ust_reklam
Ülkeler Rehberi

Yılbaşı Kutlamalarıyla Ünlü 7 Şehir

Bir yılı daha devirmek üzereyiz ve hala yılbaşı için program yapmadıysanız ve yılbaşını yurtdışında farklı bir şehirde karşılamak istiyorsanız, bu yazımızı okumadan nereye gideceğinize karar vermemenizi tavsiye ediyoruz. Alışılmış, standartlar dışında bir yeni yıl için işte farklı yılbaşı turları ve rotaları.

New York

Frank Sinatra’nın “New York New York” şarkısında da dediği gibi: “I want to be a part of it New York, New York / Onun bir parçası olmak istiyorum New York, New York” diyorsanız, hele bir de yine şarkıdaki gibi “These vagabond shoes, are longing to stray / Bu avare ayakkabılar yola çıkmayı çok istiyorlar”sa biz sizi hiç tutmayalım ve yılbaşında sizi doğruca New York’a uğurlayalım. İster çok fazla para vererek, ister cebinizden hiç para çıkmadan New York’ta yılbaşı kutlayabilirsiniz. Yılbaşı akşamını ise tüm New Yorklular gibi sizin de Times Meydanı’nda geçirmenizi tavsiye ediyoruz. Eksi derecelerdeki soğuk havaya rağmen New York’ta geçireceğiniz yılbaşını ve yılbaşı kutlamaları etkinliklerini ömrünüz boyunca unutamayacaksınız.

Buenos Aires

Arjantin’e vizesiz yılbaşı turu ile gitmek ve muhteşem bir tatil yapmak ister misiniz? Yeni yıla sokak partileri ile giren Arjantin’in başkenti Buenos Aires, aralık ayında yazı yaşayan şehir, tango yapanlar, şovlarla sabaha kadar yeni yılın tadını çıkarıyor. Meşhur Opera Binası Tetra Colon her yıl yılbaşı için güzel etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Recoleta ile Puerto Madero’nın şık restoranlarında dünyanın en lezzetli etlerini yiyebilir, damak zevkinize bayram yaşatabilir, yılbaşı seyatinize ayrı bir renk katabilirsiniz.

Jukkasjarvi

Yılbaşında değişik bir yer görmek istiyor ve kimsenin yapmadığı bir şey denemek istiyorsanız, size en sıra dışı yılbaşı için Stockholm’den 1,5 saat uçuş mesafesinde yer alan Buz Otel’e gitmenizi öneriyoruz. Sıra dışı bir yılbaşı deneyimi için Jukkasjarvi Havaalanı’ndan otele köpeklerin çektiği kızaklarla ulaşabilir, otelde uzay kıyafetlerine benzeyen paltolarınızla her şeyi buzdan yapılma odanızda keyif çatabilirsiniz. Yatağınız buzdan yapılma ve siz de teknolojinin imdada yetiştiği tulumlarınızla burada uyuyorsunuz. Değişik bir deneyim arayanlara alternatif bir yılbaşı rotası: Jukkasjarvi.

Mavrovo

Spordan yaz kış vazgeçmeyenler; yılbaşında da spordan ayrı kalmayalım diyorsanız, Makedonya’nın başkenti Üsküp’e 1,5 saat uzaklıkta, doğanın ve karların muhteşem manzaralarını sunan Mavrova’ya bu yılbaşında gidebilirsiniz. Vizesiz turlarla gidebileceğiniz Makedonya’nın, Bistra Dağı’nın ve Mavrova Gölü’nün doğal güzelliğine karın da eklenmesiyle kartpostal gibi görüntüler çıkıyor. Görenleri şaşkına çeviren enfes manzaralar eşliğinde yeni yılı karşılayabilirsiniz. 15 kilometrelik kayak pistleri de spor zevkinizi, kayak tutkunuzu da oldukça tatmin edecektir.

Barbados

Türk vatandaşlarının vizesiz olarak gidebildiği Barbados Adası, Karayipler’de yer alıyor. Mavinin bütün tonlarını sunan ve bembeyaz kumsallarda yeni yıl kutlaması yapmak isterseniz eğer, Barbados sizleri bekliyor olacak. Ada her yıl yılbaşı zamanlarında binlerce turist ağırlamanın keyfini yaşarken her geçen gün yeni açılan şık otel ve restoranlarıyla da daha çok gelişiyor.

Sydney

Avustralya’nın Sydney şehri dünyada yeni yıla ilk giren şehirlerden biri. Her yıl televizyonlarda daha biz yeni yıla girmeden onların kutlamalarına şahit oluyoruz, bu kez sizde orada olmak isterseniz geç kalmadan Avustralya vizenizi alın. Yılbaşı gecesi Sydney Limanı’nda yapılan muhteşem havai fişek ve ışık gösterisini, Aborjin halkının geçmiş senenin kötü ruhlarını silmek için yaptıkları törenlerini kaçırmayın.

Cape Town
Soğuktan ziyade sıcak severseniz, yılbaşını yaza merhaba partisiyle kutlamak isterseniz eğer, Güney Afrika’nın güzel şehri Cape Town’da lezzetli yemekler, birbirinden güzel şaraplar ile buluşmanızı tavsiye ediyoruz. Afrika’nın ve Cape Town’ın sembol dağı Table Mountain (Masa Dağı)’nın teleferiklerle ulaşacağınız 1087 metre yükseklikte seyir tepesinden şehri seyretmek, soğuk suda yüzmekten çekinmezseniz eğer Camps Bay ve Clifton plajlarında denize girmek, 3.000 kadar penguenin insanlarla beraber yaşadığı Boulders Bay’ı görmek Cape Town’da yapacaklarınız arasında bulunuyor.

Cape of Good Hope’ta (İyi Dilekler Burnu) ise yeni bir yıla girerken daha güzel günler için dileklerinizi dilemeyi unutmayın. Yeni yılı festivallerle kutlayan Cape Town’da katılabileceğiniz o kadar çok etkinlik var ki, seçim yapmakta zorlanabilirsiniz. 28 Aralık’tan başlayan, 6 Ocak’a kadar devam eden Cape Town ve çevresindeki festivallere mutlaka gitmeden önce göz atın, gitmek istediklerinizi not alın. Farklı bir yılbaşı için çok fazla seçeneğiniz olacak bundan emin olabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN YENİ YAZILAR

Yukarı