ust_reklam
Yurtiçi Geziler

Herkesten Uzak Kamp Tatili Yapabileceğiniz 4 Karadeniz Yaylası

Şehrin gürültüsünden, kalabalığından, kirliliğinden mi sıkıldınız?

Herkesten uzakta, temiz havası ve sessiz doğası olan bir kamp tatilinin hayalini kuruyorsanız bu yazımız tam size göre! Doğayla buluşacağınız ve kendinizle baş başa kalacağınız benzersiz bir kamp tatili deneyimi için 4 Karadeniz Yaylası’nı sizin için derledik.

Karadeniz bölgesinin her yeri o kadar güzel ve o kadar huzurlu ki aralarında seçim yapmakta oldukça zorlandık. Kamp ateşi, temiz hava ve gökteki yıldızlar… Bu üçlü size kendinizi iyi hissettirecek ve doğayla baş başa kalacaksınız.

Yaylalara ulaşım oldukça kolaydır. Ulaşım aracı olarak kara ya da hava yolunu tercih edebilirsiniz. Hava yolunu tercih ederek en uygun uçak biletine sahip olun ve zahmetsizce Karadeniz’in en güzel yaylalarına en kısa sürede ulaşın. Şehir merkezine vardığınızda bazı yaylalara araçla ulaşım mümkünken bazı yaylalara araçla ulaşım mümkün değildir. Aracınızı belli bir noktada bırakıp kalan yolu yürüyerek devam etmeniz gerekiyor. Yaylaya ulaşmak için yürüyeceğiniz bu yol; öyle keyifli ve öyle yemyeşil bir yol ki… Bu yürüyüş sizin ve kamp rotanız için oldukça keyifli geçecek.

İşte herkesten uzakta Karadeniz’de kamp yapabileceğiniz, yeşil ve mavinin buluştuğu doğa harikası 4 Karadeniz Yaylası…

  1. Ayder Yaylası

Ayder Yaylası, Rize ilinin son zamanlarda en popüler turizm merkezi haline gelen bölgeleri arasında yer alıyor. Gidenin de gitmeyenin de dilinden düşüremediği Ayder Yaylası’nın kaplıcaları ve doğal güzellikleri ile huzurlu bir ortamı var.

Osmanlı Devleti döneminde birçok kişi Ayder Yaylası’na kaplıcaları için gidermiş. O dönemde kaplıcalardan şifa bulmak amacıyla faydalanılırmış. Yaylada dört mevsim on iki ay konaklama imkanı bulunuyor. Dört mevsimde de ayrı güzellikleriyle Ayder Yaylası gelen ziyaretçilerini büyülüyor. Yaylada kamp alanları da mevcut. Çadır kampına uygun alanlar bulabilirsiniz. Yöresel müzik aletlerinin sesini de kamp süresi boyunca duyabilirsiniz. 🙂

  • Hıdırnebi Yaylası

Trabzon’un Akçaabat ilçesinin Kuruçam beldesinde bulunan Hıdırnebi Yaylası, Karadeniz Yaylaları denildiğinde akla ilk gelen yaylalar arasında bulunuyor. Yaylada konaklama tesislerini görebilirsiniz. Pansiyonlarda, bungalov evlerde konaklayabileceğiniz gibi burada kamp da yapabilirsiniz. İster tecrübeli ister yeni bir kampçı olun, bu yaylada rahatlıkla kamp yapabilirsiniz.

Her yıl 13 Temmuz – 20 Temmuz arasında yaylada şenlikler yapılmaktadır. Bu şenliklere katılmak isterseniz kamp tatilinizi daha da keyifli bir hale getirebilirseniz. Fotoğrafçılıkla ilgileniyorsanız mükemmel kareler yakalamak için en güzel fırsat burada bulunmanız olacak!

  • Gito Yaylası

Rize’ye 25 dakika uzaklıkta olan Gito Yaylası’nda; gökyüzünün maviliği, yaylanın yeşilliği ve sanki üzerindeymişsiniz gibi hissettiren bulutların beyazlığı sizi büyüleyecektir.

Kamp yapabileceğiniz birçok işletme bu bölgede bulunmaktadır fakat siz hiçbir işletmeye bağlı kalmadan istediğiniz yerde kampınızı kurabilirsiniz. Sadece dikkat etmeniz gereken şey yakacağınız kamp ateşinizdir. Kamp ateşinizin söndüğünden ve ormana zarar vermeyeceğinden emin olmalısınız. Karadeniz’in bol oksijenli havasını içinize çekerek yapacağınız doğa yürüyüşü ile doğada tek başınıza veya arkadaşlarınızla keyifli zaman geçirebilirsiniz.

  • Samistal Yaylası

Rize’nin bir diğer yaylası da Samistal Yaylası’dır. Turistik olmayan bu yaylada kamp yapabilirsiniz. Samistal Yaylası’nda elektrik yok ve çoğu zamanda telefon çekmiyor. Herkesten uzak ve sessiz bir kamp alanı arayan doğa tutkunları için ideal bir yayla olabilir.

Yaylada herhangi bir işletme bulunmadığından gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı karşılamalısınız bizden söylemesi. 🙂 Muhteşem gün batımı manzarasının tadını çıkarmalısınız. Hangi yaylada kamp yapmaya karar verirseniz verin mutlaka güneşin doğuşunu ve batışını izlemelisiniz.

Fotoğraflarına bakmaya doyamadığınız Karadeniz’deki muazzam yaylalar doğa ve kamp tutkunlarını bekliyor. Herkesten uzakta, doğa ile iç içe yapacağınız kamplarda ruhunuzu besleyecek ve kamptan döndüğünüzde adeta kendinizi gençleşmiş hissedeceksiniz.

Yorum Yap

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN YENİ YAZILAR

Yukarı