ust_reklam
Gemi Yolculuğu

Gemi ile 245 Günde Dünya Turu: 59 Ülke = 388 Milyar!

Tam tamına 245 günde dünyayı baştan sona gezip görebileceğiniz dünyanın en uzun ve tek seferde yapılacak olan deniz yolculuğunda 59 ülkeyi kişi başı £ 67,000’a görebilirsiniz. Gemi seyahati Greenwich’ten başlayacak ve dünyanın en uzun sürekli deniz yolculuğu olarak adlandırılacak.

Gelecek yıl Ağustos ayında Greenwich’ten ayrılacak olan ve Mayıs ayına kadar deniz üzerinde kalacak olan Odyssey, Antarktika dışında her kıtayı gezecek, 59 ülkede 113 limanda duracak. Ödediğiniz fiyata sekiz restoran arasında seçim yapabileceğiniz yemekler, gemi çalışanlarının ücretleri de dahil ediliyor.

“Düşünen kişinin kruvazisi” olarak tanımlanan bu gemi içinde klasik sanat müzisyenleri, tarih ve sanat dersleri ve aşçılık dersleri de mevcut.

Kişi başı £ 66,990 olan gemi turundaki en ucuz ücret, birlikte seyahat etmeyi düşünen bir çift için minimum 133.980 £ (776 Milyar) ödeyecekleri anlamına geliyor.

Gemide ayrıca yolcuların kullanabileceği iki havuz ve kar taneleri soğuk havaya karışan bir kar mağarası içeren termal bir kaplıca bulunuyor.

En büyük kabin, daha önce rezerve edilmiş olan ve kişi başına 194,390 £ (1 Trilyon 126 Milyar) ödenen ya da iki kişilik kiralandığında 388,780 £ (2 Trilyon 252 Milyar)’a mal olan Owner’s Suite’dir.


228 metre uzunluğundaki Viking Sun, Greenwich’teki Thames Nehri’ne doğru ilerliyor.

Gezi, Süveyş Kanalı’ndan Akdeniz’e bir geçitle devam ederek daha sonra İspanya ve Portekiz’in batı kıyılarını dolaşarak İngiltere’ye geri döndükten sonra cruise yolculuğu da sona eriyor.

Sekiz aylık yolculuk Viking’in dünya genelindeki üçüncü yolculuğu olacak ve önceki dünya seyahatlerinin uzunluğunu neredeyse iki katına çıkaracak.

Viking başkanı Torstein Hagen bu tur için şunları söyledi: “Dünya üzerinde yapacağımız bu cruise yolculuğu, misafirlere bir kereliğine dünyaya açılma ve dünya üzerindeki en iyi destinasyonları seyahat endüstrisinde eşi görülmemiş bir değerde keşfetmeleri için nadir bir fırsat sunuyor.”

Greenwich İskelesi’ndeki lüks Norveçli Viking Sun. gelecek yıl Ağustos ayında dünya turuna çıkacak.

Haberin aslı için buraya tıklamanız yeterli.

Yorum Yap

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN YENİ YAZILAR

Yukarı