ust_reklam
İPUÇLARI

Şirketle Yurtdışı Turu Yapmanın Avantajları

Sene boyunca çalışıp mükemmel bir tatilin hayalini kuranlar, seyahat planı yaparken bir hayli zorlanıyor. Hele ki yurtdışı tatili planlayanlar için işler daha da karmaşıklaşıyor. Uçak veya otobüs biletini ucuza almak için yıl boyunca kampanya bekleyenler, hem merkezi hem de ekonomik bir yerde konaklamak için her bir oteli, pansiyonu tek tek inceleyenler, gitmeyi planladığı ülke için gezi rotası oluşturanlar, şehir içi ulaşımda metro, otobüs, taksi üçgeninde kalanlar… Halbuki yurtdışı tatilini tur aracılığıyla yapanlar bu zahmetlerin hiçbirine katlanmıyor.

Gelin hep birlikte yurtdışı turları ile gezmenin avantajlarını konuşalım.

Her gün kampanyalı uçak bileti aramaya son

Yurtdışına seyahat etmek isteyenleri bütçe anlamında en çok zorlayan ve düşündüren şey hiç şüphesiz uçak bileti. Kur sebebiyle fiyatlar can yakarken, ulaşımı daha ucuza getirmenin yollarını arayan seyahatseverler neredeyse her gün, internetten kampanyalı uçak bileti arıyor. Üstelik satın aldıkları bu biletlerde iptal ve iade gibi seçenekler de bulunmuyor. Yurtdışı turlar ile yapılacak seyahatlerde ise böyle bir durum yaşanmıyor. Aylar öncesinden hangi hava yolu firmasıyla, hangi gün ve saat kaçta uçacağınız ayarlanıyor.

Hem merkezi olacak da hem de ekonomik olacak

Uçak biletini hallettiniz diyelim. Peki nerede konaklayacaksınız? Sonuçta seyahat edeceğiniz tarihlerde hem merkezi hem de ekonomik olan konaklama merkezlerinde yer olmayabilir. Biletinizi iptal etmeniz durumunda paranız yanacak. Tarihi değiştirmek isterseniz de ekstra para… Üstüne üstlük kendinize en uygun konaklama merkezini bulmak için harita üzerinde veya internet sitelerinde ne kadar zaman harcayacaksınız hiç düşündünüz mü? Turla seyahat eden kişilerin kafasını bu tarz sorular değil, çektikleri fotoğrafı hangi filtreyle Instagram’a atacakları kurcalıyor. Tur şirketleri ile dilerseniz şehir merkezinde, dilerseniz de şehre en yakın noktalarda dilediğiniz oteli seçebiliyorsunuz.

Şehirde kaybolmazsınız

Seyahatiniz kapsamında gitmek istediğiniz ülke eğer daha önceden ziyaret etmediğiniz bir ülkeyse önceden araştırma yapmanız, gezi rotanızı belirlemeniz gerekir. Gideceğiniz tarihi yapıların hikayelerini araştırmanız, en iyi alışveriş noktalarını çıkarmanız ve damak tadınıza en uygun yiyeceği nerede bulabileceğiniz öğrenmeniz gerekir. Turla yapılan seyahatlerde ise kendinizi rehberiniz kollarına bırakmanız yeterli olur. Ayak bastığınız noktaların tarihini, mimari yapıların hikayelerini, en güzel hediyeyi nereden alacağınızı ve en iyi yemeği nerede yiyeceğinizi rehberinize danışarak bulabilirsiniz.

Hesabınızı bilirsiniz

Yurtdışı tatili olsun olmasın, tatil süresince çoğu zaman planlanandan daha fazla para harcanır. Sürekli ek masraflar çıkar. Uçak biletiydi, konaklama ücretiydi, şehir içi ulaşımıydı, kahvaltıydı, vergiydi, transferdi derken ne olduğunu anlamadan paralar suyunu çeker. Halbuki turla yapılan tatilde size sunulan paketlerin çoğunda bu hizmetler pakete dahil olur. Böylelikle hesabınızı bilir ve ek masraflardan kaçınabilirsiniz. Ayrıca tur şirketlerinin erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak tatilinizi düşündüğünüzden de ucuza kapatabilirsiniz.

Yeni yolculuklar, yeni arkadaşlıklar…

Yeni bir şehre seyahat ettiğinizde daha önceden görmediğiniz, tanımadığınız bir insanla arkadaşlık kurmak olanaksızdır. Sonuçta arkadaş olmak için bir insanlar vakit geçirmek gerekir. Turla tatile çıkmak da size yeni insanlar, yeni kültürler tanıma fırsatı sunar. Şehirleri sizle beraber tura katılan insanlarla beraber gezmek, belki de ömür boyu devam edecek arkadaşlıkların temelini atar. Üstelik bir sonraki tatil planınızı, turda tanıştığınız arkadaşlarınızla planlayarak bir gezi grubu oluşturabilirsiniz. Böylelikle arkadaşlarınızla yeni bir rota hazırlayarak yalnızca size özel gezi planından yararlanabilirsiniz.

Türkçe konuşuyoruz ya yetmez mi?

Yurtdışında Türkçe konuşmak yetmeyebilir. Sonuçta gideceğiniz ülkenin bir kendi dili bir de uluslararası dil olan İngilizce konuşuluyor. E karşınızdaki insanla iletişim kuramadığınız takdirde nasıl talepte bulunacaksınız veya karşınızdakinin sizden beklentilerine nasıl karşılık vereceksiniz? Siz bunları hiç düşünmeyin. Tur kapsamında dil bilmenize de gerek yok. Yurtdışı turlarında size eşlik eden ve her konuda size yardımcı olacak profesyonel bir rehber bulunacağı için herhangi bir problemle karşılaşmazsınız.

Tatilin kilit sözcüğü: Para

Tur şirketleri müşterilerine genellikle esnek ödeme koşulları sunar. Dilerseniz kredi kartınızla ödemenizi taksitlere böldürürsünüz, dilerseniz de kredi kartınızın size sunduğu fırsatlar dahilinde ödemenizi erteleyebilirsiniz. Tur şirketleri, kredi kartı ile ödeme yapacak müşterilerine çok sayıda fırsat ve avantaj sunuyor. Ayrıca, tatil planınızı iptal etmek zorunda kaldığınız vakit, tur sözleşmesinde yazan tarihten önce programı iptal ederseniz, paranız yanmaz. Böylece tatilden vazgeçtiniz diye mağduriyet yaşamamış olursunuz.

Yorum Yap

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN YENİ YAZILAR

Yukarı