ust_reklam
Balayı Önerileri

Balayında Avrupa Turuna Çıkmak İçin 7 Neden

Yaz döneminin yaklaşmasıyla düğün telaşına kapılanların çoğu balayı tatili için henüz rota belirleyememişken hemen yardıma koşabilecek bir yazı derledik. Yurt içinde gidilecek balayı yerlerinin çoğunu hemen hemen kaçamak tatillerimizde de görebildiğimiz için bu yıl balayı için Avrupa turu ile eğlenmenizi öneriyoruz. Neden bu özel tatili Avrupa’da geçirmeniz gerektiğini, nedenleriyle birlikte listemizde detaylı açıkladık.

Yılın her dönemi uygun olması
Gündelik hayatın koşuşturmacasına kendini kaptıran pek çok çift, bırakın uzun soluklu tatilleri küçük kaçamaklara bile zaman bulamayabiliyor. Henüz evliliğe yeni adım atmış, çiçeği burnunda her çiftin zorlu hayat mücadelesine atılmadan önceki durağı olan balayı turu için en güzel fırsat, Avrupa turları ile seyahat etmeleri olur. Üstelik artık çoğu Avrupa ülkesine vizesiz balayı turları da düzenlenebiliyorken, bu fırsatı kaçırmamak gerekir.

Yurtiçi tatilleriyle hemen hemen aynı fiyatlara denk gelmesi
Çoğu çift balayı turu için yurtdışı seyahatlerinin çok pahalıya denk geldiğini düşünüyor. Oysa ki durum tam olarak böyle değil. Elbette ki her bölge aynı değil fakat artık çoğu Avrupa turu yakın mesafelerde yaptığınız seyahatlerden daha ucuza denk gelebiliyor. Yeter ki doğru zamanda planlama yapın ve erken rezervasyon seçenekleriyle balayı tatilinizi hiç tatmadığınız deneyimlerle sonlandırın. Ayrıca bu konuda kafanıza takılan durumlar varsa veya yabancı dil bilmiyorsanız ve bu sizi korkutuyorsa, bu alanda uzman tur şirketleriyle görüşerek ucuz balayı turu için hazırladıkları paketlere bir göz atın. Özellikle düğünden sonra hemen gidilecek bir balayı planlıyorsanız, o hengâmede bırakın sizin yerinize onlar balayınızı planlasın ve size sadece tadını çıkarmak kalsın.

Yeni kültürler keşfetmek
Balayı tur seçenekleri gözden geçirilirken, yeni yerler görme ve yeni insanlar tanıma şansınızı da hesaba katmalısınız. Farklı gelenek, görenek, eğlence ve mutfaklarıyla sizi kendine hayran bırakabilecek hemen her şeyi sunan Avrupa turları bulunuyorken, sıradanlaşmış tatilleri tercih etmeyin. Unutmayın ki bu en özel tatiliniz ve ne kadar dolu dolu geçerse, ne kadar öğrenebilir, eğlenebilirseniz işte o kadar tatmin edici olacak.

Dünya miraslarını görme şansı
Eğlence anlayışı kişiden kişiye değişmekle beraber, bazı kişiler tarihi ilişkilere olan merakından dolayı tatillere sadece kum, güneş ve deniz mantığıyla yaklaşmıyor. Bunların yanında nasıl daha çok şey öğrenebilirim diye araştırmalar yapan çoğu kişi de Dünya Miraslar Listesi’ne girmeyi başaran eserleri tanımak için yollara düşüyor. Sizlerde Avrupa’da balayı turları ile hem unutulmaz bir tatil geçirebilir hem de eğlenirken öğrenme şansını yakalayabilirsiniz.

Daha rahat, daha özgür bir tatil seçeneği
Balayı tur seçenekleri, giderek daha farklı alternatiflerle sunulabiliyor. Bu sebeple özellikle tur şirketleriyle anlaşmak, balayı tatili için oldukça mantıklı. İster ucuz balayı turu isterseniz de vizesiz balayı turları için bir tatil planlayın, yurtiçinde yapacağınız balayından daha çok eğlenebilirsiniz. Tek bir aktivite veya bölgeye kısıtlı kalmadan, farklı alternatifleri de deneyerek şahane bir balayı tatili geçirmiş olarak ülkenize geri dönebilirsiniz. Aynı zamanda ortak zevklerinize uyacak çeşitli etkinlikleri takip ederek Avrupa’nın da doya doya tadını çıkarabilir ve bambaşka deneyimlerle tatilinizi sonlandırabilirsiniz.

Özgüven ve dil geliştirici olması
Yurtdışı gezileri ister balayı turları isterseniz de herhangi bir seyahat amaçlı olsun, kişilere çok farklı deneyimler katabildiği için özellikle genç kişiler tarafından fazlaca talep gören gezilerden olur. Yeni insanlar, farklı bir dil, bambaşka gelenek ve görenekler insana farkında olmadan ziyadesiyle tecrübe aşılar. Hatta şöyle açıklayalım, bir kez böyle bir tatile çıkıldı mı hep arkası gelir. İnsanın içinde bulunan keşfetme arzusu her fırsat buldukça yenilikler görmek ister bu nedenle balayı destinasyonunuz kesinlikle Avrupa bölgesinde olmalı.

Farklı şehirlere kolay ulaşım sağlaması
Avrupa, ulaşım açısından daha gelişmiş seçeneklere sahip olduğu için bölgeler arasında geçiş fazlasıyla kolay. Tek bir noktaya sabitlenip kalarak bir tatil geçirmek yerine vize gerektirmeyen yakın bölgeleri de gezerek daha eğlenceli bir seçenek sunabilir size. Yurtiçi balayı seyahatlerinde bu durum çok mümkün olmayabiliyor. Fazladan bütçe, zaman ve enerji isteyen bu durumu Avrupa turlarıyla basit bir şekilde yaşamanız daha olası.

Yorum Yap

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN YENİ YAZILAR

Yukarı