ust_reklam
Keşfet

Şangay’da Tüm Yorgunluğunuzu Alacak Dünyaca Ünlü Masaj Salonları

Geleneksel Çin tıbbına göre, vücudun her organı, 300 ara sinir vasıtasıyla ayaktaki bir refleks noktasına bağlanır. Bu nedenle basit bir ayak masajı hizmeti alarak hayati işlevlerinizi canlandırabilir, toksinleri atabilir, kan dolaşımınızı artırarak iyileştirebilir ve sinirlerinizi rahatlatarak gevşeyebilirsiniz. Siz koskoca bir şehir olan Şanghay’ın her yerini gezdiniz, deyim yerindeyse altını üstüne getirdiniz ve gün sonunda ayaklarınıza kara sular indi. İşte bu listedeki merkezlerden birine adım atar atmaz birbirinden ilginç masaj yöntemleri ile tüm yorgunluğunuzu atacaksınız. Şimdi bu dediklerimiz pek inandırıcı gelmemiş olabilir ama size bunu kanıtlayacak olan çok sayıda yer araştırdık ve ünü tüm dünyaya yayılmış en iyi Şanghay masaj salonlarını sizler için derledik. Şanghay turuna çıkmadan önce bu listemize mutlaka bakın.

• Mai Massage
Mai Massage, geleneksel Çin tıbbı tuina adı verilen, fırçalama, yoğurma, yuvarlama, basma ve sürtünmeyi uygulayan ve vücudun savunma amaçlı qi’sini açmak ve enerjiyi hareket ettirmek için kullanan bir form kullanıyor. Akupunktur, taichi ve diğer benzer tedavi yöntemleri tuina ayak masajıyla birlikte uygulanıyor. Şanghay’daki eski tıbbi sanat formunun birkaç lisanslı uygulayıcısı var, ancak Mai Masaj, kullanıcısı en fazla olan Dianping tarafından en çok beğenilenlerden biri.

• Subconscious Day Spa
Şanghay’ın en ünlü spa merkezlerinden biri olan Subconscious Day, yorgun ayakları dinlendirmek ve enerji akışını geri yüklemek için organik esans yağlarıyla geleneksel bir Çin ayak masajını birleştiriyor. Ayrıca bir de baş ve omuz masajı yapan ikinci bir terapistleri de bulunuyor. Spa merkezinde İsveç tarzı ayak masajları, ayak ve bacaklar için özel yağ masajları sunuluyor.

• Dragonfly
Dragonfly, Şanghay’da başarılı bir tedavi merkezi ve masaj salonu zinciri. Ayrıca güzellik ve bakım ürünlerinin geniş bir koleksiyonunu sunuyor. Dragonfly, bir saat geleneksel Çin tam vücut masajının yanı sıra bir buçuk saatlik “Oriental” ayak masajı ve şişmeyi, ödemi gidermek için özel yarım saatlik ayak terapisi içeren “Happy Landing” paketini sunuyor. Dragonfly’dan çıktığınız zaman Şanghay turunuz hiç bitsin istemeyeceksiniz.

• Zhu Xuan Taiwanese Style Acupressure
Acupressure, ayak masajının en rahatlatıcı formu gibi gelmeyebilir, ancak Zhu Xuan’daki masörler, sıcak bir sıkıştırma ile hafifçe basınç uygulamak suretiyle toksinleri gidermek için hakikaten büyük efor sarf ediyor. Tamamen profesyonel bir hizmet almak için bu masaj salonunu tercih edebilirsiniz. Şanghay şehrinin tam kalbindeki merkezdehem zihinsel hem de fiziksel olarak bir rahatlama yaratmada uzman kişiler hizmet veriyor.

• Taipan Foot Massage
Taipan, sadece ayak masajı değil, aynı zamanda vücudun birçok bölgesine uygulanan masaj teknikleri kullanan bir merkez. Aslında yaklaşık 80 dakika süren bir refleksoloji masajı, sizi adeta kuş gibi hissettirecek. Masaj salonundaki tüm odalar TV ve DVD oynatıcı ile donatılmış, tamamen misafirlerin konforu düşünülerek tasarlanmış. Hatta bazı odalarda aynı anda altı kişiye kadar konaklama imkanı da var.

• Zen Massage
Zen Massage’in misyonu, konuklara kentteki zorluk ve yaşam stresinden kurtulmalarını ve aynı zamanda beden, zihin ve ruhu geri kazandırmayı sağlamaktır. Zen, diğer masaj salonlarının yanı sıra sadece 1 ve 2 saat süren iki farklı ayak masajı da sunuyor. Ayakların kan dolaşımını kolaylaştırmak, bağışıklık sistemini güçlendirmek ve şişlik ve ayak ağrısını hafifletmek için geleneksel ayak refleksolojisini ve bitki esans yağlarını birleştiriyor.

• Mu Lan Tang Traditional Chinese Medicine Hall
Şanghay’daki birçok küçük masaj salonu çok basık, karanlık ve hiç de profesyonel hizmet vermiyor. Bir bakıma biz de bu nedenle böyle bir liste hazırlama ihtiyacı hissettik.Türkçe adıyla Mu Lan Tang Geleneksel Çin Tıbbı Salonu’nda bu söylediğimizin tam aksi geçerli. Geniş bir salon, aydınlık, ferah ve geleneksel tuina masajları için kör masörler hizmet veriyor.

Kör masörlerin hizmet vermesinin nedenleri, onların sahip olduğu farklı düşünce yapıları, hayata baktıkları pencerenin görme yetisi olanlarınkinden daha farklı olması ve görme duyusundan yoksun olmalarının, tüm enerjilerini diğer duyularına ağırlık vererek ve yönlendirerek daha yetenekli ve verimli bir masaj sunmaları ve kelimenin tam anlamıyla elleriyle şifa vermektir.

Yorum Yap

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN YENİ YAZILAR

Yukarı