ust_reklam
İPUÇLARI

Barselona’da Antika Alışverişi Yapabileceğiniz Yerler

Eski giysilerden retro mobilyalara ve eskiden ortalığı kasıp kavurmuş moda antikalara kadar her şeyi bir arada bulabileceğiniz bir Avrupa şehrine ışınlanmaya hazır mısınız? Barselona’da birbirinden güzel antika eşyaların satıldığı bit pazarları ve dükkanlar var. Özellikle Eski Kent denilen bölgede ve meşhur katedral binasının çevresinde antika dükkanlarıkolaylıkla bulabilirsiniz. Siz siz olun, Barselona turuna çıkmadan önce antika alışverişi rehberimize mutlaka göz atın! Hepsinin tıpkı birer hazineymiş gibi korunduğu, bakıldığı, sahiplerinin satarken bile içi gittiği onlarca değerli 2. el eşyalardan dilediğinizi seçerek Barselona hediyelik eşya konusunu da böylelikle halletmiş olursunuz. Ya da evinizin en güzel köşesine koyun ve her bakışınızda Barselona gezinizi hatırlayın.

• Mercat Gòtic de Antiguitats
Via Laetana’dan başlayan geniş meydanda ünlü neo-gotik mimarisi olan De La Catedral’in hemen bitişiğinde Barselona’daki en popüler antik pazarlardan biri yer alıyor. Mercat Gòtic de Antiguitats, her perşembe 09.00-20.00 saatleri arasında (ağustos ayı hariç) kurulan bu pazarda koleksiyoncuların en değerli eşyaları, eski kartpostallar, paralar ve gümüş eşyalar satan düzenli tüccarlar bulacaksınız.

Yerli ve yabancı turistlerin sık sık uğradığı bu bölgenin konumu da göz önüne alındığında fiyatlar biraz yüksek gelebilir. Bu arada buradaki dükkan ve stantlarda satılanların bir kısmı için takas yapma imkanı da var.

Adres: Mercat Gòtic de Antiguitats, Av. De la Catedral, Barselona

• Mercantic
Barselona şehir merkezinin hemen dışında, büyüleyici Sant Cugat del Vallès kasabasında yer alan Mercantic, bölgedeki en eski antika ve eski pazarlardan biri olarak biliniyor. 1992 yılından bu yana kurulan bu antika pazarı, eski bir seramik fabrikasının içinde kuruluyor ve ziyaretçiler stant stant gezerek alışveriş yapıyor. Kimi zaman hafta sonlarında stantlar çoğalıyor.

Salı gününden pazar gününe kadar açık olan pazardaki stantlarda vintage giyim, aksesuarlar, antika mobilyalar, gadget denilen çok amaçlı kullanılabilen eşyalar ve çok daha fazlasını görebilirsiniz. Pazar bölgesinde yer alan 3 restorandan birine giderek, yorucu geçen bir günün ardından leziz bir akşam yemeği yiyebilirsiniz.

Adres: Mercantic, Av. De Rius i Taulet, 120, Sant Cugat del Vallès, Barselona

• Mercatdels Encants
Mercatdels Encants’ın tarihinin 7. yüzyıla kadar dayandığı düşünülüyor. Avrupa’nın en eski pazarlarından biri ve Barselona’daki önemli bir ticaret noktası olarak uzun bir geçmişe sahip. Barselona turunuza farklı bir hava katacak olan pazarda ilk gözünüze çarpacak şey 2. el kitaplar olacak. Hurda denilebilecek kadar eski metal eşyalar, kıyafetler, diğer antika eşyalar ve eski mobilyaları da kolaylıkla bulabilirsiniz.

Pazar genellikle pazartesi, çarşamba, cuma ve cumartesi günleri açık, ancak yılın belli saatlerinde özel açılış saatleri olduğundan pazar takvimini İnternet üzerinden kontrol etmeyi unutmayın.

Adres: Mercatdels Encants, CalleCastillejos, 158, Barselona

• El Bulevarddels Antiquaris
Barselona’da alışveriş yapmak, adeta sanat yapmakla eşdeğerdir. Hele ki antika eşyası alacaksanız… En iyi yerleri elinizle koymuşçasına bulmak, satıcılarla pazarlık yapmak ve aldıklarınızı kırılmadan, bozulmadan yaşadığınız yere getirebilmek.

Bulevarddels Antiquaris, şehrin en sembolik caddesi olan Passeig de Gracià’nın hemen yakınında bulunan 70’ten fazla bağımsız antika dükkanına ve sanat eserlerinin sergilendiği yerlere ev sahipliği yapıyor. Burada mobilya, resim, heykel, arkeoloji, mücevher, ipek, kristal, bebek yanı sıra diğer dekoratif sanatlar bulacaksınız. Özellikle antik sanat eseri ve daha rafine koleksiyoncu eşyaları almakla ilgileniyorsanız mutlaka buraya gitmenizi öneriyoruz.

Adres: El Bulevarddels Antiquaris, Passeig de Gràcia, 55, Barselona

• Fira de Brocanters del Moll de Drassanes
Barselona’da antika alışverişi dendiğinde akla ilk gelen antika pazarı, şüphesiz Port Vell Limanı’ndaki rıhtım kenarında, ünlü Christopher Columbus heykeline yakın bir konumda bulunan ve her cumartesi ve pazar 11.00-22.00 saatleri arasında açık olan Fira de Brocanters del Moll de Drassanes. Altın ve gümüş sikkeler veya pullar gibi eski koleksiyonları yakından görmek, hatta satın almak için harika bir yerdir.

Aynı zamanda eski hatıra eşyaları, cam eşyalar, haritalar ve küçük dekorasyon öğelerini de bulabilirsiniz. Deniz kenarındaki muhteşem konumu ile gün batımının da eşsiz olduğunu hatırlatalım.

Adres: Fira de Brocanters del Moll de Drassanes, Moll de Drassanes, Barselona

Yorum Yap

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN YENİ YAZILAR

Yukarı