ust_reklam
Alışveriş

Barselona’dan Alabileceğiniz Hediyelik Eşyalar

Barselona turunuzdan arkadaşlarınıza ve ailenize getirebileceğiniz en ilginç ve güzel hediyelik eşyaları sizler için derledik. Nostaljik (vintage) tişörtler, magnetler, formalar ve çok daha fazlası bu listede sizleri bekliyor. Barselona kültürünün en iyi şekilde yansıtan küçük, şirin ve uygun fiyatlı hediyelik eşyaları keşfetmek için kalem kağıdınızı hazır edin!

• Çeşit çeşit turrón

Nuga olarak da bilinen bu leziz şeker, İspanya genelinde oldukça popüler ve Barselona’da sadece bu şekerlerin yapıldığı çok sayıda fabrika bulunuyor. Yumuşak ve sade ile fıstık ve bademli olmak üzere iki tür turron var. Fıstıklı olan turron, karamelize edilmiş ve onun da farklı çeşitleri mevcut. Çoğu dükkanda yumuşak ve sert turron şekerlerinin karışımını içeren kutular satılıyor ve hediyelik için harika bir alternatif olabilir.

• Bir çift espardenyes

Bu geleneksel kumaş ayakkabılar yüzyıllardır Katalonya ve Valencia’da yaşayan yerliler tarafından kullanılıyor ve her bölgenin kültür ve folklorunun bir parçasını oluşturuyor. Espadril olarak da bilinen ayakkabılar Türkçeye “Katalan işi bez sandalet” olarak çevrilebilir. Ayakkabılar genellikle esparto olarak bilinen sert Akdeniz hasırından yapılıyor. Geleneksel olarak, bazıları tamamen kapalı, bazıları ise biraz daha açık olarak satışa sunuluyor ve envaiçeşit renk ve modellerine ulaşabilirsiniz. Salvador Dalí’den Tyra Banks’a kadar çok sayıda ünlü ismin gelip alışveriş yaptığı söylenen birçok köklü dükkan var. Bunlardan biri olan La Manual Alpargaterabir çift espardenyes hediyelik için mükemmel bir tercih.

• Bir şişe vermut

Bir zamanlar gittiği zamanlardan bir içki düşünüldüğünde, vermuta – Katalanca’da vermut olarak bilinir – son birkaç yıldır Barselona’da canlanma bir şey yapıyor. Genellikle bir Pazar gününde bir vermuto’nun parçası olarak – genellikle zeytin, cips ve kalaylı deniz ürünü gibi lezzetli atıştırmalıkların bir seçimi de dahil olmak üzere – tadımın tadını çıkaran vermut, çoğu şarap ve ruh tüccarından markalı şişelerde satın alınabilir. Ancak ekstra özel bir şey getirmek isterseniz, vermit casero olarak bilinen, kendi baharatlı vermutunu satan bodga’yı araştırmaya çalışın; tadına uymak için çeşitli baharatlar ve diğer maddelerle karıştırılmış olacaksınız.

• Kişiye özel FC Barcelona forması

İspanya turları denince sahiden aklınıza ilk gelen şey nedir? Evet evet, doğru bildiğimize eminiz: 1 adet Barça forması. Ailenizde ya da arkadaş çevrenizde futbol tutkunu biri var mı? Olmasa bile kendinize almaya ne dersiniz? Barça formaları, kupaları, şapkaları, gömlekleri, aklınıza gelebilecek her şey Barça’dan hallice… Sevdiklerinizin adının yazılı olduğu Barça forması hediyelik için gerçekten güzel bir fikir. Her adımda karşınıza çıkacak olan FC Barcelona mağazasından birine girin, zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Messi, Xavi, Neymar gibi sporcuların gerçeğe yakın maketleri, kuklaları, hemen hemen her şey elinizin altında olacak.

• Barselona’yı hatırlatan özel bir tasarım

Öncelikle İspanya’da modanın kalbinin Barselona’da attığını söyleyelim. Kıyafet ve tasarım ürünlerine Barselona’nın her köşesinde rastlamanız mümkün. Avrupa’nın alışveriş cennetlerinden biri olan Barselona’da modaya dair her şeyi bir arada bulacaksınız. Özel tasarım mağazaları, sanat atölyeleri, butikler ve dünya markaları ile tam bir alışveriş çılgınına dönüşebilirsiniz. Sevdiklerinize ve kendinize özel tasarım ürünler alabileceğiniz konsept mağazalara uğramayı unutmayın.

• Bir şişe Cava

Nasıl Paris denince akla hemen enfes şaraplar geliyorsa, Barselona deyince de meşhur İspanyol Cava’sı gözlerde canlanıyor. İspanya’ya özgü olan bu özel şampanya güzel bir hediyelik olabilir. Cava’nın büyük bir kısmı Katalonya’da üretiliyor ve coğrafi bölgelere göre değişiklik gösterebiliyor. İspanyol mutfağında önemli bir rolü olan Cava, İspanyollar arasında da oldukça popüler bir içecek. Bir şişe Cava için ödeyeceğiniz ücret yaklaşık olarak 15 avro.

Yorum Yap

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN YENİ YAZILAR

Yukarı