ust_reklam
İPUÇLARI

2019’da Kaç Gün Tatil Olacak?

Seyahat planlarını resmî tatiller 2019‘a göre düzenlemek zorunda kalan pek çok kişi 2018 yılının bitmesini bile beklemeden, seneye çıkacakları tatil için 2019 tatil günlerini araştırıyor. Detaylı araştırmalar ile daha eğlenceli hale getirebileceğiniz tatil sürelerini yine 2019 resmi bayramlar süresinde yapmayı düşünüyorsanız; 2019 yılı tatil günleri listemizi inceleyebilirsiniz.

İşte 2019’da tatil olan önemli gün ve haftalar…

• 1 Ocak Yılbaşı
• 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
• 1 Mayıs İşçi Bayramı
• 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
• 4 Haziran Ramazan Bayramı Arifesi
• 5 Haziran Ramazan Bayramı 1.gün
• 6 Haziran Ramazan Bayramı 2.gün
• 7 Haziran Ramazan Bayramı 3.gün
• 15 Temmuz Demokrasi Bayramı
• 10 Ağustos Kurban Bayramı Arifesi
• 11 Ağustos Kurban Bayramı 1.gün
• 12 Ağustos Kurban Bayramı 2.gün
• 13 Ağustos Kurban Bayramı 3.gün
• 14 Ağustos Kurban Bayramı 4.gün
• 30 Ağustos Zafer Bayramı
• 28 Ekim Cumhuriyet Bayramı Arifesi
• 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
• 31 Aralık Yılbaşı gecesi

1 Ocak Yılbaşı
2019 yılının ilk gününe geçiş yapacağımız Yılbaşı gecesi, 31 Aralık 2018 Pazartesi akşamı kutlanacağı için salı günü resmî tatil olacak. Hafta sonu çalışmayanların pazartesi gününe de izin almasıyla toplamda 4 gün tatil yapılabilecek. Bu süreyi kış turizmi için yurtiçi tatil bölgelerine planlayacağınız bir seyahat ile değerlendirebilir, kendinizi 2019 yılına daha motive olmuş bir şekilde hazırlayabilirsiniz.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
Salı gününe denk gelen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, bahar ayını uzun soluklu bir tatille kutlamak isteyenlerin planlarında değişiklik yapmasına neden olabilir. Ancak üzülmeye gerek yok. 1 günlük de olsa ikamet ettiğiniz bölgeye yakın yerlere günübirlik geziler düzenleyip arkadaşlarınızla zaman geçirmek de hoşunuza gidebilir.

İşçi Bayramı – 1 Mayıs
2019 resmî tatil günleri maalesef genellikle hafta içi günlerine denk geliyor. Çarşamba günü kutlanacak İşçi Bayramı için farklı bir plan yapmadıysanız; kendinizle baş başa kalabileceğiniz gibi, binlerce kişinin katıldığı ve renkli görüntülerin ortaya çıktığı 1 Mayıs kutlama alanlarına da gidebilirsiniz.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
Resmî tatil gününe denk gelen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda yapılabilecek en ideal aktivite, bölgenizdeki kutlama etkinliklerine katılarak eğlenceli bir gün geçirmek. Eğer yaşadığınız yerde kutlama yapılmıyorsa ailenizle piknik, yürüyüş veya günübirlik deniz turuyla da zaman geçirebilirsiniz.

Ramazan Bayramı – 4 – 7 Haziran
Genel olarak 2019 resmi tatiller uzun bir tatil planlamak için uygun olmasa da 4 Haziran 2019 Salı günü Ramazan Bayramı Arifesine denk geliyor. Yarım gün çalışılan bugünün akşamında yola çıkarak 3,5 günlük bir tatil planlayabilirsiniz. Eğer erken planlama yapabilirseniz bu süreyi yurtdışı turlar ile de değerlendirmek mümkün.

Demokrasi Bayramı – 15 Temmuz
Pazartesi gününe denk gelen Demokrasi Bayramı iki dini bayram arasında 3 günlük bir tatil yapma imkanı tanıyor. Özellikle dini bayramlarda aile büyükleriyle yan yana olmayı sevdiği için tatile gidemeyenler Demokrasi Bayramı’nı hafta sonu ile birleştirerek yurtiçi tatil programı planlayabilirler.

Kurban Bayramı – 10 – 14 Ağustos
Her yaştan insanın dört gözle beklediği Kurban Bayramı, arife gününü de sayarsak toplamda 5 günlük bir tatil dilimini kapsıyor. Cumartesi gününe denk gelen Arife günü planlayacağınız bir yurtdışı tatili ile görmek istediğiniz ülke veya şehirleri gezmek, yaz yorgunluğunu atmanızda yardımcı olabilir.

Zafer Bayramı – 30 Ağustos
30 Ağustos resmi tatil 2019 yılında cuma gününe denk geldiği için hafta sonu tatili ile birleştirerek 3 günlük bir yurtiçi tur yapabilirsiniz. Yazın son günlerinin tadını deniz, kum, güneş üçlüsüyle çıkarmanız gereken bu süreyi iyi değerlendirerek kendinizi sonbahara hazırlamak sizin elinizde.

Cumhuriyet Bayramı – 29 Ekim
2019 Cumhuriyet Bayramı kutlamaları salı gününe denk geldiği için herhangi bir seyahat planlamanız zor gözüküyor. Bunun yerine ailenizle veya arkadaşlarınızla birlikte coşkuyla kutlanan Cumhuriyet Bayramı şenliklerine katılabilirsiniz.

Yılbaşı Gecesi – 31 Aralık
Resmî tatiller 2019 yılının son tatili sayılan 31 Aralık salı akşamı kutlanacağı için çarşamba gününü dinlenerek geçirebileceksiniz. 2020 yılının ilk sabahında sevdiklerinizle dolu dolu bir gün geçirmeniz ve kutlama akşamının yorgunluğunu atmanız en mantıklı seçenekler arasında gözüküyor.

Yorum Yap

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN YENİ YAZILAR

Yukarı