ust_reklam
Keşfet

Amerika Turlarına Katılmak İçin 8 Neden

Herkesinu rüyalarını süsleyen Amerika, aslında sanıldığı kadar ulaşılmaz bir yer değil. Vize işlemleri, uçak bileti, pahalıya çıkan bir tatil olmasını önlemenin tek yoluysa Amerika’ya turlar sayesinde gitmek. Böylece hem batı hem doğu bölgelerinde kalan yerleri bir çırpıda görebiliyor hem de vize işlemleriyle uğraşmadan, ucuz uçak bileti arayışına girmeden kusursuz bir tatile çıkmış oluyorsunuz. Peki neden Amerika turlarına katılmalıyım sorusuna gelecek olursak, biz sizler için 8 birbirinden ikna edici neden hazırladık.

  • Arkadaş Canlısı İnsanları

Amerikalılar birçoğumuzun zihninde soğuk olarak canlanabilir ama tam aksine birçoğu sıcakkanlıdır. Hele ki ülkelerini seyahat edenleri hep hayranlıkla izlerler. Çünkü kendi ülkelerinde 2-3 dil bilen ya da dünyada 2-3 ülkeden fazla gezen kişi sayısı çok değil. Ayrıca alacağınız hizmete de bu durum fazlasıyla yansıyor. Samimi ve konuksever Amerikalılar, Amerika turlarına katılmanız için harika bir neden.

  • Walt Disney’in Dünyasına Yolculuk

Amerika zaten başlı başına bir dünya olarak adlandırılmaktadır. İşte size dünyanın içinde ayrı bir dünya kurmuşlar dedirtecek bir yer: Walt Disney World. Bir yer düşünün gencinden yaşlısına herkesin yüzünü güldürsün. Amerika turlarının vazgeçilmezi Disney World, bu ülkeyi ziyaret etmek için başlıca nedenlerden biri.

  • Dört bir yanı ulusal parklarla çevrili

Amerika’da 2016 itibariyle 59 resmi ulusal parkın kaydı bulunuyor. Şimdi de sizleri dünyanın ilk ulusal parkıyla tanıştıralım: Yellowstone.

guney-afrika

Tamamını gezmek için günlerinizi harcamak gerekse de en önemli yerlerini Amerika turlarıyla gezmeniz mümkün. Ormanlar, bitkiler, hayvanlar, dramatik kanyonlar, sıcak su kaynakları, kısacası burada yok yok. Bir diğer en ünlü ulusal parkı ise Kaliforniya’da yer alan Yosemite Milli Parkı. Dünyanın dört bir yanından ziyaretçinin buraya akın ettiği parkta gün boyu kamp yapabilir, etrafı keşfe çıkabilirsiniz.

  • Gizemli Tarihi

Amerika Birleşik Devletleri, tarihi ve kültürel zenginlikleri açısından dünyada önde gelen ülkelerden biri. Amerika turu ile profesyonel rehberler eşliğinde bu gizemli tarihi keşfetmeye ne dersiniz? Belki de hala yaşamlarını sürdürmekte olan Kızılderili kabilelerini ziyaret edersiniz kim bilir?

  • Dünya mutfaklarından seçmeler

Amerika hakkında bilinen yanlışlar diye bir liste yapılsa sayfalarca uzar gider. Amerika elbette ki sadece fastfood yiyecek ve içeceklerinden ibaret bir ülke değil. Karma bir toplum olması nedeniyle adım başı dünyanın en az 10 ülke mutfağının restoranına rastlamanız yüksek ihtimal. Çin, Japon, Meksika, Türkiye, Uzakdoğu gibi sayısız mutfakları Amerikan kültürü çatısı altında deneyimlemek içinse tek yapmanız gereken Amerika turlarına katılmak.

  • Yıllarca gezseniz bitmeyecek yerler

Doğru duydunuz, Amerika’yı baştan sona gezmek yıllarınızı alabilir. Ama derseniz ki gelmiş geçmiş en güzel yerlerini görmek istiyorum; o zaman Amerika turlarını tercih ederek bu büyük ülkede kaybolma ya da uçak bileti bulma, konaklama gibi sorunları düşünerek hiç vakit harcamamanızı öneriyoruz.

kuzey-amerika

New York gecelerinden tutun da Las Vegas’ta casino otellerinde konaklamaya, Los Angeles’tan Boston’a, Florida’ya, Miami’ye kadar birçok yeri tek bir turla görme imkanınız var. Dünyanın en büyük kanyonu Grand Canyon, tüm ihtişamıyla gönlünüzde taht kuracak Niagara Şelaleri, kırmızının bu denli yakıştığı meşhur Golden Gate Köprüsü, garip oluşumuyla dikkat çeken Hamilton Havuzu, New York’un görüp görebileceğiniz en gökdelensiz ve en yeşil yeri olan Central Park, bu denli tüm dünyanın konuştuğu eğlencenin başkenti bir şehir olsa da hüznünü dışarı vurduğu 9 / 11 Memorial, Amerika turlarında mutlaka uğramanız gereken yerlerin başında geliyor.

  • Batı Amerika kültürünü keşfetmek

Kovboylar, atlar, şerifler, kovboy kasabaları, rodeolar, 50’li 60’lı yılların filmlerine gömülü değil artık. Hala o sahneleri canlı canlı görebileceğiniz Amerika’nın batı kültürünü yansıtan yerleri var. Colorado eyaletinde sıklıkla rastlayabileceğiniz kovboy kasabalarından belki de en güzeli olan Durango kasabasını görmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

  • Araba kullanmak bambaşka bir deneyim

Amerika turlarına katıldığınızda boş zaman kaldığı sürece günlük araç kiralamalısınız. Uluslararası statüye sahip bir ehliyetiniz varsa hiç endişelenmenize gerek yok çünkü geri kalan işlemler çok kolay. Amerika’da araba kullandığınızda daha önce hiç bu kadar keyif almadığınızı göreceksiniz.

Yorum Yap

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN YENİ YAZILAR

Yukarı