ust_reklam
Keşfet

Büyük Kanyon’daki Büyülü Şelale’den Nefes Kesen Manzaralar

Amerika’da gizli bir hazineyi sizler için seçtik ve günün ilham veren yeri olarak ilan ediyoruz.

Sırt çantalı gezginler, yalnız gezginler, turla gezmeyi sevenler, her nasıl gezme tarzınız olursa olsun, bu yazıyı okuduktan ve resimlere baktıktan sonra“ölmeden önce gezilecek yerler” listenize yeni bir şey daha ekleyeceğinize garanti veriyoruz.

Dünyanın en büyük kanyonu olma unvanına sahip olan Büyük Kanyon’da insanı daha görür görmez büyüleyen Havasupai Şelaleleri’ni bulacaksınız…

Amerikan Hint Konfederasyonu‘nun bir parçası olan Havasupai, kelime anlamı olarak ‘mavi-yeşil suyun insanları’ anlamına geliyor. Pırıl pırıl parlayan doğal su rengini gördüğünüz zaman tek kelimeyle nutkunuz tutulacak.

Gülü seve dikenine katlanır atasözünün cuk diye oturduğu Havasupai Şelaleleri‘nin güzelliği tartışılmaz, ancak buraya ulaşmanın hiç de kolay olmadığını söylememizde fayda var. Yaklaşık 16 km boyunca yürümeniz gerekiyor.

Ancak şelaleyi gördüğünüz anda tüm o ayaklarınıza inen kara sular yurdu terk ediyor. Siz siz olun rahat ayakkabılar giyin, yanınızda enerji veren tatlı atıştırmalıklar ve bol su bulundurun. En önemlisi de rehberinizin dediklerini uygulamaya çalışın.Bu 16 km, 100 km bile olsa inanın bize tüm zorluklara değiyor.

28 metre yüksekliğindeki dikey bir uçurumdan düşen büyük bir su kütlesi ne kadar ilgi çekici olabilir ki diyebilirsiniz, ama işte fotoğraftaki gibi akıyor, büyülüyor, bu yüzden gidip görmelisiniz. Her şey yerinde güzel ne de olsa…

Tam Instagram’da yüzlerce beğeni alabileceğiniz fotoğrafların peşine düşmüşken, pek de bir çaba harcamadan harika fotoğraflar yakalayacağınız bir yerden bahsediyoruz. Capcanlı mavi ve yeşil suları kalsiyum karbonatların sonucu olsa da görüntü kusursuz ve suyun hızlı bir debiyle yere düşüşü inanılmaz güzel. Bu yere düşen su kütlesi doğal traverten barajlarını oluşturuyor.

En iyi tarafı ise bu minyatür cennette yüzebilir, dalış yapabilir ve kendinizi tabiat ananın huzurlu kollarına bırakabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN YENİ YAZILAR

Yukarı