ust_reklam
Tropik Tatil

Uzakdoğu Turu Yapmak İçin 7 Neden

Yepyeni bir kültür keşfetmek, sevecen ve misafirperver insanlarla tanışmak, daha önce hiç görmediğiniz güzellikte yeni yerler görmek, dünya mutfakları arasında önemli bir yere sahip birbirinden ilginç yemekler tatmak istemez miydiniz? Bunların hepsini aslında 7-8 şehirden oluşan bir Uzakdoğu turu ile gerçekleştirmeniz mümkün. İstediğinizden çok daha fazlasını bulacağınıza garanti ediyoruz. Hatta bu sözümüzü pekiştirmek adına sizlere Uzakdoğu turu yapmak için 7 neden sıraladık.

  • Enfes Yemekleri

uzakdogu-yemek

Türk insanımızın yemekten ne denli haz aldığını söylemeye bile gerek duymadan ilk maddemiz olan Uzakdoğu yemeklerinden bahsetmeye başlayalım… İlk olarak Uzakdoğu mutfağının dünya mutfakları arasında üst sıralarda yer aldığını söylemekte fayda var. Uzakdoğu kültürü ve mutfağının Türk mutfağına pek yatkın olmaması, fikrinizi asla caydırmasın. Çünkü yazımızın başında da dediğimiz gibi, ilk amacımız yeni şeyler keşfetmek. Uzakdoğu mutfağı oldukça köklü bir geçmişe sahip. Kendi içerisinde de Çin mutfağı, Tayland yemekleri, Bangladeş mutfağı gibi süregelen birçok kategoriye ayrılıyor. Bu sayede Uzakdoğu’nun gideceğiniz farklı ülkelerinde tadacağınız her yemek, damak tadı anlamında birbirine yakın fakat temelde tamamen farklı. Bu da demek oluyor ki; Uzakdoğu’nun her karışından yeni cevherler çıkıyor.

En leziz yemeklerinden söz edecek olursak; siyah pirinç pilavının, özel soslu bonfilenin, sushinin ve Japon pilavının (Yakimeşe) Uzakdoğu mutfağında büyük rol oynadığını söyleyebiliriz. Birçok Uzakdoğu ülkesinde çatal, kaşık gibi araçların kullanılmadığını ve sadece iki çubukla önünüzdeki tabağı bitirmeniz gerektiğini söylemekte fayda var.

  • Ilıman Havası

uzakdogu-iklimi

Uzakdoğu ülkelerinin geneline hakim olan ılıman iklim sayesinde Uzakdoğu’nun neredeyse tüm ülkelerine dilediğiniz zamanda seyahat edebilir ve bozuk havalara maruz kalmadan tatilinizi gerçekleştirebilirsiniz. Hatta popüler bir Uzakdoğu ülkesi olan Tayland’da Ocak ayında, 20 derece sıcaklık ile rahat bir şekilde tişörtle dolaşabilirsiniz.

  • Arkadaş Canlısı Yerlileri

uzakdogu-insanlari

Uzakdoğu insanının ne kadar güleç, misafirperver, cana yakın ve arkadaşça olduğunu daha önce duymuş muydunuz? Eğer duymadıysanız, biz size gerçek olduğunu hatta ve hatta siz de Uzakdoğu turu yaptığınızda bunu tescilleyeceğinizi rahatlıkla söyleyebiliriz. Sadece yol tarifi almak için bile yaklaştığınız kişi ile bir bakmışsınız saatlerdir sohbet ediyorsunuz. Şöyle bir dipnot düşelim; Uzakdoğu halkının büyük bir kesimi, İngilizce konuşabildiği için kolaylıkla anlaşabiliyorsunuz. 1 aylık bir Uzakdoğu turu dönüşünde geriye dönüp baktığınızda çok sayıda iyi insan biriktirmiş olduğunuzun farkına varacaksınız. Siz siz olun bu tur boyunca yerli halkla konuşmaya, onların hikayelerini dinlemeye gayret edin ve böylece Uzakdoğu’da bulunan her ülkede bir kapınız olabilsin.

  • Kartpostal Görümündeki Tropik Adaları

tropik-adalar

Kültür dedik, yemek dedik, yerli halk dedik, biraz da tatilden bahset bakalım dediğinizi duyar gibiyiz. Uzakdoğu’da sanılanın aksine çok sayıda ada, plaj, tatil beldesi, ve sayısız alternatif mevcut. İşte Uzakdoğu turlarının çok farklı konseptlerde olması da bu sebepten. Uzakdoğu kültür turu, Uzakdoğu adalar turu, Uzakdoğu yemek turu gibi… Bali, Boracay, KoSamui, Şikotan Adası, KoLipe, Penang Adası, Lombok, Sentosa, Bomeo, Tioman Adası gibi dünyaca ünlü adaların hepsi de birer Uzakdoğu adası.

  • El Değmemiş Tabii Güzellikleri (Tabiatı)

uzakdogu-doga

Uzakdoğu’nun tabii zenginlikleri için ayrıyeten bir liste bile yapılabilir. Kendinizi kaybedeceğiniz bu eşsiz güzellikler içerisinde Uzakdoğu turu yaparak, her saniyenizi zinde geçirebilirsiniz. Yemyeşil ormanları, izole edilmiş çok sayıda koy ve adaları ile Uzakdoğu’nun kuytuda köşede kalmış neyi varsa keşfetmenizi bekliyor.

  • Hareketli Gece Hayatı

uzakdogu-eglence

Özellikle Tayland, Bangkok ve Phuket’ten oluşan tehlikeli üçlüde Uzakdoğu gece hayatının ne derece hareketli ve canlı olduğunu birebir deneyimleyebilirsiniz. Hatta sırf gece hayatı için bile Uzakdoğu turuna katılan turistler var. Uzakdoğu, gece yarısından sabahın ilk ışıklarına kadar gözünü bile kırpmıyor.

  • Ucuzluğu

uzakdogu-alisveris

Aslına bakacak olursanız, tur paketleri arasında en ekonomik alternatif sunanların başında Uzakdoğu turu geliyor. Bunun temel nedeni de Uzakdoğu ülkelerinin birçoğunun ucuzun da ucuzu olması. Çok küçük meblağlara alışveriş yapabileceğiniz, gezebileceğiniz, eğlenebileceğiniz en ucuz Uzakdoğu ülkeleri; Endonezya, Vietnam, Laos, Kamboçya, Tayland, Hindistan ve Çin.

Yorum Yap

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN YENİ YAZILAR

Yukarı