ust_reklam
Yurtdışı Geziler

Yurtdışı Turuna Katılmak İçin 5 Geçerli Neden

A’dan Z’ye her noktasıyla yurt dışı turlarının sayısız avantajı bulunuyor. Yeryüzündeki farklı yüzler, farklı kültürler, farklı yerler, farklı lezzetler keşfetmenin en iyi yolu, yurtdışı turları ile dünyayı karış karış gezmektir. İşte neden yurtdışı turuna katılmalısınız sorusuna verebileceğimiz en iyi 5 nedeni keşfetmeye hazırsanız başlayalım.

  • Yurtdışı Turları Daha Ekonomik

Çoğu tatilcinin aklındaki tabuları yıkmak adına küçük bir örnek vererek başlayabiliriz. Son zamanlarda yayınlanan bir videoda konaklamadan ve eğlence hayatından tutun da yeme içmeye kadar bir günlük tatil hesaplaması yapılan iki yer var: Çeşme ile Yunan Adaları. Araştırmaya göre arada parasal anlamda epey yüksek bir fark çıkmış ve Yunanistan’ın daha ucuz olduğu tescillenmiş. Öncelikle yurtdışı turlarının çok pahalı olacağı önyargısından kurtulmanız gerekiyor. Tayland’da geceliği 30-40 liralık her şey dahil oteller gibi dünyanın her yerinde ucuzluk bulmak mümkün. Zaten yurtdışı turlarına şöyle bir göz gezdirdiğiniz zaman Türkiye’nin birçok tatil yerinden daha ucuza tatil yapabileceğinizi göreceksiniz.

  • Yurtdışı Turları ile Eşsiz Lezzetler

Türk insanının kalbine giden yol midesinden geçer gerçeğini bilerek 2. maddemizi yemeğe ayırıyoruz. Ama bunun için her gün her saat yiyebileceğiniz zengin Türk mutfağından uzaklara biraz da olsa uzaklaşmamız gerekiyor. Dünya mutfaklarının lokantalarını ülkemizin çoğu yerinde görüyoruz hatta içeri girip kendimizi o ülkede yiyormuş gibi hissediyoruz kimi zaman ama asıl gerçek; hiçbir zaman yerinde tatmaya benzemediği. İtalya’nın Napoli şehrinde yiyeceğiniz pizzanın tadını hiçbir Türk pizzacısında; sayısız peynir ve şarabıyla ünlü bir Fransız şehrinde hatta sokak arası pub barında içeceğiniz beyaz şarabı hiçbir Şirince şarap mahzeninde bulamayacağınız gerçeğiyle yüzleşmeniz gerekiyor. Şimdi bir gurme havasına girin ve zengin mutfaklarıyla ünlü yurtdışı ülkelerini araştırmaya başlayın.

yurtdisi-turu

  • Yurtdışı Turları ile Her Çeşit Zevke Uygun Tatil

Sadece bir sırt çantasıyla ülke ülke gezenlere, yeni insanlar ve kültürler tanımak için tüm parasını seyahate yatıranlara, hatta ve hatta bu deneyimlerini yazarak para kazanan bloggerlara şaşkın gözlerler bakıp, sadece maceraperest demek çok da gerçekçi bir yaklaşım olmaz. Çünkü yurtdışı turuna bir kez katıldığınız zaman bir daha ve bir daha isteyebileceğiniz bir bağımlılık hissi oluşuyor içinizde. Ama bu belki de en zararlı bağımlılık veya alışkanlığınız olabilir. Dünyayı ayaklarınızın altına serecek olanbir alışkanlık. Gün geçtikçe daha iyi bir gezgin olmanın gerekliliklerini, kendiniz yaşayarak öğreneceksiniz. Yurtdışı turları, günümüz gelişen ve değişen tüketici profillerine göre özelleştiriliyor ve kişiye özel olarak sunuluyor. Dolayısıyla eğlence isteyene de, macera peşinde koşana da, huzur isteyene de tur paketleri hazırlanabiliyor. Her renkten ve zevkten insana açık…

  • Yurtdışı Turları Deneyimi Bi’Başka!

İlk yurtdışı deneyiminiz geldi çattı ve siz hala ne yapacağınızı bilmiyorsunuz. Bu, aslında kesinlikle akışına bırakılması gereken bir durum. Tur dahilinde ilk yurtdışı deneyimi yaşamak, en uygun, en ucuz ve de en güvenilir seçenek. Rehberli veya rehbersiz gezmek de tamamen size kalmış. Dilimi geliştirmek istiyorum, gideceğim yerin sokaklarında tek başıma yürüyüp kaybolmak istiyorum gibi bir düşünceniz varsa, rehbersiz gezmenizde fayda var. Ama şu bir gerçek ki yurtdışı deneyimlerinizde tıpkı yurt içi tatillerinizde olduğu gibi aksiliklerin yaşanması çok normal ve zaman geçtikçe bunlarla nasıl başa çıkacağını öğreniyorsunuz. Sonrasında bu öğrendikleriniz, durumu kurtarma çabalarınız size deneyim, iş hayatında hızlı ve pratik düşünme yeteneği olarak geri dönüyor.

  • Yurtdışı Turları ile Dostluklar Kurmak

Şimdi klişe ama bir o kadar da doğru bir atasözümüzle başlamak istiyoruz: “Bir insanı tanımak için ya alışverişe gitmeli, ya da yola gitmeli.” Öyle ki en iyi arkadaşlıkların temeli, genelde bu şekilde atılıyor. Hele ki yurtdışı gibi önemli bir maceraya atılmış ve sizinle aynı ufka ve perspektife sahip kafa denginiz insanlarla tatil yapmak, yolda geçirdiğiniz süreleri en iyi şekilde değerlendirmenizi sağlayacak. Yurtdışı turlarıyla gideceğiniz ülkelerde de arkadaşlar edinebilir ve oranın yerli halklarıyla sadece mimiklerinizle bile olsa sohbet edebilir, hayata başka bir pencereden bakma yetisi kazanabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN YENİ YAZILAR

Yukarı