ust_reklam
EN'LER

Dubai’nin En Ünlü Eğlence Mekanları

Dünyada her kime “En lüks şehir?” neresi diye sorarsanız sorun, hemen hemen herkesin vereceği cevap belli. Arap Yarımadası’ndaki yedi emirlikten bir tanesi olan Dubai, her daim lüksü zirvede yaşıyor. Yüksek binaları, havalı alışveriş merkezleriyle herkesin merakının zirvesinde yerini alıyor. İşleri sebebiyle ziyaret edenler kadar Dubai turu ile tatil yapmak üzere gidenler de var. Her ne sebeple gitmiş olursanız olun, Dubai gece hayatı sizin için eğlenceli bir alternatif oluyor. Ancak dini gereklilikler sebebiyle şehrin kendine özgü bazı kuralları var. Hiçbir markette alkol satışı yapılmadığı için gece hayatı çoğunlukla otellerin kulüplerinde hayat buluyor. Yeterince merak uyandırdıysak gelin, Dubai’nin en ünlü eğlence mekânlarını birlikte keşfedelim.

Cavalli Club
Modanın bir gece kulübünde hayat bulduğuna tanıklık etmek ister misiniz? O zaman rotanızı Cavalli Club’a doğru çevirmelisiniz. İç tasarımında Cavalli’nin imzası olan kulüp, muhteşem bir ışıklandırmaya sahip. Duvarları Swarovski kristalleriyle döşendiği için üst düzey şık sayılan bu kulüpte sabaha kadar eğlenebilirsiniz. Dubai eğlence merkezleri arasında en kaliteli içkilerinin servis edildiği Cavalli Club’da akşam yemeğinizi de yemeniz mümkün.

Skyview Bar
Yüksek binaları ile meşhur olan Dubai, tahmin edileceği üzere inanılmaz güzel manzaralar sunan yerlere sahip. Dolayısıyla terastaki mekânlarıyla da oldukça popüler. Bu sebeple Dubai gezi notlarınızın arasına şehri yukardan görmeyi mutlaka eklemelisiniz. Skyview Bar da şehrin en iyi manzaralarından birini sunuyor. Burada, manzaranın karşısında lezzetli yemekler ve içecekler deneyeceksiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken çok önemli bir konu var, o da Skyview Bar’a rezervasyonsuz girmenizin mümkün olmadığı. Rezervasyon için aradığınızda size “dress code”u da söyleyecekler. Kıyafetinizi de bu koda uygun olarak seçmeniz gerekecek. Ama karşılaştığınız güzellikler sonrası kesinlikle buna değecek.

360
Jumeirah Beach Hotel’in bünyesinde bulunan ve şehrin en görkemli manzarasını izleyebileceğiniz bir diğer adres ise 360. Dubai’nin en ünlü mekânlarından olan 360’ta, denizin üzerine konuşlanmış bir iskelede akşam yemeği yiyebilirsiniz. Yeni lezzetlerle tanışabileceğiniz bu akşam yemeği sonrasında gece 11’den sonra ses yükseliyor ve çılgın bir partinin hazırlıkları başlıyor. Dubai eğlence mekânları ile ilk tanışmanızı burada gerçekleştirebilirsiniz. Dubai’deki çoğu mekân gibi burada da gitmeden önce rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Aksi halde bu eğlenceden mahrum kalabilirsiniz.

White Dubai
Dubai’nin ilk teraslı eğlence mekânı White Dubai, üst düzey bir ses teknolojisine sahip. Parti başladığı anda farkını anlıyor ve müziğin ritmine kendinizi teslim ediyorsunuz. Bir de bunlara muhteşem ışık gösterilerini ekleyince unutulmaz bir gece yaşıyorsunuz. Ünlü DJ ve müzisyenlerin de sahne aldığı mekân için etkinlik takvimini internet sitesinden takip edebilirsiniz. Dubai turları sıklıkla tercih edildiği için tatil programınızı önceden yapmanızda yarar var.

Barasti
Dubai gece hayatı denildiğinde ilk akla gelen mekânlardan biri de Barasti. Gündüzleri denizin tadını çıkarabileceğiniz plajında, akşamları sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenebilirsiniz. Aynı zamanda konsept partilerin de bir parçası olabilirsiniz. Konsept partilerin çoğunluğu geceleri düzenlense de gündüz gerçekleşen partilere de katılmanız mümkün.

Mahiki
Palmiyeler üzerindeki Nasimi Beach’in bünyesinde olan Mahiki ile Dubai gece hayatı hakkında harika fikirler ediniyorsunuz. Tropik bir temayla ziyaretçilerinin kalbini fetheden mekân karadan sadece 7 km uzaklıkta ve gündüzleri plaj olarak işletiliyor. Mahiki Dubai gezi programınızda varsa eğer sabahın ilk ışıklarına kadar eğleneceğinizi de garantilemiş olursunuz. Üst düzey şık mekânlar arasında olan Mahiki’ye gidecek olursanız siz de hayli şık olmalısınız. Yoksa kapıdan dönmek zorunda kalabilirsiniz.

Trilogy
Madinat Jumeriah Hotel’in içindeki Trilogy, Dubai turları arasında en ilgi çeken mekânlardan. Fas kültürünü yansıtan farklı bir konseptle yola çıkan Trilogy, sıra dışı bir deneyim yaşatmayı vadediyor. Üç farklı bölümden oluşan mekân, sadece eğlencenizin nasıl olması gerektiğine karar vermenizi bekliyor. Ünlü DJ’lerin performanslarını izleyebileceğiniz bir bölümle birlikte sabaha kadar dans edebileceğiniz bir bölüm arasında seçim yapmalısınız. İkisini de beğenmezseniz ilginç oyunların oynandığı diğer bölümde de vakit geçirebilirsiniz.

Lotus One
Dubai Kongre Merkezi’ndeki Lotus One, Asya kültürünü modernize ederek gençlerin odak noktası haline gelmiş durumda. Bu ünlü mekânla tanışmak isterseniz, kendinize bir sürpriz yapın ve hemen Dubai turu organize ederek Lotus One ile deyim yerindeyse eğlencenin dibine vurun. Popüler müzik çalmasıyla bilinen mekânda eğlence gece 11’de başlıyor ve sabah 3’e kadar durmaksızın devam ediyor. Siz de bu atmosferin büyüsüne kapılmak isterseniz Lotus One’a mutlaka gitmelisiniz.

Yorum Yap

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN YENİ YAZILAR

Yukarı