ust_reklam
Alışveriş

Roma’dan Alınabilecek 9 Şey

İtalya’nın göz bebeğidir Roma. Her sokağında insanı ayrı bir güzellikle buluşturuyor bu şehir. Roma turu boyunca kendinizi bu güzelliklerin kucağından almanız zor. Alışveriş tutkunları için muhteşem bir ürün yelpazesi sunan bu şehir tüm isteklerinize cevap veriyor. Roma’dan ne alınır diye karar kara düşünmenize gerek bu yüzden. Büyük bir zevkle yapılmış hediyelik eşyalardan giyime kadar birçok ürünle karşılaşabilirsiniz. Roma alışveriş için hakikaten biçilmiş kaftan. Bu şehre geldiğinizde bütçenizin sınırlarını zorlayabilirsiniz.

Ayakkabı ve Çanta
Kadınların asla hayır diyemediği bu ikili Roma’dan alınabilecek şeylerin ilk sırasında yer alıyor. İster kendinize isterseniz bir sevdiğinize alın fark etmez. Muhteşem ayakkabı ve çantalara sahip olan bu şehirden bunları almadan çıkmanız hayli zor. İtalyan ayakkabılarının ünü dünyaya yayılmış durumda zaten Sizde buraya gelmişken bir çift ayakkabı almadan dönmeyin.

Mücevher ve Takı
Roma turları eğer gözünüzde alışveriş turlarından farksız ise vaktinizin çoğunu ince işlemeli mücevher ve takı satan dükkanlarda geçirebilirsiniz. Hediyelik eşya olarak da rahatlıkla tercih edebileceğiniz bu ürünlerin sayısız çeşidi mevcut. Roma’ya gelip de zevkine göre takı bulamayan birine rastlamak pek mümkün değil. Ünlü mücevher markalarından el emeği özel tasarımlar yapan butiklere kadar geniş bir yelpaze var burada. Bütçenize göre dilediğiniz yeri değerlendirebilirsiniz.

Murano Cam Ürünleri
Murano camı esas olarak Venedik’te meşhur olan bir cam türü. Ancak Roma gezi rotanızın içerisinde Venedik yoksa üzülmeyin. Çünkü Murano camını Roma’da da kolayca bulabilirsiniz. Göz alıcı bu camlar renkleri ve desenleriyle görenleri kendine hayran bırakıyor. Zarif bir tasarım ile hediye edilebilecek en güzel seçeneklerden olan Murano cam ürünlerini dilerseniz ev dekorasyonunuz için de kullanabilirsiniz.

Seramik Ürünler
Seramik ürünler Roma dendiğinde akla biraz daha gerilerde gelse de şehirde bu ürünlerin meraklısı olan çok fazla. Roma hediyelik eşya konusunda Murano cam ürünlerden sonra seramik ürünleri ile seçenek sunuyor. Ancak ürünlerin orijinal olmasana dikkat etmeniz gerek. Seramik ürünlerin çok daha fazla çeşidi İtalya’nın diğer bölgeleri olan Toskana, Umbria, Sicilya’dan bulabilirsiniz. Roma’da da bu ürünleri özel getiren ve orijinal olmasına dikkat eden sayısız yer var.

Tablo
İtalya bilindiği üzere önemli kültür yerleri arasında. Roma turu yaparken bunu çok daha net bir şekilde görebilir, şehrin sanatsal faaliyetlere karşı aldığı olumlu tutumu hissedebilirsiniz. Bu nedenle buraya gelip sanatın gözlere ve en çok da ruha hitap ettiği hediyelik eşyalar alarak sevdiklerinizin kalbine dokunabilirsiniz. Özellikle Piazza Navona’da birbirinden güzel eserler ile karşılaşabilirsiniz. Sokak sanatçılarının kalplerini koyarak meydana getirdikleri yağlı boya ve sulu boya tablolarından alabilirsiniz.

Giyim
Roma turları giyim ürünleri için harika bir fırsat sunuyor. Roma’da sayısız kıyafet bulmanız mümkün. Aradığınız kıyafetler ister son moda olsun ister uygun fiyatlı endişelenmenize gerek yok. Çünkü her zevkin ve her bütçenin kendinden bir şeyler bulacağı geniş bir ürün yelpazesi var. Roma’dan ne alınır sorusu aklınıza takılıyorsa bu soruya renk renk kıyafetlerde cevap bulabilirsiniz. Giyim ürünlerinde bütçenizi zorlayabilirseniz son en ünlü markaların son moda kıyafetlerinin olduğu mağazalara gidebilirsiniz. Sevdiğiniz kişiye özel bir hediye almak isterseniz eğer butik dükkanlarda tasarım ürünleri alabilirsiniz. Roma hediyelik eşya konusunda sevdikleriniz için en özel ürünleri sunuyor.

Şarap
Sevdiklerinize akşam sohbetlerinin yanında içebileceğiniz şaraplardan alıp, onların yeni tatlar denemesini sağlayabilirsiniz. Roma gezi rotanıza şarap tadım evlerini de ekleyip hangi şarabı alacağınıza çok daha kolay karar verebilirsiniz. İtalya şaraplarının kendine has bir ünü var.

Peynir
Roma’ya gelip sevdiklerinize şarap aldıktan sonra bu şarabı enfes tatlı peynirler ile süsleyebilirsiniz. Roma alışveriş seçenekleri yiyecek çeşitlerinde de oldukça cesur. Koruyucu madde içermeyen bu doğal peynirlerin tatlarına bakıp en beğendiğinizi seçebilirsiniz. İtalyanlar için peynirin ayrı bir önemi var. Bu nedenle Roma’da birbirinden farklı sayısız çeşitte peynirle tanışabilirsiniz.

Deri Ürünler
Roma’da deri ürünler çok fazla ilgi görüyor. Birbirinden güzel deri ürünleri gördüğünüzde kendinizi tutmanız zor olabilir. Deri cüzdan, eldiven ve daha birçok ürünü sevdiklerinizin zevkleri doğrultusunda tercih edip onlara hediye edebilirsiniz. Bu ürünler şık bir seçenek sunuyor.

Yorum Yap

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN YENİ YAZILAR

Yukarı