ust_reklam
Keşfet

Brüksel’de Canlı Müzik Dinleyebileceğiniz Mekânlar

Belçika’ya geldiniz, Brüksel turu için harekete geçtiniz, tarihini keşfettiniz, en şık yerlerde yemekler yediniz, e sıra geldi eğlenceye, müziğe ve sanata doymaya! Sıkı durun, sizleri dünya standartlarında olan en iyi Brüksel canlı müzik mekanlarına ışınlamaya geldik. L’Archiduc ve Sounds Jazz Club gibi tanınmış caz mekanlarının yanı sıra Belçika’nın başkentinde diğer otantik canlı müzik kafelerini, salsa mekânları ve blues barları keşfetmeye hazırsanız başlayalım.

• Madame Moustache
Place Sainte-Catherine yakınında yer alan Madame Moustache, kelimenin tam anlamıyla çılgınlar kulübü. İçeriye girer girmez ben nereye düştüm diyebilirsiniz. Birbirinden acayip şovların arasında sabahlara kadar eğleneceğinize emin olabilirsiniz. Canlı müzikle temalı gecelerde sık sık, 50’lerden 90’lı yıllara kadar herhangi bir döneme gidip gelmeye ne dersiniz?

• Bonnefooi

Brüksel lehçesinde ‘şans eseri’ veya ‘rastgele’ anlamı taşıyan ‘Bonnefooi’, Brüksel’in en çok ziyaretçisi olan barlardan biri olmasıyla ünlü. Eğlencenin dibine vuracağınız DJ performansları ve şovları, dans gösterileri, canlı müzik gruplar ve çok daha fazlası Bonnefooi’de sizleri bekliyor.

• L’Archiduc
Art Deco tarzı iç mekanını kulaklarınızın pasını silecek ezgilerle dolduran bir Brüksel efsanesi L’Archiduc, Miles Davis, Bill Evans ve Nat King Cole gibi ünlü isimleri ağırlamış ve başkent Brüksel’in “caz tapınağı” lakabına sahip. Madame Alice, bu ilginç mekanı 1937’de açtı. Caz müziğe ilgisi olan herkesin dünya gözüyle mutlaka bir gün gelip vakit geçirmesi gereken L’Archiduc’ta birbirinden leziz kokteyller tadabilirsiniz.

• La Tentation
Belçika’da Latin Amerika’nın ateşli, heyecanlı ve canlı ruhunu hissedebileceğiniz tek bir mekan var, o da La Tentation. Galiçya mirasının kültür merkezi La Tentation’da müziğin tadını çıkarın. Geniş dans pisti ve orkestra alanı ilecanlı müzik, salsa, rumba ve diğer ateşli dans gösterileri için dört dörtlük bir yer.

• Sounds Jazz Club

Sounds Jazz Club‘a adım attığınız andan itibaren Brüksel’in caz müzikle ne denli bütünleştiğini de anlamış oluyorsunuz. Alternatif olarak, Ixelles’in hareketli Matongé semtinde bulunan New Orleans’ta, usta caz müzisyenleriyle tanışma fırsatınız olabilir. Gösterişli iç mekanı bir yana, cazın en büyük yerli ve yabancı isimlerinden bazılarını caz severlerle buluşturuyor.

• Bravo
Endüstriyel bir dekor, tahta paletlerden yapılmış kanepeler, cam şişe tepelerinden yapılmış lambalar, kısacası yok yok. Bu yenilikçi tasarıma hayran kalacaksınız.Her hafta birbirinden ilginç canlı performanslar ve müzik şovlarını izlemek için Bravo’nun sitesinden takip etmenizde fayda var.

• The Music Village
Brüksel’de canlı müzikdendiğinde akla ilk gelen yer, kuşkusuz The Music Village. Efsanevi caz üstatlarıyla günden güne daha da popülerleşiyor. 2000 yılında sahibi Paul Huygens, kulübü başkente getirdi ve New York’taki Blue Note ve Londra’daki Ronnie Scott gibi dünyaca ünlü caz kulüplerinden esinlendi. Bu büyüleyici mekandayılda tam tamına 250 caz konseri gerçekleşiyor. Bu konserlere bilet almak, sanıldığının aksine oldukça uygun fiyatlı ve Brüksel’in diğer barlarına göre daha konforlu hizmet veriyor.

• Cafe Bizon
Sevgili blues severler; Brüksel’e geldiniz, blues aşığısınız, hem otantik, şirin hem de enfes canlı blues performansları izleyebileceğiniz mekanlar arıyorsunuz. Çok uzaklara gitmenize gerek yok. İsim bizden gitmesi sizden: Cafe Bizon.

• Le Fontainas
Brüksel’deki eşcinsel bölgesinin ortasında yer alan Le Fontainas, 70’li yılların tarzında iç mekan ve sıcak tavrıyla samimi bir hizmet sunuyor. İnsanlar günün her saatinde ister kahvaltı ister gazete okumak isterse de iş arkadaşlarıyla birlikte bir toplantı yapmak, her ne amaçla olursa olsun, herkese hitap eden nadir yerlerden biri. Pazar günü öğleden sonrabaşlayan canlı müzik performansını sakın kaçırmayın.

Yorum Yap

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN YENİ YAZILAR

Yukarı