ust_reklam
Keşfet

Yılbaşı haftasında Dubai’de Yapacağınız 11 Şey

Yepyeni bir yıla, yeni bir ülkede ve dünyanın en popüler şehirlerinden birinde girmeye ne dersiniz? ‘Enler Ülkesi’ Dubai‘de yapmaktan zevk alacağınız ve unutulmaz bir tatile çıkarak en güzel aktiviteleri yazdık. İşte yılbaşı haftasında Dubai’de yapabileceğiniz eğlence dolu 11 şey…

1. Kar Savaşı 

Souk Madinat Jumeirah’da üç yaşın üzerindeki tüm çocuklar için kar topu alanının bulunduğu Şenlikli Pazar alanı var. Burada ister siz ister çocuklarınız eğlence dolu saatler geçirebilirsiniz.

2. Köyde Yeniyıl Yemeği
Dubai’de bir İrlanda Köyü’nün olduğunu söylesek? Geleneksel bir öğle yemeği yemek ve yanında tatlınızı da ikram olarak almak için burada bir gününüzü geçirebilirsiniz.

3. Rockfest’e Gitmek

Dubai’de yılbaşı haftası yapabileceğiniz en eğlenceli şeylerden biri de Rockfest II’ye katılmak olabilir. Dubai Klasik Müzik Odası olarak bilinen yerde yapılan bu etkinlik çok eğlenceli!

4. Masalsı Atmosfer İçinde Çay
Güzel Sheikh Zayed Yolu’ndaki Shangri La Oteli’nin lobisine gidip, masalsı bir şekilde dizayn edilen bu yerde öğle sonrası çayınızı içebilirsiniz. Hamur işleri, börek ve kurabiye çeşitleri de bulabileceğiniz atıştırmalıklardan.

5. Dubai’nin Şairlerini Dinlemek
Yılbaşı haftasında bir akşam Jam Jar adlı mekanda düzenlenen “Dubai’nin Şairleri” etkinliğine katılabilirsiniz. Anlatılan hikayeler, sözler, şiirler ve monologlar size farklı bir akşam yaşatacak.

6. Deve Yarışlarına Gitmek

Özellikle hafta sonları yapılan Deve Yarışları Dubai’de yapılacaklar listesinin en eğlencelisi olabilir. Dubai-Al Ain Yolu üzerinde yapılan bu etkinlikler gün içinde sevdiklerinizle yaşayacağınız farklı anlar içinde en güzeli olacak.

7. Yılbaşı Yemek Kamyonu
23 ve 25 Aralık tarihlerinde Dubai’de Noel Şenliği düzenleniyor. Cüzi bir miktar ödeyerek gündüz ya da gece yiyecek kamyonlarından birini seçiyorsunuz ve bütçenize uygun bir Noel yemeği yiyorsunuz.

8. Bolca Alışveriş Yapın
Dubai Alışveriş Şöleni 26 Aralık ile 28 Ocak arasında yapılıyor ve dünyanın en büyük alışveriş merkezlerinin bulunduğu Dubai’yi bir alışveriş cennetine dönüştürüyor. Dubai’de alışveriş yapmak yılbaşı etkinliklerinin en güzeli olabilir. Dubai Mall, Dubai Free Shop ve birçok alışveriş merkezi sizi bekliyor.

9. Kadınlar Koyu’nda Yüzmek
Yeni yılda yüzmek mi? Üstelik Kadınlar Koyu‘nda? Kız arkadaşlarınızla Dubai’ye gittiyseniz ya da en az iki kadınsanız mutlaka Kadınlar Koyu’na gitmenizi öneriyoruz. Giriş ücretini ödedikten sonra tüm gün ücretsiz kokteyl alıp koyun tadını çıkarın.

10. Havai Fişek Gösterisi

Dubai’de atıldığında bambaşka bir atmosfere dönüşen havai fişekler, yılbaşı gecesini unutulmaz kılacak en güzel etkinliklerden. Gökdelenler arasından, gölün üzerinden ve deniz kenarından havai fişekleri izlemek muhteşem bir duygu olsa gerek.

11. Kilim Alışverişi
Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde düzenlenecek olan ve 200 binden fazla ipek, yün halının sergileneceği Kilim ve Halı Festivali’ne gidebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN YENİ YAZILAR

Yukarı