ust_reklam
Keşfet

Yeni Yıla Merhaba Diyeceğiniz 10 Şehir

Yeni yıl yeni umutlar, hayaller, mutluluklar demek. Hal böyle olunca faklı kıtalarda, farklı ülkelerde, farklı insanlar tarafından her yıl aynı coşkuyla kutlanıyor. Öyle ki yeni yıl kutlaması artık evrensel bir etkinlik dahi denebilir. Bu yazımızda yılbaşı coşkusunu doyasıya yaşayabileceğiniz şehirleri sizler için derledik.

Paris, Fransa

2019 senesinden beklentiniz aşk ise yeni bir yıla Paris’te girmemek için bir sebebiniz yok demektir. Elbette bu bir şehir efsanesi fakat Paris gerçekten de yeni yıl kutlamalarında bambaşka bir atmosfere bürünüyor. Fransız şarkılarının notalarına sinen şarap kokusu her zamankinden daha baş döndürücü oluyor. Kutlamalar için ışık şöleni sunan Eiffel Kulesi de hem şehre bambaşka bir güzellik katıyor ve yılbaşı fotoğrafları için enfes bir arka plan oluyor.

Roma, İtalya

Yılbaşında gidilecek yerler listesinde kendine her zaman yer bulan şehirlerden biri de Roma. Tıpkı Paris gibi burası da aşk şehri olarak nitelendiriliyor ve özellikle kutlamalar için çiftler tarafından oldukça rağbet görüyor. Roma yılbaşı kutlamalarının oldukça görkemli geçtiği şehirlerden. Sınırsız eğlenceye Roma’nın farklı atmosferi de eklenince ziyaretçiler için asla unutamayacakları bir yılbaşı eğlencesi oluyor.

Barselona, İspanya

Barselona futbol takımı ile özdeşleşmiş bir şehir olsa da İspanya’nın en güzel şehirlerinden olduğu su götürmez bir gerçek. İşin içine enfes plajlar da eklenince yılbaşında gezilecek yerler arasından bir adım öne çıkıyor. İspanyol halkı dünyada eğlenceye olan düşkünlükleri ile ün salmış olduğundan bu şehirde yılbaşı partileri eğlence ehli bu halk tarafından adeta bir efsaneye dönüştürülüyor. Yılbaşına Barselona’da girmeyi planlıyorsanız yılın son dakikalarını binlerce kişi ile birlikte Katalonya Meydanı’nda dans ederek geçirebilirsiniz.

Moskova, Rusya

Moskova’da yılbaşı eğlenceleri dondurucu soğuğa rağmen her yıl hızından hiçbir şey kaybetmeden devam ediyor. Binlerce insan sokaklara dökülüyor ve yeni yılın ilk sabah ışıklarına kadar doyasıya eğleniyor. Votkanın su gibi aktığı bu yılbaşı eğlenceleri oldukça renkli görüntülere sahip oluyor. Moskova yılbaşı ruhunu içinizde hissedebileceğiniz şehirlerden. 2019’a Moskova’da girebilirsiniz.

Londra, İngiltere

Londra’da yılbaşı eğlenceleri yıllardır aynı coşkuyla kutlanıyor; binlerce insan aynı noktada toplanıyor ve toplanma merkezi ise genellikle Big Ben oluyor. Yılbaşı kutlamalarının başlangıç düdüğü ise havai fişek gösterileriyle çalınıyor. Dakikalar boyu süren rengârenk ve büyüleyici havai fişek gösterileri geceye renk katıyor. Ayrıca Thames Nehri ve köprüler de Londra’da yılbaşı kutlamalarının hareketli olduğu yerlerden. Yurtdışı turlar ile rahat ve ekonomik bir şekilde ulaşım sağlayabileceğiniz Londra’da mükemmel bir yılbaşı kutlaması sizleri bekliyor.

Berlin, Almanya

Berlin “parti şehri” lakabıyla anılan bir şehir. Hal böyle olunca Berlin’deki yılbaşı partilerinden de beklenti artıyor. Dünyanın en büyük yılbaşı partilerinden biri burada düzenleniyor. Tıpkı Londra’da olduğu gibi Berlin’de de yılbaşı kutlamalarının en can alıcı noktasını havai fişek gösterileri oluşturuyor. Gecenin heyecanını tam anlamıyla yaşamak için Brandenburg Kapısı oldukça ideal bir nokta. Yılbaşı coşkusunu Berlin’de yaşamak için geç olmadan Berlin yurtdışı tur seçeneklerine göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Sydney, Avustralya

Sydney dünya üzerindeki konumu nedeniyle yeni yıla merhaba diyen ilk şehirlerden. Burada yılbaşı kutlamaları büyük festivalleri aratmayacak cinsten. Sydney şehri yılbaşı kutlamalarını oldukça ciddiye alıyor. Şehrin en önemli noktaları günler önceden yılbaşı kutlamaları için hazırlanmaya başlanıyor. 2019’a girmek için Sydney akıllıca bir seçim olabilir.

New York, ABD

New York yılbaşını oldukça büyük bir coşkuyla kutluyor. Özellikle Times Meydanı çok erken saatlerden itibaren yavaş yavaş doluyor. Binlerce insan adımlarını dünyanın en büyük yılbaşı partilerinden birine atıyor. Saat 23.59 olduğunda meydanın tepesinden bırakılan ve 60 saniyeyi sembolize eden 60 kırmızı balon gözyüzüne bırakılıyor. Meydandaki ışıklandırma ise coşkuyu katbekat arttırıyor.

Reykjavik, İzlanda

Yeni bir yılı kuzey kutbunun sınırında karşılama fikri kulağa oldukça masalsı geliyor. Bu masalı yaşamak ise Reykjavik turları ile tamamen sizin elinizde. Kış aylarında güneşin yüzünü sadece 4 saat gösterdiği bu soğuk ve karanlık şehir yılbaşı eğlencesinin ateşiyle ısınıyor.

İstanbul, Türkiye

Taksim Meydanı İstanbul’un yılbaşı kutlamalarının yegâne merkezi oluyor. Yılbaşı gecesi milyonların toplandığı bu nokta çok renkli görüntülere sahip oluyor. İstanbul kozmopolit yapısından dolayı her zevke uygun eğlenceyi bünyesinde barındırıyor.

Yorum Yap

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN YENİ YAZILAR

Yukarı