ust_reklam
Keşfet

Olimpos’a Nasıl Giderim?

Antalya’nın Kemer ilçesiyle Kumluca arasında kalan Olimpos, pek çok kişinin tatil için aklına gelen ilk turistik yerlerden biri olmaya devam ediyor. Gerek doğal güzellikleri gerekse de meşhur Caretta Caretta kaplumbağalarını görmek isteyen doğa âşıklarının gelmek için can attığı Olimpos’a nasıl gidilir konusunda tüm ulaşım şekillerini kapsayan bu detaylı derlememize göz atabilirsiniz.

Şahsi araç veya kiralık araçla Olimpos’a ulaşım
İdari olarak Kumluca’ya bağlı Olimpos’a nasıl giderim diye araştırma yapmaya başlayanların genellikle ilk aklına gelen ulaşım yöntemi, araç kiralama oluyor.Öncelikle şunu belirtmekte fayda var; kendi aracınız veya kiralık bir araçla, Antalya-Kumluca Karayolu’na geldiğiniz karşınıza Çıralı ve Olimpos sapağı çıkacak, işte o an hangi yönden gideceğiniz tamamen size kalıyor. Her iki yolda Olimpos turu sırasında mutlaka görmeniz gereken yerlere çıkıyor. Olimpos sapağını seçerseniz karşınıza Olimpos Ören Yeri ve Plajı çıkacak.

Çıralı’yı tercih ederseniz de Çıralı Plajı ve Yanartaş’ı görebilirsiniz. Diğer ulaşım şekillerine göre daha hızlı ve rahat bir seyahat imkanı sağlayan şahsi araçla ulaşımı tercih ettiğinizde yakın rotaları da görerek Olimpos’a ulaşım sağlayabilirsiniz. Verilen kısa molalar veya birer günlük konaklamalarla eğlenceli hala gelebilecek seyahatiniz için Kaş ve Fethiye istikametinden geliyorsanız Kumluca üzerinden Antalya sahil yolunu takip etmelisiniz. Ancak İzmir istikametinden yola çıktıysanız Acıpayam, Elmalı ve Finike güzergâhından şaşmadan yola devam edilmesi gerekiyor.

Otobüsle Olimpos’a Ulaşım
Olimpos’a nasıl gidilir gibi bir sorunuz varsa eğer size önerebileceğiniz otobüsle ulaşım seçeneğiyle ilgili bilgi edinebilir ve Olimpos varışlı seferleri inceleyebilirsiniz.Bölgenin oldukça turist çeken güzellikleri sahip olması sebebiyle pek çok yurtiçi noktasından otobüsle ulaşım sağlanabiliyor. İstanbul’dan Metro, Ulusoy, Isparta ve Akdeniz gibi otobüs firmalarıyla yaklaşık 12 saat sonra Antalya’ya ulaşırken, yine aynı firmalar aracılığıyla İzmir’den 8 saat, Ankara’dan da 8-9 saat içerisinde merkeze ulaşabilirsiniz.

Antalya Otogar’a geldikten sonra yapmanız gereken, buradan Olimpos ulaşım için kullanılan minibüslere binmek. Yaz döneminde 10 dakikalık periyotlarla çalışan bu minibüsleri kaçırır ve beklemek istemezseniz, büyük otobüs firmalarına binerek Olimpos sapağına kadar ulaşabilir, buradan da minibüsleri yakalayabilirsiniz.

Havayoluyla Olimpos’a Ulaşım
Antalya’nın Türkiye’nin en turistik şehirlerinden biri olması ve özellikle yaz sezonunda iğne atsan yere düşmeyecek kadar doluluk oranına ulaşması sebebiyle uçak biletinizi önceden ayırtmanızda fayda var.Yaz sezonunda hergün düzenli olarak gerçekleşen havayolu seferleri sayesinde direkt uçuşlarla 1saat 15 dakika içerisinde merkeze ulaşılabilirken, 3-4 saatlik aktarmalı uçuşlar da mevcut. İstanbul- Antalya arası uçuşlarınızı Anadolu Jet, THY, Pegasus, SunExpress, Onur Air ve Atlas Global ile gerçekleştirebilirsiniz.Aynı havayolu firmaları İzmir-Antalya ve Ankara-Antalya arasında da seferler düzenliyor.

Genel uçak biletleri 50-515 TL arasında değişebiliyorken, firmaların promosyon ve erken rezervasyon fırsatlarını da kaçırmazsanız deyim yerindeyse sudan ucuza bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz.Antalya Havalimanı’na ulaştıktan sonra tramvayla otogara gelmeniz gerekli. Ancak seyahat süresinde Olimpos’a nasıl giderim veya altımda bir araç olsun diyenlerin pek çoğu havalimanından araç kiralayarak tüm Antalya’yı rahatça turladığını da belirtelim.

Transfer araçlarıyla Olimpos’a ulaşım
Olimpos’a nasıl gidilir konusunda aklınızda çok fazla soru işareti kalmaması için detaylı olarak ele aldığımız derlememizin son ulaşım şekliyse transfer hizmetleri. Doğası, denizi ve diğer doğal güzellikleriyle büyüleyen Olimpos, gerçekten de hayatta herkesin bir kereliğine de olsa mutlaka görmesi gereken bir yer. İster Antalya-Olimpos arasında isterseniz de Olimpos turu sırasında faydalanabileceğiniz transfer hizmetleri,tur grubundaki kişi sayısına bağlı ayarlanıyor. En az 4 kişilik grup için binek aracı tahsis edilirken, daha fazla kişiden oluşan bir grup varsa da minibüslerle hizmet veriliyor.

Daha uygun maliyete denk gelen ulaşım yöntemi, Olimpos’ta ulaşım için konakladığınız oteller tarafından da ayarlanabiliyor. Ancak yakın mesafelerden bu bölgeye seyahat planlıyorsanız en rahat ve uygun olan taşıma şahsi araç veya kiralık araçlarla seyahat etmekhem gönlünüzce farklı yerleri görebileceğiniz hem de canınızın istediği an harekete geçebileceğiniz için özellikle çocuklu aileler için oldukça ideal.

Yorum Yap

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN YENİ YAZILAR

Yukarı