ust_reklam
Festivaller

Kanada’da Harry Potter Festivali

Gelecek ekim ayı, sihirbaz hayalperestlerin hepsi küçük bir kasaba olan Goderich, Ontario’da bir araya geliyor. 13-15 Ekim 2017 tarihleri arasındaki 3 gün boyunca sürecek olan festival için, Godurich, Huron County ve Toronto’nun batısı, tam bir Harry Potter dünyasına dönüştürülecek.
Harry Potter, Goderich’e ve 13. cuma günü geri gelecektir.

Festival, Goderich‘teki birden fazla yerde gerçekleşecek ve çeşitli turnuvalar, Lovegoods & Tonks gibi canlı gruplar ve sihirbazlık temalı etkinliğe ev sahipliği yapacak.

Harry Potter ve Transformed Town etkinliği, kitabının yazarı J.K.’ninözel hayranları için tasarlanmış bir festival. Ekim 2016’da başarılı bir açılış olayından sonra festivalin ikinci bir tekrarı olacak. Geçen yıl katılanların birçoğu Toronto ve Hamilton’un yanı sıra Quebec ve hatta Texas’tan geldi. Bu yılki biletlerin birinci ve ikinci gruplarının dokuz ay önceden hızlı bir şekilde satılması ise festivalin inanılmaz bir şekilde coşkulu geçeğine işaret. Bu hızlı satış oranı ise geçen yıla göre 2 katından daha fazla ve bu datoplamda 4000’in üzerinde bilet yapar.

Harry Potter temalı gruplardan olan The Lovegoods & Tonks and the Aurors performans gösterecek. Quidditch Canada tarafından denetlenen 2 quidditch turnuvası ve çok sayıda Poly-Wizard turnuvası gerçekleşecek.

Kasabadaki gelişmeler için festivalden gelir elde etme ve iç turizmi güçlendirme amaçlanıyor. Sonuçta, Goderich tarih ve kültürel zenginliği ile “Kanada’daki en güzel kasaba” olarak biliniyor. Gelirin bir kısmı ayrıca sürdürülebilir bir yerel gıda sistemi geliştirme misyonuna sahip olan Huron Food Action Network’e de gidecek.
13-15 Ekim tarihleri arasında Goderich’deki muggle’ları da (Harry Potter’da büyücülük becerileri olmayan kişilere verilen ad) görebilirsiniz.

2017 etkinliğinin biletleri, 2016’da gerçekleşen aynı festivalin ekim ayında sona ermesinin ardından ünlü “Hogwarts Express” treninin önündeki gişede 5792 bilet satışa çıktı.

Bu yıl 26 Ocak’ta, beş saat içinde tam tamına 5792 biletin satıldığı festivalde siz de vakit kaybetmeden yerinizi alın. Ontario kasabasının Harry Potter dünyasına dönüşmesine şahit olmalı ve bu sıra dışı deneyimi yaşamalısınız.

Sosyal medyada 150 binden fazla paylaşılan “Ontario Kasabası Harry Potter’ın Büyücü Dünyasına Dönüşecek” adlı makale tamamen viral hale geldi ve bilet satışlarının artmasında inanılmaz bir etkisi oldu. Biletler tükenince de diğer gitmek isteyen hayranlardan yüzlerce çağrı ve e-posta alan organizasyon şirketi başka bir formül düşündü; park etme, konaklama alanlarını daha verimli kullanacaklarını ve 2000 kişiye daha bilet satabileceklerini açıkladılar.

Etkinliğin Facebook sayfasında zaman zaman bilet indirimleri de oluyor.
Bu, 2. Harry Potter Festivali olacak ve üç gün süresince gerçekleşecek ve Goderich’teki birden fazla yerde yapılacak.

Quidditch Turnuvaları: Quidditch Maçı, Goderic’s Cup.

Festivalde performans sergileyecek olan gruplar: The Lovegoods & Tonks and the Aurors
Adres:Goderich, The Square, ON N7A1M2, Kanada

Yorum Yap

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN YENİ YAZILAR

Yukarı