ust_reklam
Keşfet

Amerika’da Yeni Bir Keşif: Tennessee Akvaryumu

Amerika turlarında nereler gezilir, nereye gidilir diye diye uzun uzun listeleriniz mi oldu? Peki ya kimin listesinde Tennessee Akvaryumu var? Dünyanın en büyüklerinden olan hani… Hala yoksa, sizleri Amerika’da yeni bir keşif yapmaya davet ediyoruz. Deniz hayatından hoşlanıyorsanız ve çeşitli canlıları öğreniyorsanız, dünya gözüyle Tennessee Akvaryumu’nu bir kez olsun görmenizi tavsiye ediyoruz. Nedenlerine gelecek olursak, sayfalar dolusu ikna edici nedenimiz var, en iyilerini öğrenmeye hazırsanız başlayalım:

• Deniz canlılarının inanılmaz çeşitliliği
Tennessee Akvaryumu, 800’e yakın türü temsil eden 12.000’den fazla hayvana ev sahipliği yapıyor. Ülkedeki tatlısu hayvanlarının en çeşitli koleksiyonlarından birine sahip. Akvaryumdaki şu iki yapıyı mutlaka keşfedin: Kaplumbağalar, denizatları, kurbağalar, su samuru ve alabalıkların görüntülendiği 130.000 metrekarelik bir yapı olan River Journey (Nehir Yolculuğu) binası ve denizanası, küçük köpekbalıkları, kelebekler, penguenler ve ahtapotların olduğu 60.000 kişilik Ocean Journey (Okyanus Yolculuğu) binası.

• Sevimli su samurları
Akvaryumun Cove Ormanı‘nın iç kısmında su samurlarının bulunduğu bir nehir Otter bulunuyor; burada su akışı ve şelaleler içeren huzurlu, doğal yaşam alanlarını keşfedebilirsiniz. Bu atletik hayvanlar, birbirleriyle oynamaktan hoşlanır, genellikle suyun içine ve dışına atlayıp dururlar. Kulaklı kuyrukları, su altı akrobatik hareketler gerçekleştirmelerine yardım ediyor ve ziyaretçiler bu sayede eğlenceli görüntülere şahit oluyor.

• Muhteşem Stingray Koyu
Tennessee Akvaryumu’nda daha gerçekçi bir deneyim için Stingray Koyu’nu ziyaret etmenizi öneriyoruz. 100 metreden fazla kıyı şeridine sahip olan bu en büyük koyda çok güzel vakit geçirebilirsiniz. Ziyaretçiler, personelden gelen hayvanlar hakkında ilginç gerçekleri öğrenirken farklı köpekbalığı ve onların ipeksi pamuk dokularına dokunarak ilginç bir deneyim yaşayabilir.

• Karanlıkta su altı deneyimi
Eşsiz ve sıra dışı bir su altı deneyimi için kusursuz bir yer olan Tennessee Akvaryumu, ziyaretçileri hem Nehir Yolculuğu hem de Okyanus Yolculuğu çevresinde macera turlarına çıkarıyor. Bu turlar da günün belirli saatlerinde gerçekleşiyor. Karanlıklarda su altı dünyasını keşfetmek için gece seanslarına katılmanız gerekiyor. Gece boyunca konuklar iki özel konumdan birinde uyuyabiliyor: Okyanus Yolculuğu’nun Sualtı Mağarası veya Nehir Yolculuğu’nun Nehir Devleri. Yatma zamanı 23:30, kahvaltı ise 07:30 da servis ediliyor ve Nehir Yolculuğu turu sabah 8: 30’da başlıyor.

• Timsah Bayou
Timsahların dünyanın enyırtıcı hayvanlar olduğu düşünülüyor, ancak Tennessee Akvaryumu’ndaki Alligator Bayou, konuklara su canlılarının farklı bir yüzünü gösteriyor. Bir düzineden fazla Amerikan timsahını gözlemleyebilirsiniz. Alligator Bayou’da onlarla iletişim kurmak için kullandıkları teknikleri yakından izleyin.

• Jellies: Canlı Sanat Sergisi
Jennies: American Art Hunter Müzesi ile birlikte hizmet veren Jellies: Living Art Sergisi’nde cam heykellerin yanı sıra6 farklı esrarengiz ve eşsiz denizanasını sergileniyor. Monterey Koyu Akvaryumu’ndaki ödüllü galerinin esin kaynağı olduğu bu sıra dışı sergiyi kesinlikle görmelisiniz. Ayrıca sanatçılar Lanny Bergner, Stephen Rolfe Powell, Cork Marcheschi ve Thomas Spake’in etkileyici cam heykelleri de var.

• Backstage Geçidi Deneyimi
Backstage Geçidi en unutulmaz Tennessee Akvaryumu deneyimlerden biri. İlk olarak RiverJourney veya Ocean Journey tur paketlerinden birini seçin. Journey Nehri, bebek hayvan kreşini geziyor, Timsah Bayou’nun kuşbakışı görüntüsünü sunarken tatlısu balıklarını ve bebek köpek balıklarını daha yakından görme fırsatını kaçırmayın. Okyanus Yolculuğu turu, akvaryum penguenlerinin muhteşem manzarasını sunuyor.

• Penguins’ Rock
Tennessee Akvaryumu’ndaki birbirinden ilginç iki penguen türünü gözlemleyin: Gentoo ve Macaroni. Gentoo penguenleri, dünyadaki üçüncü büyük penguen türü ve Macaroni penguenler ise en büyük sürünmüş penguen türü olarak kabul ediliyor. Her ikisi de günlerinin çoğunu akvaryumda suda ve dışarıda geçirirler. Waffling canlılarını izlemek için online Penguins Rock kamerasından her gelişmeyi yakından takip etmeniz mümkün.

Haberin Kaynağı için buraya tıklayabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN YENİ YAZILAR

Yukarı