ust_reklam
Keşfet

Dubai’de Çöl Safarisi Hakkında İlginç Bilgiler

Çöl safarisi bildiğiniz tüm safarilerden çok daha farklı bir deneyim oluyor. Dubai’de uçsuz bucaksız çöllerde safari yaparak bambaşka bir tecrübe yaşayabilirsiniz. Çöl safarileri genellikle kum tepelerinde gerçekleştiği için güvenli ve sağlam araçlar kullanılıyor. Dünyanın en lüks ve görkemli şehirlerinden olan Dubai’ye bambaşka bir gözle bakmak isterseniz çöl safari yapmanızı kesinlikle öneririz. Çöl safarisinde sıcacık kumların üzerinde mola vererek manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

Dubai’da çöl safarileri genellikle 14.00 gibi başlıyor ve 22.00 civarında da sona eriyor. Çoğunlukla 50 araçlık turların gerçekleştirdiği çöl safarilerinde arkadaşlarınızla eğlenceli bir zaman geçirebilir eğer tek başınıza çıkıyorsanız da unutulmaz bir seyahat deneyimi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer safari turlarına çok meraklı aynı zamanda da vahşi hayvanlardan korkuyorsanız çöl safarisi size en uygun tur olacaktır.

Dubai’de oldukça güvenli araçlarla gerçekleştirilen çöl safarisi diğer safari türlerine göre çok daha risksiz geçiyor. Dubai turu planınıza çöl safarisini ekleyerek hayatınızın en heyecan dolu anına hazırlanabilirsiniz.

• Dubai’de çöl safarisi denilince akla ilk olarak 4X4 araçlarla yapılan safari türleri geliyor. Fakat Dubai’de 4X4 araçların yanı sıra develerle, motorsikletle, ATV araçlarıyla veya kum kayaklarıyla da safari turu yapılabiliyor.

• Çöl safarisine giderken 4X4 araçların tekelerleklerinin havaları söndürülüyor ve lastiğin yerle bir olması sağlanıyor. Böylece araçlar kumun üzerinde daha kolay sürülebiliyor.

Dubai’daki kum tepeleri sert iniş çıkışlara neden olabiliyor. Bu nedenle tur şirketleri safariye başlar başlamaz mide bulanmasına karşın herkese plastik torba dağıtıyor.

• Özel etkinler için Dubai’de akşam safarisi de yapılabiliyor. Akşam safarisinde gün batımını izleyip çölün ortasında geleneksel nargile ve çay keyfi yapabilirsiniz.

• Geleneksel desenlere düşkün turistler için Dubai çöl safarisinde kına hizmeti de veriliyor. Safaride 20 dakikalık mola boyunca Arap kadınlar ellerinize kına yapabilirler.

Akşam safarisi planlıyorsan eğlenceli bir gece geçireceğinize emin olabilirsiniz. Güneşin batımından sonra kurulan meze sofrasında lezzetli yemeklerin tadına bakabilir, yemekten sonra gerçekleşen oryantal dans gösterisini izleyebilirsiniz.

• Dubai’de çöl safarisine giderken mutlaka ince kumaştan pantolon ve uzun kollu üst giymeye çalışın. Yanınıza alacağınız şal sayesinde ağzınızı ve burnunuzu kumdan koruyabilirsiniz.

• Çöl safarisinde spor ayakkabınızın içi kum dolacağı için terlik veya sandaletle gitmeniz daha pratik olacak.

• Eğer kayak tecrübeniz varsa Dubai’de kum kayağını deneyebilirsiniz. İlk bakışta zor gibi görünse de profesyonel eğitmenlerde ders alarak birkaç saat içinde kum kayağını öğrenebilir, Dubai çöllerinde hızla ilerleyebilirsiniz.

• Arkadaşlarınızla Dubai’de safari planlıyorsanız maximum 6 kişilik araçlar olduğunu hatırlatalım. 6’nın üzeri olan gruplar için iki araç kiralayabilirsiniz.

• Çöl safarisinin kişi başı ücreti 280 Türk Lirası. Dubai’ye gittiğinizde pazarlık yaparak bu ücreti 200 Türk Lirası’na indirmeniz mümkün.

• Dubai turları arasında gerçekleşen çöl safarisi boyunca araçların camlarını açmak yasak. Bu nedenle molalarda araçtan inerek bol bol temiz hava almanızı öneriyoruz.

• Çölün ortasına kurulan seyyar hediyelik eşya dükkanlarına göz atmanızı öneriyoruz. Buradan sevdiklerinize hediyeler alarak onları da mutlu edebilirsiniz.

Dubai çöllerinde telefon ve pos makinesinin sinyali çekmiyor. Bu nedenle telefonla yaptığınız işleri bir süre ertelemeli ve yanınıza nakit para almanızı öneriyoruz.

Çöl safarisine develerle devam ediyorsanız sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Unutmayın, bugüne kadar 18 kişinin develerden kaptığı virüsle öldüğü tahmin ediliyor bu nedenle safari turunuzda develere binerken dokunmamaya çalışın.

• Çöl safarisine giderken yanınıza mutlaka almanız gereken eşyaların başında fotoğraf makinesi geliyor. Kusursuz manzarasıyla sizi büyüleyen Dubai çöllerini sık sık fotoğraflayarak bu deneyimi ölümsüz kılabilirsiniz.

• Çölün ortasına kurulan küçük çadırlardan oluşan restoran ve eğlenceli alanı adeta mini bir şehir görünümünde. Dubai turu boyunca küçük çadırlardaki yöresel lezzetlerin tadına mutlaka bakmanızı öneriyoruz.

• Safari şoförlüğü için ayrı bir eğitim alındığını biliyor muydunuz? 4X4 çöl safarisi araçları 60-70 derece dik durabildiği için bu araçları kontrol altına almak hayli zor olabiliyor.

Dubai turları arasında kendinizi en özgür hissedeceğiniz anlardan biri ATV kullanmak olacak. Çöl safarisi kapsamında 15 dakika boyunca ATV aracını kendiniz kullanabilir, Dubai çöllerini baştan keşfedebilirsiniz.

Dubai’de çöl safarisine çıkmadan önce yemek yememenizi öneriyoruz. Dolu mideyle çöl safarisine çıktığınızda mideniz bulanabilir.

• Çöl safarisine giderken yanınıza en az 2 litre su almanızı öneriyoruz. Aksi halde çölün ortasında su bulmak sizin için zor olabilir.

Yorum Yap

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN YENİ YAZILAR

Yukarı