ust_reklam
Balayı Önerileri

Vizesiz Turlar ile Gezilebilecek 6 Balayı Yeri

Hayallerinizdeki balayı tatilini gerçekleştirmeye sadece bir adım kaldı ve siz vize problemini kafaya takmadan gidebileceğiniz balayı yerleri için gece gündüz araştırıyorsunuz; o zaman doğru adrestesiniz. Siz yeni evliler için hemen şimdi rüya gibi bir kaçamak yapabileceğiniz ve vizesiz gezebileceğiniz 8 balayı yeri seçtik…

  • Maldivler

maldivler

Listemize ilk sıradan giriş yapan Maldivler, hem vizesiz gezilebilecek bir yer olmasından dolayı; hem de balayı için oldukça uygun bir yer olması nedeniyle balayı çiftlerinin en gözde mekanı. Maldivler turu sayesinde hiç unutamayacağınız bir balayı tatili geçirebilirsiniz. Bu tropik adalar topluluğu, birbirinden güzel plajları, eğlence mekanları, balayı çiftlerine özel konaklama alternatifleri, çeşitli deniz sporları, su kayağı, dalış gibi su sporları için sunduğu imkanları ve çok daha fazlası ile adeta cennetten düşme bir yer. Başkent Male’de ise Maldivler’in diğer adalarına nazaran biraz daha sakin, antik ve tarihi bir atmosfer ve görünüm hakim. Günün en erken saatlerinden gece yarısına kadar Maldivler’de denize girebileceğiniz altın kumlu plajları ve eğlenebileceğiniz gece partileri var. Hint Okyanusu’nun berrak denizinde yüzerken mavinin her tonuna şahitlik edebilirsiniz.

  • Bangkok

bangkok

Güneydoğu Asya’nın en uğrak noktalarından biri olan Bangkok, balayı için mükemmel bir seçim. Vizesiz gezebileceğiniz Uzakdoğu ülkelerinden biri olan Bangkok, balayı turlarının da gözde şehirlerinden. Gece hayatıyla son yıllarda epey ünlenen Bangkok, Tayland’da yer alıyor. Tayland mutfağının, kültürünün ve tabii zenginliklerinin fazla olması, birçok balayı çiftinin Bangkok turlarını tercih etmesini sağlıyor. Açık havada kurulan gündüz ve gece pazarlarıyla da bir hayli ucuz alışveriş olanakları sağlıyor. Geneline bakacak olursak, Bangkok’ta konaklama, yeme içme, eğlenme, ulaşım, alışveriş ve daha birçok şey inanılmaz ucuz. Hem bütçenizi zorlamadan harika vakit geçirebileceğiniz Bangkok, balayı tatiliniz için çok iyi bir seçim olabilir.

  • Kuala Lumpur

kuala-lumpur

Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur, vizesiz gidebileceğiniz rengarenk bir balayı tatil yeri. Her karışından apayrı cevherler çıkan Kuala Lumpur’un her köşe başında, çocukluğunuzda bindiğiniz atlıkarıncadaki gibi dünya sadece sizin etrafınızda dönüyor hissini anımsayacaksınız. Renk cümbüşü yaratan pazarları, eğlence alanları, balayı tatilinizi taçlandıracak. Kuala Lumpur’a gitmişken, gökdelenlerin arasında büründüğü zarafet ile tüm gözleri üzerine çeken Sultan Abdal Samad Binası, şehrin en merkezi noktası olan Özgürlük Meydanı Dataran Merdeka, Kral Sarayı, harika bir manzarası olan Menara Kulesi’ni görmeden dönmemelisiniz.

  • Phuket

phuket

Uzakdoğu turlarının olmazsa olmazı Phuket, balayı çiftleri için de birden çok makul fiyatlı alternatifler sunuyor. Sayısız kumsallarının eşsiz güzelliğini, en çok da PhiPhi Adası, Khai Adası, James Bond Adası, Maya Beach gibi yerlerinde keyfini çıkarabilirsiniz. Phuket’te gece yarısından yeni günün başlamasına dek, asla ve asla ışıklarının söndüğünü göremezsiniz. Hareketli gece yaşantısı, enfes sokak yemekleri ve kültürü, zaman zaman düzenlenen sokak ve yaz festivalleri, her noktasında kurulan mini marketleri ve pazarları ile Uzakdağu’nun mutlaka görülmesi gereken şehirlerinden biri haline gelmiş durumda. Balayınızı ballandıracak olan Phuket’in her noktasını vizesiz gezmek mümkün.

  • Singapur

singapur

Dev ticaret merkezlerinin bulunduğu Singapur’da adalar topluluğu olan ülkelere nazaran elbette ki farklı bir hava hakim. Bu noktada da sizin nasıl ve ne şekilde bir balayı tatili istediğiniz devreye giriyor. Vizesiz bir şekilde rahatlıkla balayı tatilinizi yapabileceğiniz Singapur, birbirinden güzel parklara, roof barlara, kültür ve sanat merkezlerine, tekneli yüzen pazarlara, köklü bir sokak ve mutfak kültürüne sahip. Singapur turu ile balayınızı, mutlu sonla biten bir destana dönüştürebilirsiniz.

  • Koh Samui

koh-samui

Koh Samui’de hiçbir vize prosedürüyle uğraşmadan leziz bir balayı tatili yapmaya ne dersiniz? Hayallerinizi süsleyen, sabahlara kadar vizesiz gezilecek yer araştırdığınız o masalsı balayı tatili için en doğru adreslerden biri olan Koh Samui Adası’nda yok yok. Ayrıca Uzakdoğu turuna ya da sadece Koh Samui turuna katılarak da Tayland’ı gezebilirsiniz. Eğlence hayatının durmak bilmediği Koh Samui’de ilk uğramanız gereken yer şüphesiz ki Lamai Beach. Koh Samui’de her gezeceğiniz yer fotoğraflanmayı hak ediyor. Koh Samui turunuza Hin Ta & Hin Yai Kayaları, WatKhunaram Tapınağı ve Luong Pordaeng mumyası, WatSamret Tapınağı, Big Buddha Tapınağı gibi başlıca gezilecek yerleri eklemenizde fayda var.

Yorum Yap

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN YENİ YAZILAR

Yukarı