ust_reklam
Keşfet

Benelüks’te Yapılacak 9 Şey

Oldukça keyifli bir Avrupa tatili sunan Benelüks turları içerisinde üç ülkeyi bulundurmasıyla gezginlere geniş bir yelpaze sunuyor. Belçika, Hollanda ve Lüksemburg’ta sayısız aktivite imkanı olduğunu ve konum yönünden birbirine çok yakın olan bu ülkelerde hem keşif yapıp hem de dolu dolu eğleneceğinizi söyleyebiliriz. Köklü geçmişleri ve mimarileriyle gören herkesi büyüleyen Benelüks ülkeleri her zevke hitap eden güzellikleriyle sizleri bekliyor.

Amsterdam’da bisiklet sürün
Bisiklet tutkunlarının kendilerini en özgür hissettiği şehirler arasında belki de ilk sırayı alan Amsterdam’da şehri bisiklet ile arşınlamak en çok yapılan aktivitelerden biri. Bu turlar rehber eşliğinde yapılabildiği gibi birçok bisiklet kiralama dükkanının olduğu Amsterdam’da bisiklet kiralayarak kendi rotanızı da oluşturabilirsiniz. Bisiklet kullanımı için oldukça uygun olan Amsterdam sokakları size rahat bir sürüş deneyimi sunarken şehrin en küçük yerlerine bile bisikletle ulaşmak mümkün oluyor.

Amsterdam kanallarını fotoğraflayın
Kuzeyin Venedik’i olarak anılan Amsterdam’da yapılacak aktivitelerden biri de kanal turuna katılmak. Nehrin üzerinden akıp giden sandallarla şehre birde nehrin üzerinden bakma fırsatı yakalayabilirsiniz. Şehri ortadan bölüp boylu boyunca uzanan nehirlerin ve kanalların birçok noktasından bu tura başlayıp akıp giden nehirde manzarayı seyre dalabilirsiniz.

Fun Forest’ta yürüyüş yapın
Yaklaşık 15 dakikalık uzaklıkla Amsterdam şehir merkezinin kuzeyinde bulunan bu yerde doğayla bütünleşip uzun yürüyüşlere katılabilir ve böylelikle Benelüks turunuza farklı bir hava katabilirsiniz. Ormanın derinliklerinde benzersiz güzelliklerle karşılaşma ihtimalinizse oldukça yüksek. Bol oksijenli Fun Fores’ta açık havanın tadını parkın içerisinde bulunan birçok eğlenceli aktiviteler ile taçlandırırken her yaşa hitap eden parkurları sizi uzun yürüyüşlerin ardından küçük bir maceraya çağırıyor.

Delirium’da bira tadımı yapın
Birçok turistin ziyaret ettiği Delirium bira konusunda bir hayli geniş yelpazeye sahip. Menülerinin içinde kaybolacağınız bu yer sahip olduğu 2000’i aşkın bira çeşidiyle Guinness Rekorlar kitabında yer alıyor. Farklı lezzetler denemek isteyenlere sınırsız hizmet sunan Delirium Brüksel’in en çok uğranılan mekanları arasında bulunuyor.

Brüksel’de çiçeklerin büyüsüne kapılın
Brüksel turlarının en uğrak noktalarından olan Grand Place birbirinden farklı mimari yapılara ev sahipliği yapıyor. Tarihi geçmişi bir hayli uzun olan bu meydanda iki yılda bir her ağustos ayında çiçekten halı festivali yapılıyor ve milyonlarca turist buraya akın ediyor. Toplamda 2000 metrekarelik bir alanı kaplayan çiçek halılar festivalde en çok fotoğrafı çekilen yer oluyor.

Brüksel seyir tepesinden şehri kuş bakışı izleyin
Brüksel’i kuş bakışıyla görmek isteyenlerin vazgeçemediği bir yer olan seyir tepesi Adalet Sarayı’nın hemen yanında sunduğu eşsiz manzarayla gönüllerde taht kuruyor. Önemli bir mimari yapı olan Kayıp Asker Anıtı seyir tepesiyle iç içe bulunuyor. Alışılagelmiş asansörlerin dışında farklı bir araçla çıkılan bu tepede Brüksel’e başka bir açıdan bakma fırsatı bulabilirsiniz.

Ardenler’de trekking yapın
Ardenler sahip olduğu doğal güzellikleriyle görenleri büyülerken trekking aşıklarına yüksek plato ve onlara eşlik eden akarsularıyla benzersiz bir doğa yürüyüşü yapma imkanı sunuyor. Oldukça geniş bir alanda konumlanan ve doğa turizmine büyük katkılar sunan Ardenler Lüksemburg’un macera kapısını sizlere açıyor. Ardenler’de bulunan Vianden, Bourscheid ve Clerf kaleleri ve mimari yapılarıyla daher göreni büyülemeyi başarıyor. Doğayla bütünleşenlerin uğrak adresi olan Ardenler’de kuş cıvıltılarının yaprak hışırtılarına karışan seslerini eşsiz bir sakinlik ve huzur içinde dinleyerek yürüyüş yapabilirsiniz.

Lüksemburg’un en ünlü yeri olan Grand Theatre’da bir oyun izleyin
Brüksel gezilerinin en sevilen noktalarından olan Lüksemburg, en çok da köklü ve zengin geçmişi ile ünlü bir ülke. Kültürlerin kesişim noktası olarak Roma ve Carmen medeniyetlerinin kültürlerinin kalıntılarını bıraktığı bu yerde yılın her günü farklı bir sanat etkinliğine denk gelebilirsiniz. Sanat ışıklarının hiç sönmediği Lüksemburg’da yıllardan beri hizmet veren tiyatrolarıyla ünlü Grand Theatre de Luxembourg aynı zamanda opera ve bale programlarını kapsayan etkinliklere de ev sahipliği yapıyor. Ruhunu dinlendirmek isteyenleri ilk adresi, sanatın vazgeçilmez parçası Grand Theatre de Luxembourg’u birçok kişi ziyaret ederek kültürlerin şölenine tanık oluyor.

Mondorf-les-Bains’ kaplıcalarına gidin
Benelüks turunuza başlarken enerji toplamak ya da son gün tüm yorgunluğunuzu sulara bırakıp yenilenerek evinize dönmek için Lüksemburg’un termal kaynaklar bakımından en zengin yeri olan Mondorf-les-Bains’a mutlaka uğramalısınız. Lüksemburg’un kuzeydoğusunda bulunan ve yaklaşık 14 metrekarelik bir alanı kaplayan bu şifa dağıtan kasaba turistlerin dinlenmek için sıklıkla tercih ettiği yerlerden biri. Kaplıcalarıyla ünlü olmasının dışında Lüksemburg’ta bulunan tek kumarhaneye ev sahipliği yapmasıyla da ünlü.

Yorum Yap

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN YENİ YAZILAR

Yukarı