ust_reklam
İPUÇLARI

Kopenhag’da Yoga Yapmak

Kopenhag turunuzda yoga derslerinizi aksatmak istemiyor musunuz? Sizin için Danimarka’nın başkenti Kopenhag’ın en iyi yoga stüdyolarını araştırdık. Tek yapmanız gereken, yoga türüne veya açılır sınıfın fiyatına bağlı olarak size en uygun olanı seçmek. Namaste! (Hintçe merhaba demek)

Hamsa Yoga Stüdyosu
Hamsa Yoga Stüdyosu, her sabah, hatta hafta sonları, sabahtan akşam geç saatlere kadar Vinyasa ve Hatha sınıfları ile ziyaretçilerini ağırlıyor. İster yeni başlayanlar, ister profesyonel, iki farklı yoğunluk düzeyi olduğu için mutlaka size uygun bir sınıf bulacaksınız. Tüm oturumlar kısa bir meditasyonile başlarken, sonrasında gelen müzik sesleri veya birkaç güzel şiir okuması farklı bir hava katıyor. Giriş sınıfı için fiyat DKK150 (21 dolar).

Ashtanga Yoga Stüdyosu
Ashtanga Yoga Stüdyosu’nda, geleneksel Mysore yönteminde yoga uygulayabilirsiniz. Eğitmenler Ashtanga serisi ile size rehberlik edeceğinden, yaş veya deneyim şartı aranmıyor. Sınıflar pazartesiden cumaya ve cumartesi günleriaçık. Hareket ve nefes (Vinyasa) ritmi ve bağlantısında tekrarlanıyor ve eğitim veriliyor. Ashtanga Yoga stüdyosu ayrıca, eğitmen olmadan kendi kendinize pratik yapmak için kullanabileceğiniz bir açık alan da sunuyor. Böyle bir sınıfın maliyeti DKK125 (18 dolar).

B.K.S Iyengar Yoga Merkezi
Kopenhag gezinizin unutulmazlarından olacak Dronning Louises Bro’nun yanında bulunan B.K Senteng Yoga Merkezi, Kopenhag sınıfları ve Nørrebro gölleri manzarası ile hayranlık uyandırıyor. Tüm eğitmenler uzun yıllara dayanan deneyime sahip olup, Iyengaryoga’da uluslararası sertifikalar almış kişiler. Pazartesiden cumartesiye kadar süren haftalık veya aylık yoga kurslarına katılabilirsiniz, ancak yeni başlayan biriyseniz, salı ya da perşembe günleri (saat 10:00 – 11:30 arası), eğitimlerine katılmanızı öneriyoruz. Bir kereliğine sınıfa katılmak isteyenlerden talep edilen ücret DKK150 (21 dolar).

Yoga Centralen
Yoga Centralen, Hatha, Kundalini, Yin yoga, Iyengar, Vinyasa ve power yoga gibi farklı yoga stillerinde eğitimler veriyor. Bunların hepsi deneyimli eğitmenler tarafından öğretiliyor ve haftanın 7günü farklı seviyedeki kişilere hitap ediyor. Sınıftan sonra yemek alanında vejetaryen yemeklerin tadını çıkarabilirsiniz, ancak önceden rezervasyon yaptırdığınızdan emin olun. Yoga centralen, Danca ve İngilizce olmak üzere iki dilde de eğitim verilen bir merkez. Bir ders fiyatı DKK145 (20 dolar), ancak üç ders almayı planlıyorsanız, fiyat DKK375 (53 ABD doları).

Yoga på Vesterbro
Kopenhag’ın en hippi ilçelerinden birinde bulunan Yoga på Vesterbro, çeşitli yoga stiller, (Hatha, Vinyasa, Kundalini, Yin yoga ve Meditasyon), atölye çalışmaları ve tedaviler sunan bir mekan. Deneyim ve seviyeye bakılmaksızın herkes için uygun sınıflar var. Tüm sınıflarda İngilizce eğitim seçeneği mevcut ve öğrenci sayısı 22’yi geçmiyor. Dolayısıyla bir oturuma katılmayı planlıyorsanız, önceden bir yer ayırmak iyi bir fikirdir. Fikrizi değiştirirseniz, dersin başlamasına üç saat kala iptal ettiğinizden emin olun. Aksi takdirde, DKK25 ödersiniz (3,55 dolar). Tek ders oturumu fiyatı da DKK120 (17 dolar).

Bikram Yoga Kopenhag
Bikram Yoga Kopenhag, 456 metrekarelik bir stüdyoda iki büyük yoga odası ve haftada 54 dersle şehirdeki en büyük Bikram yoga stüdyosu olma unvanına sahip. Normal bir dersin maliyeti DKK200 (28 dolar), ancak stüdyoda yeni öğrenciler için özel tanıtım paketleri de var. 10 günlük ders paketi DKK275 (39 dolar), 30 günlük, DKK575 (82 dolar) ve 60 günlükpaket de DKK975 (139 dolar). Ayrıca, her cuma günü saat 17.00’de bir bağış sınıfı yapılıyor ve yalnızca bir DKK50 (7 dolar) ücret talep ediliyor. Bikram Yoga Kopenhag’da hangi seviyede olduğunuz hiç önemli değil, herkes her sınıfta karşılanıyor. Stüdyo her gün sabahtan akşam geç saatlere kadar açık.

Street Yoga
Street yoga stüdyosu, Nørrebro’daki en doğal mahallelerden biri olan Blågårdsgade’de yer alıyor. Yoga dersleri her gün sabah saatlerinde başlıyor ve bazı zamanlar öğleden sonra da olabiliyor.

Yorum Yap

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN YENİ YAZILAR

Yukarı