ust_reklam
Keşfet

Sao Paulo Gece Hayatı Rehberi

São Paulo’nun gece hayatı dendiği anda bile akan sular duruyor sanki! Brezilya turlarının demirbaşı, en güzel kenti, gezmeye günleri, ayların yetmediği şehri Sao Paulo’ya gitme gibi bir fikriniz varsa eğer bu yazımızın sonunda harika bir listeniz olabilir. Güney Amerika kıtasındaki belki de en canlı ve renkli, hatta en zengin şehirlerinden biri kabul edilen Sao Paulo’da eğlence hayatının ne kadar hareketli olduğunu tahmin edersiniz. Bütçeniz ne olursa olsun, geceleyin bu şehirde müzik, dans ve eğlence üçlüsünün peşinizi bırakmadığı mekânları bulmak hiç de zor değil. Hele ki elinizde böyle bir liste varsa…

• Café Piu Piu
Bixiga semtinin kalbinde bulunan Café Piu Piu, her zevke hitap eden eşsiz bir yer. Perşembeden cumartesiye kadar rock müzik konsepti ile ziyaretçilerini eğlendiriyor. Vitraylı dekorasyonu, ince işlemeleri ve mükemmel servisi ile sabahın ilk ışıklarına kadar doyasıya eğlenmeyi vaat ediyor. En üst katındakialanda nefes kesen bir panoramik manzara karşısında nutkunuz tutulacak. Burada yiyebileceğiniz lezzetli aperatifler ise latkes (tipik Yahudi mutfağına özgü patates keki) ve kızarmış parmesan topları.

Adres: CaféPiuPiu, RuaTreze de Maio 134, Bela Vista, SãoPaulo, Brezilya +55 11 3258 8066
Giriş ücreti: 40 Brezilya Doları (13 Amerikan Doları)

• Grazie a Dio!
Vila Madalena’daki en geleneksel samba barlarından biri olan Grazie a Dio’ya uğramadan Sao Paulo turunuzu sonlandırmayın. MPB (Brezilya PopMüzik) ile birlikte gerçek samba ruhunu iliklerinize kadar hissedeceğiniz bu bardadans, müzik ve eğlenceden çok daha fazlası var. Çok sayıda mum ve bitki içeren sade bir dekora sahip olağandışı bir yer. São Paulo’dan çeşitli sanatçıları bir araya getiren, Seu Jorge, Tulipa Ruiz, Céu, Paula Lima ve Buena Vista Social Club yıldızlarının konserlerine ev sahipliği yapan Museu de Imagem ile ortak etkinlikleri de bulunuyor.

Adres: Grazie a Dio!, R. Girassol 67, Vila Madalena, SãoPaulo, Brezilya +55 11 3031 6569
Fiyat Aralığı: Sanatçıya bağlı olarak değişse de genellikle 30Brezilya Doları (10 Amerikan Doları)

• Hot Hot
Hot Hot’un sahibi Flávia Cecatto, başarılı mekânlardan B.A.S.E ile São Paulo Club’a da adını yazdıran bir işletmeci. Hot Hot, 70’li yıllardan beri zevksiz deseniyle absürtlüğü orijinalliğe ve otantik bir atmosfere dönüştürmeyi başaran nadir yerlerden biri olmasıyla ünlü. Menüsünde kavunlarla yapılan içecekler ve ilginç atıştırmalıklar var. Perşembe gününden cumartesi gününe kadar her gün mekandaki ana dans pisti, alanında en iyi sanatçıları ağırlıyor. 8.000 renkli ışık altında elektronik müzikle sabahlara kadar eğlenen yüzlerce insanla bambaşka bir yere dönüşüyor. İndirimlerden faydalanmak için biletinizi İnternet üzerinden almanızı tavsiye ediyoruz.

Adres: Hot Hot, Rua Santo Antônio 570, Bela Vista, São Paulo, Brezilya +55 11 2985 8685
Fiyat Aralığı: 30-80 Brezilya Doları (10-26 Amerikan Doları)

• Pan Am Club
Maksoud Plaza otelinin üst kısmı olan 22. katında yer alan Pan Am Club, Brezilya’nın başkenti Sao Paulo’nun en güzel manzaralarını sunuyor. LED ışıklarla donatılan bu güzel çatı katı, kalabalıkla birlikte gecenin ilerleyen saatlerinde daha da güzelleşiyor. Pan Am’da düzenlenen partiler, gün ya da grup sırası ne olursa olsun, pop ve elektronik müziğe öncelik veriyor.

Adres: Pan Am Club, Alameda Campinas 150, Jardim Paulista, SãoPaulo, Brezilya +55 11 3111 6330
Fiyat Aralığı: Maksimum 100 Brezilya Doları (32 Amerikan Doları)

• D-Edge
São Paulo’daki ana elektronik müzik kulüplerinden biri olan D-Edge, São Paulo yerlileri arasında oldukça popüler bir yer. 2010 yılında kapasitesini iki katına çıkarıp iki katını daha hizmete açtı. Pazartesi günleri, ‘On theRocks’ gecesi düzenleniyor.

Adres: D-Edge Club, Avenida Auro Soares de Moura Andrade 141, Barra Funda, SãoPaulo, Brezilya +55 11 3665 9500
Fiyat Aralığı: 40 – 150 Brezilya Doları (13-48 Amerikan Doları)

Yorum Yap

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN YENİ YAZILAR

Yukarı