ust_reklam
Ülkeler Rehberi

Rusya’da Ne Yapılır?

Kışların fazlasıyla zorlu geçtiği, mimarisiyle gezenleri kendine hayran bırakan Rusya keyifli vakitler geçirebilmek adına çeşitli aktiviteler sunuyor. Üstelik sahip olduğu 11 hat ile ülkede toplamda 160 adet metro istasyonuyla hizmet veriyor ve bu da Rusya’da ulaşımın ne kadar rahat olduğunu gözler önüne seriyor. Her an bir pasaport kontrolüne yakalanabileceğiniz Rusya sokaklarında gezerken dikkatli olmak gerekiyor. Dünyanın en büyük ülkesi olarak bilinen Rusya hem kültürünü içerisine alan hem de birçok zevke hitap edebilecek birçok aktiviteye ev sahipliği yapıyor. İşte Rusya turunuza renk katacak o birbirinden eğlenceli aktiviteler:

Uluslararası Sahne Sanatları Merkezi’ni ziyaret edin
Rusya’nın başkenti olan Moskova vadilerin arasında ırmak kenarına konumlanarak görenlere görsel şölen sunarken sahne sanatları konusunda da kulaklara hitap ediyor. Özellikle tiyatro ve balenin oldukça geliştiği bu yerde klasik müzik hayranları her geçen gün artmaya devam ederken Moskova Uluslararası Sahne Sanatları Merkezi birbirinden güzel klasik müzik performanslarına ev sahipliği yapıyor. Eğer sahne sanatlarına ilginiz varsa Moskova Uluslararası Sahne Sanatları Merkezi’nin güncel etkinlik programını yakından takip edebilirsiniz.

Kızıl Meydan’ın tarihini öğrenin
Rusya turlarının olmazsa olmazlarından Moskova’nın gözbebeği olan bu meydan genellikle Moskova gezilerinin ilk durağı oluyor. Yalnızca tarihi ve mimarisi için bile görülmeye değer olan bu meydanın hikayesi çok eskilere dayanıyor. Tarih boyunca şehrin gözbebeği olmayı başarmış bu meydan UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde de yer alıyor. “Güzel Meydan” olarak başlayan hikayesine yangınlar ve kanlı bir tarih ardından Kızıl Meydan olarak devam eden bu yer birçok noktaya yürüme mesafesinde bulunuyor.

Gum’da alışveriş yapın
Alışveriş yapmayı sevmeyenleri bile kendine hayran bırakacak güzellikte yerlere ve alışveriş merkezlerine sahip Gum mutlaka Rusya’da gezilecek yerler arasında bulunuyor. Eski bir sarayı andıran yapının içerisinde birçok markayı bir arada bulabileceğiniz mağazalar var. Gum, hem alışveriş yapıp hem tarihin içinde kaybolmak isteyenler için en güzel seçenekler arasında yer alıyor. 10 yıl öncesine kadar uzanan tarihi ile Gum Kızıl Meydan’ın hemen ön tarafında mükemmel bir konuma sahip.

Gorky Park’ta sayısız eğlenceli seçenekle tanışın
Moskova’da oldukça geniş bir alana yayılmış olan bu park yeniden yapılanmanın sonucunda şimdilerde sahip olduğu birçok aktivitesiyle göz kamaştırıyor. Özellikle yaz aylarında aktif olan park içerisinde çok sayıdakeyifli aktivite yapma imkanı sunuyor. En küçüğünden en büyüğüne kadar herkese göre bir aktivite yapma fırsatı sunan Gorky Park’ta yaz geceleri açık hava sineması gösterimleri oluyor. Aynı zamanda tenis sahası, paten ve kaykay sürülebilecek alanlar, bisiklet yollarıyla keyifli anlar vadeden bu parkta hem gönlünüzce farklı aktivitelere katılabilir hem de dinlenmek için molalar verebilirsiniz. Kış aylarında da soğuyan hava ile birlikte muhteşem bir buz pateni pistine dönüşerek sevenlerine kapılarını açmaya devam ediyor.

Restaurant Russkie Sezony’de Rus yemeklerini tadın
Rus mutfağı kültürünü kaliteli ve de en güzel şekilde sizlere sunan Restaurant Russkie Sezony birbirinden farklı yemek çeşitleriyle Rusya’ya ait her lezzeti tatmanızı sağlıyor. Sahip olduğu göl ve nehirlerin bir nimeti olarak balık türlerinin çok yaygın olduğu Rusya’da havyar oldukça ilgi görürken, hemen hemen her öğünde deniz ürünleriyle de karşılaşabiliyorsunuz. Havyar kadar ünlü olan Zakuski tabağında Rus mutfağına özgü lezzetlerin birçoğunu bir arada tadabilirsiniz. Soğuk sıcak ayırt etmeksizin birçok meze tek tabakta toplanarak farklı tatların bir şöleni sunuluyor. Oldukça değişik bir yemek kültürüne sahip olan Rusya’da denenecek birçok lezzet bulunuyor.

Krysha Mira’da gece hayatının nabzını tutun
Moskova sahip olduğu potansiyel ile oldukça hareketli bir gece hayatı sunuyor. Eğlencenin dozunun sürekli yüksek olduğu gece kulüpleri artık Moskova için bir yaşam trendine dönüşmüş durumda. Özellikle gece gezmelerinin bu kulüplerde son bulduğu mekanlar genellikle meşhur Arbat sokağında ve Ring bahçesinde bulunuyor. Kızıl Meydan’a doğru giden yol üzerinde birçok bar ve restoran bulunuyor ve oldukça yüksek bütçelere hitap ediyor. Moskova’da bu yerlerde gece hayatında güvenliğe fazlasıyla önem veriliyor ve huzursuz durumların önüne geçilmesi sağlanıyor.

Volen Park’ta kayak yapın
Kış aylarında Rusya’da yapılacak aktivitelerin başında gelen kayak Moskova’da oldukça ünlü Volen Park’ta sizlere keyifli anlar yaşatıyor. Aynı zamanda park, teleferik, buz kayağı, snowscooter, paintball gibi sayısız eğlenceli aktivite yapma imkanı sunuyor. Kış aylarının tadının en iyi şekilde çıkarılacağı bu yerde çocuk sahibi ailelerde düşünülerek çocuklara özel bakım alanları ve bakımlarını üstlenen eğitmenleri bulunuyor.

Yorum Yap

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN YENİ YAZILAR

Yukarı