ust_reklam
Keşfet

Tüm Zamanların En İyi 11 Seyahat Filmi

Şimdiye kadar yapılmış en iyi seyahat filmleri ile karantina günlerinde oturduğunuz yerden seyahat etmeye devam edin.

Hiçbir şey beni iyi bir seyahat filminden daha fazla heyecanlandırmaz, diyorsanız doğru yerdesiniz. Yeni bir destinasyon keşfetmek için her izlediğinizde ilham ve motivasyon kazanacağınız birbirinden eğlenceli, komik, romantik ve keyifli seyahat filmleri sizi bekliyor.

İşte tüm zamanların en iyi seyahat filmlerinin listesi

1-) Into the Wild (2007)

IMDb Puanı 8.1

Emory Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra, üst düzey başarılara sahip öğrenci ve sporcu Christopher McCandless sahip olduğu her şeyi terk edip yola çıkar. Yol boyunca, Christopher hayatını şekillendiren bir dizi karakterle karşılaşır.

Into The Wild, Christopher McCandless’ın gerçek hayat hikayesidir. Yol boyunca her biri kendi hikayeleri olan her türlü insanla tanışır. Alaska’da, kendi başına yaşamak için vahşi doğaya doğru yola çıkar. Hayatı “Son Sınır” a giderken rastgele maceralar ve deneyimlerle doludur.

Fragmanı İzlemek İçin Tıkla

2-) Motosiklet Günlüğü (2004)

IMDb Puanı 7.8

Bu hayranlık uyandıran film, ikonik bir Latin Amerika devrimcisi haline gelmeden bir zaman önce Che Guevara’nın anılarına dayanıyor. Guevara (Gael Bernal) ve arkadaşı Alberto “Mial” Granado (Guevara’nın gerçek hayattaki ikinci kuzeni Rodrigo De la Serna) bir motosiklete binip 8 ay ve 14.000 kilometreden fazla yol yaparak Güney Amerika’ya gidiyor.

Gezi, Guevara’nın inanılmaz hayatının geri kalanına ilham kaynağı oldu. Film, size bu güzel kıta hakkında daha fazla bilgi edinmeniz için ilham verecek.

Fragmanı İzlemek İçin Tıkla

3-) Kumsal (2000)

IMDb Puanı 6.7

Heyecanlı ve merak uyandırıcı bir yolculuğa çıkmak için hazır olun. Gençlik yıllarındaki Leonardo DiCaprio’yu göreceğiniz ve Tayland’a hayran olacağınız bir film sizi bekliyor.

2000 yılı yapımı macera filmi “The Beach”, sizi Ko Phi Phi Lee’nin muhteşem kristal berraklığındaki sularında yüzdürecek ve Leonardo DiCaprio’nun gençlik yıllarına götürecek.

Fragmanı İzlemek İçin Tıkla

4-) The Way (2010)

IMDb Puanı 7.4

Bir baba, “El camino de Santiago” ya giderken ölen oğlunun cesedini kurtarmak için denizaşırı ülkelere gider.

Yol filminde, oğlunun anısına İspanya’nın Camino de Santiago şehrinde onun izinden yürüyen bir baba hakkında güzel ve ilham verici bir hikaye anlatılır. Filmi izledikten sonra kesinlikle hayatınızın bir noktasında Camino’ya gitmek isteyeceksiniz.

Fragmanı İzlemek İçin Tıkla

5-) 180° South (2010)

IMDb Puanı 7.6

180 Derece Güney, bir grup arkadaş, sörf tahtalarını ve tırmanma ekipmanlarını, Güney Amerika kıyılarında bırakıyor, sanayileşmeye ve doğal dünyanın yok edilmesine karşı kaybedilen savaşı öğreniyorlar. Tek kullanımlık malların artan insan tüketiminden beslenen modern ticari çıkarlar gezegenimizi mahvediyor ve film bazı cesur insanların onu durdurmak için ne yaptığını gösteriyor. Filmin güzel manzarası ve fantastik film müziği, gerçek bir sanat eseri yaratmak için güçlü bir mesaj veriyor ve duygularınız seyahat macerasıyla karışıyor.

Fragmanı İzlemek İçin Tıkla

6-) Yaban (2014)

IMDb Puanı 7.1

Yakın geçmişte gerçekleşen kişisel trajediden kurtulmanın bir yolu olarak bir kadının bin yüz millik solo yürüyüşünün tarihini anlatan bir filmle karşı karşıyasınız.

Reese Witherspoon, annesini kaybettikten sonra Pacific Crest Trail’de 1.100 mil yürüyüş yapan bir yazar olan Cheryl Strayed rolünde (Film, Strayed’in aynı adı taşıyan en çok satan 2012 kitabına dayanıyor). Strayed, tozlu ve çılgın ormanları, karlı alanları ve çamurlu izleri geçiyor, ayak tırnaklarını kaybediyor ancak kafasındaki her şey netlik kazanıyor.

Fragmanı İzlemek İçin Tıkla

7-) One Week (2008)

IMDb Puanı 7.0

Film, Toronto’dan Britanya Kolumbiyası Tofino’ya giderken Ben Tyler’ın motosiklet gezisini anlatıyor. Ben, hayatında anlam bulma arayışında hem ikonik hem de kendine özgü simgesel yapılarda duruyor.

Bu 2008 yapımı film, Toronto şehrinden İngiliz Kolombiyalı Tofino’ya büyüleyici bir yolculuğa çıkan okul öğretmeni Ben Tyler’ın motosikletle kaçışını anlatıyor.

Fragmanı İzlemek İçin Tıkla

😎 Çöldeki İzler (2013)

IMDb Puanı 7.2

Genç bir kadın dört deve ve sadık köpeği ile Batı Avustralya çöllerinde yürüyüşe çıkar.

Mia Wasikowska, dört deve ve bir köpekle Batı Avustralya’nın nefes kesen manzarasını dolaşır. Tek başına yapılan bu yolculukta dünyanın en güzel manzaralarını görmüş ve benzersiz çöl deneyimini yaşamış kadar olacaksınız.

Fragmanı İzlemek İçin Tıkla

9-) Encounters at the End of the World (2007)

IMDb Puanı 7.7

Film yapımcısı Werner Herzog, kıtanın güzelliğini yakalamak ve orada yaşayan karakterleri araştırmak için Antarktika’daki McMurdo İstasyonu’na gider.

Dünyanın Sonundaki Karşılaşmalar filmi, Antarktika’da yaşayan insanlar ve hayvanlar hakkında kareler göreceğiniz inanılmaz güzel ve eğlenceli bir film. Ulusal Bilim Vakfı araştırma istasyonunda çalışan kişilerin çoğu daimi dünya gezginidir.

Fragmanı İzlemek İçin Tıkla

Şimdi ya da Asla (2007)

IMDb Puanı 7.4

Ölümcül iki hasta bir kanser servisinden kaçar ve ölmeden önce yapılacaklar listesi ile bir yolculuğa çıkarlar.

Bucket List, bir göz yaşartıcı ve daha da önemlisi, seyahat etmek de dahil olmak üzere, kovayı vurmadan önce yapmak istediğiniz her şeyi yapmanız için size ilham verecek bir filmdir. Film bize hayatın çok kısa olduğunu ve sonuna kadar eğlenmemiz gerektiğini hatırlatıyor.

Fragmanı İzlemek İçin Tıkla

11-) The Art of Travel (2008)

IMDb Puanı 6.4

2008 yılı yapımı Seyahat Sanatı filmi, uzun zamandır sevgilisini ve nişanlısının onu aldattığını öğrenen bir adamın hikayesini anlatıyor. Geçmişten vazgeçerek önüne bakmaya çalışmak için balayını yalnız başına geçiren birinin maceralarını izleyeceksiniz.

Her yerde seyahat severler Güney ve Orta Amerika yağmur ormanları boyunca seyahat ederken sinematografiden ilham alacak. Film aynı zamanda dünyanın sizi bekleyen zorluklarını deneyimledikten sonra tanıdık olana dönme düşüncesinde her gezginin ruhunda hissettiği mücadeleyi tasvir etmek için harika bir iş çıkarıyor.

Fragmanı İzlemek İçin Tıkla

Yorum Yap

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN YENİ YAZILAR

Yukarı