceleyin. Balayı tatili ya da romantik bir kaçamak için nehir turundan daha güzel ve masalsı bir seçenek olamaz.

Avrupa’nın en güzel nehirlerine yelken açın.

1-) Thames, İngiltere’den akar
İngiltere’nin güzellikleriyle doludur

Dünyanın en popüler nehirlerinden biri olan Thames, Big Ben gibi Londra’nın en popüler turistik yerlerinin farklı bir manzarasını görüyor. Bu, Gloucestershire’dan başlayıp en sonunda Essex’deki Kuzey Denizi ile birleşerek, Birleşik Krallık’taki ikinci en uzun nehirdir. En çok dikkat çeken Thames gezisi Londra’da bulunur ve görülmeye değer gezi ve akşam yemeği gezileri arasından seçim yapabileceği birçok türü vardır.

Yolculukta kapsanan mesafe: 346 km

Görülmeye değer yerler: London Bridge, London Eye, Shakespeare’s Globe, Westminster Abbey ve Big Ben

2-) Rhone, Fransa ve İsviçre’den akar
Doğa ile iç içe bir yolculuk sunar

İsviçre Alpleri’nden başlayarak Akdeniz’e akan Rhone Nehri, eskiden Almanlar ve Romalılar için önemli bir ticaret yolu olarak hizmet vermiştir. Cruise turları, Burgundy’nin lavanta tarlalarını gezerken ya da Rhône Vadisi’nin terakota çatılı evlerini geçerken sizi şaşırtacaktır. Chalon-sur-Saône’dan başlayıp Chalon-sur-Saône’den Avignon’a kadar uzanan ideal önerilen seyir güzergahı 8 gün sürer.

Yolculukta kapsanan mesafe: 652 km
Yoldaki turistik yerler: Lyon, Burgonya, Provence ve Paris

3-) Po, İtalya’dan akar
İtalyan manzaralarının en iyisini sergiler

İtalya’daki en uzun nehir olan Po Nehri’nin seyir turları, sizi Murano, Burano ve hatta Ferrara gibi şehirlerden bile geçiren parlak Venedik kanallarından başlar. Bu nehirde seyir yapmak, gezginlerin İtalyan kültürünü anlamalarını sağlar. Turlar genellikle Polesella’da sona eriyor, ancak Mantua’ya kadar uzanabilir. Gündüz veya gece boyunca gezinmeyi tercih edebilirsiniz. Ancak, eğer bir gecelik gemi yolculuğu istiyorsanız, seçenekler yeterli değildir.

Yolculukta kapsanan mesafe: 652 km
Yoldaki turistik yerler: Venedik, Murano, Burano, Piacenza ve Mantua

4-) Guadalquivir, İspanya’dan akar
Seville’ye farklı bir bakış açısı sunar

Guadalquivir Nehri İspanya‘nın en büyüleyici şehirlerinden biri olan Sevilla’dan başlar ve Atlantik Okyanusu ile birleşir. Geçmişte, nehir şehir için ithalat / ihracat noktası ve bugün setin güzelliği beri İspanya’nın en büyük turistik konumlar Plaza de Espana gibi çeşitli görülmeye değer yerlerden esinlenerek. Nehir gezisi Guadalquivir’deki yolculuk yaklaşık bir saat sürer; 10:00 dan başlayarak – 20:00 Yolculukların çoğu sesli turlar düzenleyerek hikayelerini anlatıyor. geçeceğin anıtlar.

Yolculukta kapsanan mesafe: 657 km
Yolculuk sırasında: Santa María de las Cuevas Manastırı, Plaza de Toros, Barrio de Triana ve Plaza Espana Kuleleri

5-) Seine, Fransa’dan akar
Parisli gibi bir yolculuk yap

Seine Nehri, Fransa’nın kalbidir. Paris Havzası içinde akar ve gerçekten de Paris’te yapılacak en iyi şeylerden biri olarak kabul edilen bir tur. Avrupa’daki diğer nehir yolculuklarının aksine bu, yaklaşık bir saat sürer ve Eyfel Kulesi ve Notre-Dame Katedrali gibi görülmeye değer yerlerden geçer. Gezi gezisi turları, gün batımı gezisi turları, akşam yemeği gezisi turları için tercihte bulunabilir veya Paris’in tam bir deneyimi için aktiviteleri bir seyir turu ile birleştirebilirsiniz.

Yolculukta kapsanan mesafe: 776 km

Güzergah: Gezi / Notre Dame Katedrali, Eyfel Kulesi, Louvre, Grand Palais ve La Conciergerie

6-) Douro, İspanya ve Portekiz’den geçiyor
Harmanlanmış parlaklık

Douro Nehri İspanya’da Bilbao’dan başlıyor ve Portekiz’de Porto’da Atlantik’te birleşiyor. Porto’daki Douro Vadisi, bölgenin şarapçılık gelenekleri nedeniyle UNESCO Dünya Mirası Listesi olarak kabul edilir. Cruise turlarının çoğu Porto’dan başlar ve Porto’da sona erer. Genel olarak turlar yedi ila on gün sürüyor ve Flamenko performansları gibi çeşitli gösterilerle kültürel bir abartı gösteriyor.

Yolculukta kapsanan mesafe: 897 km
Yoldaki turistik yerler: Porto, Regua, Pinhao ve Salamanca

7-) Elbe, Çek Cumhuriyeti ve Almanya’dan akar
Yaylalar, üzüm bağları ve mimari harikalar

Romalılar tarafından adlandırılan Elbe Nehri, Çek Cumhuriyeti’nin Krkonose Dağları’ndan başlayıp, Almanya’nın Hamburg kentinde Kuzey Denizi’nde sona ermektedir. Nehir Saksonya üzüm bağlarını ve Sakson Alplerini geçerken, kalbinizin büyüleyici manzarasıyla bir iki atışı atlamasını sağlar. Doğanın gizeminin yanı sıra, Doğu Avrupa’nın kültürel ve mimari çekiciliği, Dresden ve Magdeburg gibi görkemli kasabalarda uğrayacağınız gibi çenenizi düşürecek.

Yolculukta kapsanan mesafe: 1091 km
Yolda görülmeye değer yerler: Berlin, Magdeburg, Potsdam, Dresden, Hamburg ve Prag

😎 Ren, İsviçre, Lihtenştayn, Avusturya, Almanya, Fransa ve Hollanda’dan akar

Kıyılarını birçok rüya gibi yamaç kalesi, üzüm bağları ve ortaçağ mezunları ile süsleyen Rhine Nehri, tüm seyir fantezilerinizi gerçeğe dönüştürüyor. Almanya’daki Rhine Gorge, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde; ilham veren kültür ve çevreleyen doğal güzelliği sayesinde. Nehir, Alman Alpleri ile Fransız sınırı arasında akan İsviçre’nin Alpleri’nden başlıyor ve sonunda Amsterdam yakınlarındaki Kuzey Denizi ile birleşiyor.

Seyir kapsamındaki mesafe: 1233 km
Güzergahlar: Worms Katedrali, Mainz, The Palatinate Ormanı, Wiesbaden ve Wiesbaden müzeleri

9-) Dinyeper, Rusya, Belarus ve Ukrayna’dan akar
Farklı manzaraların açılması

Avrupa’nın en uzun üçüncü nehri olan Dnieper kaynağı, orta Rusya’nın Valdai Tepeleri’nde yer alır ve Ukrayna’da Karadeniz ile buluşmak için akar. Nehir kıyısında, tepelerden, eski mezelerden, çarpıcı şehirlerden ve ormanlık alanlardan oluşmaktadır. Birçok hidroelektrik projesi sayesinde Ukrayna ekonomisinde önemli bir rol oynuyor.

Yolculukta kapsanan mesafe: 2201 km
Yoldaki turistik yerler: Keiv, Odessa ve Kherson

10-) Tuna, Almanya, Avusturya, Slovakya, Macaristan, Hırvatistan, Sırbistan, Bulgaristan, Romanya, Moldova ve Ukrayna’dan akar
Avrupa’nın en uzun nehirlerinden biri

Tuna Nehri’nin, Johann Strauss’un sevgili Waltz’u gibi birçok şiir ve şarkının yaratılması için ilham verdiği bilinmektedir. Bu Avrupa nehri on ülke boyunca menderes, geçmiş ormanları, kırsal bölgeleri ve Viyana ve Budapeşte gibi hareketli şehirleri akmaktadır. Almanya’daki Kara Orman’dan başlayıp Romanya’nın Karadeniz’inde sona ermektedir. Çoğu seyir turu, Viyana’nın bir imparatorluğa hükmettiği zamanın hikayelerini anlatan antik çağlara geri dönmenizi sağlayacak ve daha fazlasını yapacaktır.

Yolculukta kapsanan mesafe: 2860 km
Güzergah: Passau, Viyana, Budapeşte, Bratislava ve Melk

Avrupa’daki en iyi nehir seferleri

Avrupa’nın yolculukları bu yolculukları çok daha güzel kılıyor. Avalon Su Yolları, Ama Su Yolları ve Viking Nehri Yolculukları, Avrupa’daki en iyi deniz yollarından bazılarıdır. Ayrıca, yaklaşık bir saat süren gezi gezileri var. Yani, belirli bir şehirde kısa süreli bir seyir arıyorsanız, sizi şımartacak seçenekler var!

Bütçeyi merak ediyorsanız, burada da iyi bir haber var, çünkü farklı seyir hatları benzer seyahatler için farklı teklifler veriyor. Avrupa’ya bir gezi planı yap, böylece bir hırsızlık anlaşması olduğunu düşündüğün şeyi alabilirsin! Şimdi yelken açalım.

Yorum Yap

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN YENİ YAZILAR

Yukarı