ust_reklam
Festivaller

Yunan Adaları’ndaki En Eğlenceli Festivaller

Yaz aylarında Yunan Adaları turuna çıkarsanız eğer bu festivallerden bir ya da birkaçına birden katılarak keyifli vakit geçirebilirsiniz. Kültürel ve dini festivallerin sıklıkla düzenlendiği Yunan Adaları, aynı zamanda renkli gece hayatıyla da ünlü. Yunan Adaları’nın sadece feribotla ulaşabileceğiniz adaları Santorini’den Mikonos’a ve Nakşa Adası’na kadar şöyle güzel bir festivaller turu yapmaya ne dersiniz?

• Nehir Partisi, Nestorio
Batı Yunanistan’ın Nestorio bölgesinde gerçekleşen River Party (Nehir Partisi), 5 gün boyunca dünyanın dört bir yanından 50.000’den fazla kişiyi bir araya getiren ve köklü bir geleneğe sahip büyük bir Yunan müzik festivali. Festivali benzersiz kılan şey ise festivale katılanların nehir kıyısında kamp yapma imkanına şansına sahip olması. Mükemmel bir manzara, açık hava etkinlikleri, kamp ateşi sohbetleri, arkadaşlıkları ve dahası bu festivalde sizleri bekliyor. Nehir manzaralı pastoral bir havası olan festival mekanında katılımcılar için organize edilen paintball yarışmalarına katılabilir, bungee jumping yapabilir, “yeşil” sahnede gerçekleşen konserleri ve gösterileri izleyebilir ve diğer etkinliklerde de yer alabilirsiniz. Sahiden bu festival kaçmaz!

• Gençlik Festivali, Kataniés
Kastaniés, Evros’ta (Doğu Yunanistan) düzenlenen 17. Gençlik Festivali, bu yıl (2017) bir kez daha bu yılın en heyecan verici etkinliği olacağa benziyor. 27-21 Temmuz tarihleri gerçekleşen bu gençlik festivali, hakikaten Yunan Adaları’nın en iyi ve kalabalık müzik festivallerinin başında geliyor. Nehir kıyısında güzel bir manzara eşliğinde harika vakit geçirebilirsiniz. Açık alanda gerçekleşen festivalde etkinlikler dağınık kum tepelerinde eş zamanlı olarak da gerçekleşebiliyor. Bu kum tepelerinin büyük bir çoğunluğu festival için özel olarak hazırlanıyor. Plaj voleybolu ve plaj futbolu maçlarını izleyebilir hatta takımda yer almak için önceden kayıt bile yaptırabilirsiniz.

• Ege Festivali, Siros Adası
Ege’nin adını taşıyan ve tamamen Ege’ye özgü olan tek festival, Festival of the Aegean; Türkçe adıyla Ege Festivali. 12-25 Temmuz tarihleri arasında Siros Adası’nda gerçekleşen gösterileri La Scala’yı anımsatan 1864’te inşa edilmiş olan Apollo Tiyatrosu, Miaouli Meydanı, St. Nikolaos Kilisesi ve Vaporia mahallesinde izleyebilirsiniz. Oscar ödüllü oyuncu Olympia Doukakis, opera yıldızı Natalia Ushakova ve İtalyan koreografı Renato Canela gibi uluslararası bir ünü olan sanatçılar, festivale katılan 500 sanatçıdan sadece birkaçı. 12 Temmuz’da Giuseppe Verdi’nin La Traviata’nın koro şarkısının keyfini çıkarın. 13 Temmuz ve 15 Temmuz’da ise Pan European Filarmoni Orkestrası eşliğinde gerçekleşen 4 misafir koroyu büyüleyici Apollo Tiyatrosu’nda dinleyin. 15 Temmuz’da ölümünün 100. yıldönümünü kutlayan Gustav Mahler’e ithafen yapılan anmaya katılın.17 Temmuz’da Miaouli Meydanı’nda Carmina Burana’nın yanı sıra Mikis Theodoridis’in performansını izleyin.

• Sani Festival, Halkidiki
Yunan Adaları turunun vazgeçilmezi Halkidiki’deki ünlü bir tatil beldesinde düzenlenen Sani Festivali, Avrupa’nın gelmiş geçmiş en iyi caz festivallerinden. Caz dünyasına doğru büyülü bir yolculuğa çıkmanızı sağlayacak çok yetenekli caz müzisyenleri kesinlikle izlemeye ve dinlemeye değer! 15 Temmuz’da Nat King Cole’u canlandıran David Murray Cuban Topluluğu’nu ve 16 Temmuz’da Ludovico Einaudi’yi ve son olarak 17 Temmuz’da klasik müzik, caz müziği ve etnik müziğin olağanüstü bir karışımı olan Paris Renaud Garcia-Fons’un müziğinin keyfini çıkarın. 2017 yılının programı, avangart tiyatro gösterileri ve genç Yunan müzisyenlerin eserlerinin sergileneceği etkinliklerle daha da zenginleşecek.

• Atina Festivali, Atina
Temmuz ve ağustos aylarında birbirinden keyifli etkinlikler sunan ünlü Atina Festivali, Yunanistan’ın başkenti Atina’daki kültürel yaşantının önemini vurguluyor. Herodus Atticus antik tiyatrosu (Herodio), Atina Konser Salonu, Apo Michanis Tiyatrosu, Ulusal Modern Sanat Müzesi, Pire limanı ve tabii Epidaurus antik tiyatrosu, performanslara ev sahipliği yapan mekanlar arasında bulunuyor. Katılımcıların sabırsızlıkla beklediği gösterilerden bazıları, Euripides’in “Medya”, Aristophanes’in “Barış” skeçleri ve ünlü Yunan sanatçılarının konserleri.

• Aurora Festivali, Semadirek Adası
Bu yılki Aurora Festivali, antik çağın en mistik merkezindeki “Büyük Tanrıların Tapınağı” lakaplı Semadirek Adası’nda gerçekleşecek. 23-29 Ağustos tarihleri arasında bu festivalde olursanız eğer sizi heyecan verici dağlar, berrak denizler, yemyeşil ormanlar ve antik tapınaklar karşısında tek kelimeyle nutkunuz tutulacak. Kuzey Ege’deki kutsal ada olarak da bilinen Semadirek Adası, el değmemiş doğa güzellikleriyle ziyaretçilerin kamp yapmalarına da imkan veriyor. Yunanistan’dan ve dünyanın her yerinden gelen 120’den fazla tanınmış sanatçının performanslarını izleyebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN YENİ YAZILAR

Yukarı