ust_reklam
Ülkeler Rehberi

Japonya’da Gezilecek Yerler

Bilim ve teknolojideki buluşları, hayranlık veren keşifleri, geleneklerine olan kuvvetli bağlılıkları ile Uzakdoğu ve özellikle Japonya kültürü her ülkeden insanın dikkatini çekmeyi başarıyor. Uzakdoğu kültürüne merak ve ilgi bütün dünyada oldukça yaygın. Japonları bütün dünya kültürlerinden farklı kılan ve bize göre bir hayli ilginç olan kültürleri, son zamanlarda dünya geneline daha çok bir yayılma ve açılma eğiliminde. Bu anlamda nasıl ki Türkiye’yi her sene Japonya’dan binlerce turist ziyaret ediyorsa, Türkiye’den de her sene Japonya’ya binlerce turist gidiyor. İşte Japonya turunuzda gezilecek yerler listenize mutlaka eklemenizi önerdiğimiz yerler:

Fushimi İnari Tapınağı, Kyoto
Japonlar’ın en göze çarpan özellikleri kendi kültürlerine, devlet kurumlarına ve inançlarına çok bağlı olmalarıdır. Bunun için Japonya’ya yolunuz düşerse çok sayıda tapınak ve dini yapı görebilirsiniz. Bunlar içinde en önemli olanlarından biri Fushimi İnari Tapınağı. Hele ki sabah erken saatlerinde ziyaret edip en tepesine çıkabilirseniz, güzel bir Japonya manzarasıyla karşı karşıya gelebilirsiniz. Yol üstündeki arada mola verip burada çay da içebilirsiniz.

Ebisuya Asakusa, Taito
Mutlu, rahat, huzurlu ve macera içeren bir Japonya turu hayal edin. Sürücüler çok kibar, yolculuk bir hayli keyifli ve zaman da tüm hızıyla akıp gidiyor. Portakal Sokağı’na ve Tokyo Kulesi’ne bir selam verin. Çok eğlenceli, verimli ve farklı bir Uzak Doğu tecrübesine hazır olun.

Arashiyama, Kyoto
Japonya’ya gitmek istiyorsanız bir günde farklı ve önemli yerleri ziyaret edebileceğiniz turlara katılabilirsiniz. Doğada bir yürüyüş, Japonya’nın harika tabii güzellikleri ve sizi her yerde karşılayan profesyonellikteki Japon halkı… İki saatinizi alacak bir tur ile birlikte Arashiyama sizin için unutulmayacak bir tecrübe olacak.

Miyajima, Hatsukaichi
Japonya’nın kendine has ve turistik yerlerini görmek, tabiat harikalarına ulaşmak isteyenler için Miyajima muhteşem bir seçim. Japonya turunuzun unutulmazlarından olacak adaya önce feribotla gidin ve burada sizi karşılayan geyiklere selam verin.Sonra oradan 10 dakikalık doğayla iç içe bir yürüyüşle birlikte tapınağı da görme fırsatını kaçırmayın. Hazır buraya kadar gelmişken sizi bekleyen dostlarınıza ve sevdiklerinize farklı hediyelik eşyalar almayı da unutmayın.

Akiba Fukurou, Chiyoda
Bütün dünyada baykuşların uğursuzluğa sebep olduğuna inanılsa da, Uzakdoğu için bunun tam tersi bir inanç söz konusu. Japonya’da özel ve olumlu bir bakış var baykuşlara. İşte tam da bu nedenle Japonya’ya giderseniz Tokyo’da Akiba Fukurou‘ya mutlaka uğrayın. Muhteşem mistik bir havada doğum günü kutlamaları ve partilere katılmak veya sevdiklerinizle baş başa yemek yemek için Akiba Fukurou Cafe’ye gidebilirsiniz.

Ebisuya, Kyoto Higashiyama, Kyoto
Japonya turunuzdan önce bölgeyi en güzel şekilde dolaşmak için mutlaka gezilecek yerler listenizi önceden oluşturmanızda fayda var. Çünkü sırtınızda veya elinizde bir çantayla, önceden plan yapmadan Japonya seyahati yapmak pek mantıklı olmayacaktır. Bunun için Kyoto’da düzenlenen Higashiyama turları çok farklı bir deneyim olabilir. Bambu ormanlarının içinden geçip sonra Saga Ashiyama’ya gidebilirsiniz. Fakat yaz günleri sizin için çok sıcak ve aynı zamanda nemli olabilir, Bunun için Japonya’ya baharda gitmenizi tavsiye ediyoruz.

Hiroshima Barış Anıt Müzesi, Hiroşima
Japonya devletinin ve halkının kültürlerine olan sıkı bağlılığı bütün dünyada bilinmektedir. Bundan dolayı kaleler, müzeler Japonya’nın en iyi muhafaza edilen ve orijinaline sadık kalınan yapıları. Hiroshima’da bulunan Barış Anıt Müzesi’ne giderek, rehberin dokunaklı konuşmasıyla bütün hikayeyi dinleyip atom bombasının nasıl atıldığına ve daha sonra yaşanmış olaylara şahitlik edebilirsiniz. Savaşın şiddetinin bütün gerçekliği bu küçük müzede siz ziyaretçilerini bekliyor. Türk rehberler eşliğinde Hiroshima Barış Anıt Müzesi’ni gezmek için Japonya turlarına göz atabilirsiniz.

Satoyama Experience, Takayama
Japonya halkı ve kültürünün nasıl olduğunu merak edenler için eğlenceli, tatmin edici ve açık havada yapılan bu etkinliği mutlaka öneriyoruz. Japonya’da ziyaretçilere özel her konuda olduğu gibi bu konuda da uzman rehberler ile birlikte doyamayacağınız Uzakdoğu tecrübesini yaşayacağınıza emin olabilirsiniz. İsterseniz bir bisiklete binip rehber eşliğinde 3 saat boyunca bisiklet turundaki ara molalarda harika Japon çayları, lezzetli bisküviler, atıştırmalıklar ve başka farklı lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.

Atom Bombası Domu, Hiroşima
Atom Bombası Domu’nu ziyaret ederek ilk atom bombasının ne şekilde heykelleştirildiğini görebilirsiniz. Acılarla dolu geçmişle yüzleşebilmek herkesin yapabileceği bir şey değil. Atom bombasının gerçek fotoğraflarla, yansıtılmış halini burada görmeniz mümkün.

Yorum Yap

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN YENİ YAZILAR

Yukarı