ust_reklam
Yurtdışı Geziler

Yılbaşında Gezmek İçin 7 Neden

Hep deriz insanın kendi vatanı gibi yoktur, gezilecek yeri çoktur, cennet gibidir, hepsi de doğrudur. Ama neden dünyanın bambaşka bir ülkesinde farklı deneyimler yaşayarak yeni bir yıla girmeyesiniz ki? Vize deseniz artık bahane olmaktan çıkıyor çünkü vizesiz gezilebilecek 100’ün üzerinde ülke var. Dünya gerçekten çok büyük, keşfet keşfet bitmiyor ve bir yerden de başlamak gerek. İşte yılbaşı tatili, bunun için harika bir fırsat olabilir. Fırsatları kovalayın ve sizler için hazırladığımız yılbaşı tatilinde yurtdışına çıkmanız için 7 nedeni hemen şimdi keşfedin.

  • Yeni yıla dinlenmiş ve zinde girersiniz.

Evinizde vereceğiniz yılbaşı partisi öncesi ve sonrası temizlik ve bulaşıkla uğraşmak zorunda kalmazsınız.Alışveriş, temizlik, bulaşık derken yılbaşı tatiliniz zehir olmaz. Çünkü yurtdışı tatil programınızı ayarlayıp, kapıya “biz evde yokuz” yazısını asmak ve Facebook sayfanıza “Adios” yazmak yeterli olacaktır. Sadece siz ve tatiliniz baş başasınızdır. Bir uçak biletine ve pasaport çıkarmaya bakar; tabi vizesiz bir ülkeye gidecekseniz…

  • Vizesiz gidebileceğiniz çok sayıda ülke var.

yilbasi-gezisi

2016 itibariyle tam tamına 102 ülkeye vizesiz giriş yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Pasaportunuzun da maksimum 2 günde elinize ulaşacağını hesaba katarsak, yılbaşından bir hafta önce program yapsanız bile dört dörtlük bir tatil sizi bekliyor demektir. Balkanlar turu, Uzakdoğu turları, Ortadoğu ülkeleri, sıcacık, romantik ve tropik bir tatil için Maldivler, Dominik, Filipinler, Bahamalar, Seyşeller, etnik, kültürel ve mistik bir yolculuk için Fas turları, eğlenceyi zirvede yaşamak istiyorsanız Kıbrıs gibi sayısız alternatif var önünüzde. Vize derdiyle uğraşmadan yılbaşı tatil programınızı dilediğiniz gibi hazırlayabilirsiniz.

  • Unutulmaz anılarla yeni yılı karşılayabilirsiniz.

Mesela dünyada eşini benzerini görmediğiniz havai fişek gösterileriyle, sokak etkinlikleri ve geleneksel danslar eşliğinde yeni yıla merhaba diyebilirsiniz. Yılbaşı kutlamalarının rutininden kurtulmanın tek yolu, yurtdışı seyahatine çıkmak. 1-1,5 gün de olsa her saniyesini dolu dolu geçirebilirsiniz.

  • Ah bu batıl inançlar… Peki ya doğruysa?

Şöyle bir söz vardır: “Yeni yılı nasıl geçirirseniz bütün bir yıl öyle devam eder.” Artık adına motto mu dersiniz, batıl inanç mı bilemeyiz ama doğruluk payının olduğu, çoğumuz tarafından tescilleniyor sanki. Gezenti bir ruhunuz var ama bir türlü nereden başlayacağınız bilmiyorsunuz. Belki de bu yılbaşı tatili, dünya turu yapmak için harika bir adım olacaktır. Siz en iyisi yılbaşında gidebileceğiniz ülkeleri şimdiden araştırmaya başlayın. Bir bakarsınız bütün bir yıl boyunca o ülke senin bu ülke benim geziyorsunuz.

  • Farklı deneyimler yaşayabilirsiniz.

Yılbaşı tatili denince sadece görsel şovlardan ibaret bir tatil gelmesin. Bu tatil, yurtdışı deneyimiyle birlikte katılacağınız sıra dışı ve farklı aktiviteleri de beraberinde getiriyor. Hala kayak yapmadıysanız Finlandiya’nın Lapland bölgesi ve Noel Baba Köyü’nü tercih edebilirsiniz. Oradaki Ren geyikleri ve Husky köpekleri eşliğinde kızak turu yapabilir ve Noel Baba ile tanışabilirsiniz. Ya da Afrika’da safari turu yaparak yeni yılı karşılayabilirsiniz. En çok neyi yapmaktan hoşlanıyorsanız o aktivitede dünya çapında ünlü olan yeri seçin. Ne de olsa her şey yerinde ve tadında güzel.

  • Farklılık iyidir; lezzet dünyasına hoş geldiniz.

Yılbaşı tatiliniz için hangi ülkeyi seçerseniz seçin, şuna emin olun ki orada tadacağınız yemekler, birbirinden farklı olacak. Kimisi leziz kimisi de damak tadınıza uymayacak. Ama kültürel değişim de işte tam bu noktada başlıyor. Özellikle yılbaşı zamanı kurulan sokak stantlarındaki yemekler, gideceğiniz yöreyi en iyi yansıtan yemekler olabilir. Bu yüzden hijyen koşulları çerçevesinde hizmet veren sokak stantlarından lezzetler tatmaktan çekinmeyin. Yeniliğe açık olun, yenilik gördükçe yenilenecek ve yeni yıla taptaze bir başlangıç yapacaksınız.

  • Yeni yıla birkaç yabancı arkadaş edinerek başlamaya ne dersiniz?

Arkadaşlık; hem de kültür, din, dil, ırk ayrımı yapılmaksızın sadece sevgi üzerine kurulan bir arkadaşlık. İşte yılbaşı tatilinizde edineceğiniz en güzel şeylerden biri de bu. Tatil dönüşünüzde ofisinizde işlerin arasında bunalmışken telefonunuza bir mesaj gelecek ve gülümseyeceksiniz. Çünkü kıtalar arası bir arkadaşınız size yaşadığınız keyifli anları hatırlatıyor. Bir daha aynı yere gittiğinizde konaklama, yeme içme gibi sorunları da ortadan kalkmış oluyor. Ne de olsa arkadaşlığın yerlisi yabancısı olmaz. Yeni yıla yeni insanlar tanıyarak girmek paha biçilemez.

Yorum Yap

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN YENİ YAZILAR

Yukarı