ust_reklam
Festivaller

Güney Amerika’daki En Ünlü 6 Festival

Güney Amerika turunuzda herhangi bir müzik, yemek, kültür festivalinden birine denk gelirseniz eğer hayatınız boyunca hafızanızdan silinmeyecek deneyimler yaşayabilirsiniz. Büyük bir coşkuyla kutlanan bu festivaller için rotamızı Peru, Brezilya, Mendoza, Arjantin, Uruguay gibi en popüler Güney Amerika ülkelerine çevireceğiz. Hazırsanız başlayalım:

1- Semana Santa, Peru
Palm Sunday’den iki gün önce başlayıp Paskalya gününe dek toplam 10 gün boyunca kutlanan Semana Santa Festivali, Peru’nun en seçkin şenliklerinden biri. La Virgen de los Delores adındaki geçit töreni ile başlayan festival,çakıl taşıyla donatılmış sapanlarla yapılan gösteri ile devam ediyor.Semana Santa, dini gelenek ve görenekler, canlı performanslar, sanat ve müzik şovları, yöresel yarışmalar ve bol, lezzetli Perulu yemekleri ile kesinlikle deneyimlemeniz gereken bir festival. Paskalya pazarından önceki cumartesi günü, yerellerin “vahşi”temalı gösterilerini izlemelisiniz.

2- Tomorrowland, Sao Paulo, Brezilya
Tomorrowland, 2005 yılından bu yana her yıl gerçekleşen dünyanın en büyük elektronik dans müziği (EDM) festivallerinden biri olarak biliniyor. Tomorrowland, mayıs ayının ilk haftasında Sao Paulo’da en dünyaca ünlü DJ’ler ile 3 gün boyunca ziyaretçilerini eğlendiriyor. Dreamville’de kendi çadırınızı açıp, çok uygun fiyatlara konaklayabilirsiniz.Gece safarisi yapabilir ve festival boyunca düzenlenen birbirinden ilginç aktivitelere katılabilirsiniz.

3- Şarap Hasat Festivali, Mendoza
1936 yılından bu yana, Mendoza Şarap Hasat Festivali (Fiesta National de la Vendimia), şarap üreticilerini, yerli halkı ve binlerce ziyaretçiyi, Cuyo bölgesinde muhteşem bir şovla birlikte bir araya getiriyor. Festival, aralık ve şubat ayları arasında Mendoza’nın 18 ilçesinde gerçekleşen kutlamalardan meydana geliyor. Festival boyunca sayısız özel etkinliğe, şarap hasat etkinliklerine katılabilirsiniz. Konserler, geçit törenleri, havai fişekler ve tırmanış etkinlikleri, karnaval tadında geçen coşkulu kutlamalar ve çok daha fazlası bu festivalde sizleri bekliyor. Mendoza’nın Yunan Tiyatrosu’ndaki mamut performansı, yüzlerce dansçı ve aktörün şovu, Ulusal Üzüm Hasat Kraliçesi’nin taçlandırılma töreni ve kapanıştaki havai fişek gösterisi ile Güney Amerika turunuzun unutulmazlarından olacak.

4- Corpus Christi Festivali, Ekvador
Ekvador, yıl boyunca birçok festival dâhil olmak üzere yerli geleneği sürdürmek için de çok sayıda dini ve kültürel bayramlara da ev sahipliği yapıyor. Ekvadorlular kutlamaları ve özellikle geleneksel kutlamalarda gerçekten gösterişli şovlar yapıyorlar. Pujili adındaki küçük ve şirin bir kasabada gerçekleşen Corpus Christi Festivali, haziran ayının ikinci haftasında binlerce turistin buluşma noktası oluyor. Yeme içme, sanat, halk ve bölgesel danslar, müzik festivalin olmazsa olmazlarından ve El Danzante geçit töreni boyunca Ekvador’daki geleneksel kostümleri giymiş dansçıları görebilirsiniz.

5- Tango Festivali, Buenos Aires, Arjantin
Dünyanın en ünlü dans festivallerinden birisi olan Buenos Aires’teki Tango Festivali, hayatınızda bir kez olsun mutlaka görmeniz gereken bir festival. Arjantin’de doğan tango dansı, aşkı temsil eden en tutkulu danslardan biri. Kutlamalar sırasında 10.000’den fazla tango dansçısı eşliğinde harika vakit geçirebilirsiniz. Festival süresinde Buenos Aires genelinde tango kursları ve film gösterimleri oldukça fazla sayıda var.Tango Festivali, La Festivali adlı bir dizi resital ve şovla başlıyor.Sonrasında ise ana etkinlik olan “Tango Şampiyonaları” geliyor. Buenos Aires’in Arnavut kaldırımı sokaklarında küçük büyük çok sayıda tango kursu görebilirsiniz.

6- Karnaval, Brezilya, Kolombiya ve Uruguay
Karnaval Güney Amerika’da Uruguay, Arjantin, Brezilya ve Kolombiya’da kutlanıyor. Çok sayıda Arjantin kasabasında Mardi Gras kutlanıyor. Rio de Janeiro ve Salvador’da daha çok müzik festivali havasında geçen Karnaval’a mutlaka katılmalısınız. Afrika tarzı dansları ve görkemli geçit törenlerinin yapıldığı Barranquilla şehrine giderek Miss Carnival tacının takıldığı yeri yakından görebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN YENİ YAZILAR

Yukarı