ust_reklam
Seyahat Önerileri

Dubai Çöllerini Keşfetmek için 7 Aktivite

Zenginliğin ve lüksün şehirleşmiş hali Dubai’de eğlence sınır tanımıyor. Dubai’de gezilecek yerler bitmiyor ve şehir, dinamik ve değişkenliğiyle herkesi kendine hayran bırakıyor. Alameti farikalarından biri de çölleri. Dubai’nin şehir merkezinden 60 kilometre uzakta, uçsuz bucaksız çöllerde insan ne yapar ki? Her daim esen şiddetli rüzgarlar, kum tepelerini de etkiliyor ve bu tepeler sürekli yer değiştiriyor. Bu yüzden yönünüzü belirlemeniz neredeyse imkânsız. Ama bunların hiçbiri çöllerdeki eğlence için engel olamıyor. Dubai çöllerinde eğlenmenin bir sürü yolu var. Gelin, her birini birlikte öğrenelim.

Develerle Gezinti

Dubai çölleri, binlerce yıl boyunca zorlu yolculuklara ev sahipliği yapıyor. Bu zorlu yolculukların başrolünde gezginler olsa da gece-gündüz demeden bu gezginleri taşıyan develerin de önemi epey fazla. Arap Yarımadası etrafında gerçekleşen geziler boyunca develer, gezginlerin en iyi arkadaşı oluyor. O yüzden de gezginler bu hayvanlara ‘çöl gemisi’ ismini veriyorlar. Nasıl bir deneyim olabileceğini hayal edebiliyor musunuz? Edemiyorsanız bir Dubai turu ile Platinum Heritage safarisine katılın ve tarihin tozlu sayfalarında kalan bu yolculuğun modernize halinin bir parçası olun. Sabahın erken saatlerinde tanışacağınız yeni arkadaşınızın, ritmik hareketleriyle Dubai çöl safarisi deneyiminizin keyfini çıkarın.

4×4 ile Kum Yolculuğu

Vadilerle kaplı bir çölde tozu dumana katmak ister misiniz? O zaman Dubai gezi notlarınızın arasına mutlaka çölde 4×4 turuna katılmayı eklemelisiniz. Arap Çölü’nde gerçekleştirilen bu turlarda, özel eğitim almış sürücülerle geziye çıkıyorsunuz. Bu safaride lastik havalarının indirilmesi büyük önem taşıyor. Çünkü araçlar böylelikle çölde rahatlıkla hız yapabiliyor. Hız yapmasının gerekliliği ise dik tırmanışlar ve sıkı dönüşlerin olması. Bu deneyim, hafızanızda Dubai çöl safarisi olmakla kalmıyor, aynı zamanda adrenalin seviyenizi de zirveye taşıyarak hayatınızda unutulmaz bir anı oluyor.

Yaban Hayat Deneyimi

Arap Çölü’ndeki sıcak ve kuru iklim, bitki ve hayvanlar üzerinde farklı etkiler bırakıyor. Hassas çevreye adapte olmaya çalışan bu canlılar için de bazı esnek kriterler oluşuyor. Oluşan bu durumlara kendiniz şahit olmak ise Dubai turları ile mümkün. Dubai’deki ilgi çekici yaban hayatı yakından görmek sizi ceylanlar, Arap yaban kedileri ve çeşitli kuşlarla tanıştıracak. Dubai çölleri üzerinde ne kadar farklı hayvanın bir arada yaşadığına inanamayacaksınız. Uzman şahin avcılarının size bir sürprizi de olacak. Çöldeki yırtıcı kuşların nasıl eğitildiğine tanıklık edecek ve onlarla yakından tanışma fırsatı bulacaksınız.

Çölde Bir Gece

Dubai’de gezilecek yerler arasındaki çöller, safariden ötesini sunuyor. Göçebe toplulukların çölde nasıl bir hayat geçirdiklerini daha iyi anlamanız için geceleri konaklama seçeneği sunuyor. Geleneksel bir kampta, yıldızların altında eski zamanların anısını gerçekleştirmeyi kim istemez ki? Akşamları bir kamp ateşinin etrafında salınan göbek dansçıları ile çölde unutulmaz bir deneyim yaşayabilirsiniz. Sabahları erken kalkmayı seven biriyseniz, çölde gün doğumunu mutlaka izlemelisiniz.

Kum Sörfü

Snowboarda dair tüm bildiklerinizi tam tersiyle hayal edin. Sıcak bir hava ve kumdan oluşan tepeler…
Bir sandboard ile yapabileceğiniz bu aktivite sayesinde kum tepelerini dağıtabilir, adrenalin dolu dakikalar yaşayabilirsiniz. Dubai turları sayesinde deneyimleyebileceğiniz kum sörfünü, yılın sadece belli dönemlerinde değil, çöl olması sebebiyle istediğiniz her an yapabilirsiniz. Yoğun ilgi görmesinin temel nedenlerinden biri de bu. Dikkat etmeniz gereken en önemli şey ise ayaklarınızın tahtaya bağlı olduğundan emin olmanız. Herhangi bir kazaya sebep olmaması için buna dikkat etmekte yarar var.

Çölde Lüks Yaşam

Dubai gezi rotanızdaki tüm heyecanları yaşadınız ve artık biraz dinlenme vakti geldi. Bunu yaparken de lüks yaşantının tadını çıkarmak istiyorsanız özel çöl tatilini denemelisiniz. Altı çeşit sunulan akşam yemeğinin yanında şampanyanızı yudumlayarak yorgunluğunuzu atabilirsiniz. Size özel olarak hazırlanan kumların üzerindeki masada, füzyon mutfağın sunduğu leziz yemeklerle mideniz bayram edecek.

Hava Balonundan Çöl Manzarası

Geniş bir alana yayılan Arap Çölü’ne zirveden bakmaya ne dersiniz? Balonun süzülerek gökyüzüne ulaşması sonrası, aşağıda nefes kesen bir manzaraya bakıyor olacaksınız. Dubai turları ile yapabileceğiniz balon turu, hayatınızın en havai manzarasıyla tanışmanızı sağlayacak. Sabahın ilk ışıklarında, serin bir havada güneşin dağın zirvelerine yayıldığını görmek ve kum tepelerinin bu manzaraya enfes bir görünüm kazandırdığına şahit olmak, dinginliği de beraberinde getirecek.

Yorum Yap

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN YENİ YAZILAR

Yukarı