ust_reklam
İPUÇLARI

Sadece Dubai’de Görebileceğiniz 16 Şey

Hani hep deriz, tüm dünyanın gözü üzerinde, alışveriş ondan, moda ondan, yemekler ondan, en güzel plajlar ondan hatta çöller de ondan sorulur. Dubai’nin yoktan var edildiği çok açık bir gerçek olsa da tekrar böyle biri girişimde bulunulsa bile Dubai kadar başarılı olanını bir daha görmek çok güç. O yüzdendir ki Dubai turları, gezileri, en azından herkesin hayalinde vardır. Peki ya bugün sizlere Dubai’den dünyanın başka hiçbir yerinde göremeyeceğiniz görüntüler göstersek nasıl olurdu? Her yönden eğlenceli, sanatçı ruhlu ve gezmeyi bilen bir yere gitmek için yüzlerce sebep bulabiliriz.

1. Biri çitayla araba sürmek, bir de bu yetmezmiş gibi telefondan mesajlaşmak mı dedi? Tamam 10 parmakta on marifet de o çita, nasıl yani?

2. Dubai dedik, çok zengindir dedik de bu kadarını biz bile beklemiyorduk. Düzinelerce değil yüzlerce, binlercesi var, bir de trafiğe takılmışlar, var mı daha lüks bir görüntü?

3. Yatınıza binmeden önce aman ha sevgili aslanınızı da yanınıza almayı unutmayın! Çitayı anladık, diğerlerine göre daha şirindir, daha evcimendir de aslanla yat turu? Baya havalı gerçekten…

4. Develeriyle ünlü olduğunu hepimiz biliyoruz da engelli park yerine kıvrılıveren, şurada azıcık kestireyim diyen bir deveyle daha önce hiç karşılaşmamıştık. Para cezası alıyorlar mı acaba?

5. Atların gücünü hangi motorlu araç geçebilmiş ki bugüne dek? Hem atları hem de motora binmeyi seven bir Dubai vatandaşı, gece sokakları aydınlatıyor adeta…

6. Araba, motor derken devlet ve makam araçlarından bahsetmeden olmaz. İşte Dubai’nin meşhur polis arabaları…

7. Dubai’deki cep telefonlarının her birinin ortalama bir evdeki 3 yataktan daha pahalı olduğunu biliyor muydunuz? Dubai’ye yerleşecek olanınız varsa şimdiden telefon kaplamasının altın mı gümüş olacağına karar vermeli.

8. Arabanız bozuldu, çekici çağırdınız, saatlerce beklediniz, en sonunda geldi gelmesine de o hüzünlü sahneye bakmak her şeyden acı. Güzelim arabanızı elden düşme bir çekici alıp götürürken bakakalırsınız. Ama Dubai’de öyle mi? Arabanız sizden değerli, helikopter hemen alıp hastaneye götürüyor.

9. Şimdi sadece Türkiye de değil; dünyanın hangi yerinde hemen gidip altın alabileceğiniz bir ATM var? Altına acil ihtiyaç duyan Dubaililer ATM’ye gidip alabiliyor. Biz hala kuyumcuların açılış kapanış saatlerine bakalım…

10. Dubai’deki evlerin inanın büyük bir kısmı bu büyüklükte bir banyoya sahip. Ev misali…

11. Yatak odaları mı? Hakikaten kelimeler kifayetsiz…

12. Gazetelerimiz aynı olabilir ama iş ilanı sayfalarımızın aynı olmadığı kesin. Dubaililer olayı aşmışlar artık, gazeteye “Damat Aranıyor” ilanı veriyor.

13. Zenginlik, paylaştıkça zenginlik olur yani olmalı. Dubaili işletmecilerin de birçoğu bunun farkında ve marketlerinde bir bölümü ihtiyacı olanlar için ayırıyorlar.

14. Dubai’de bedavaya cesaret hapı mı dağıtıyorlar da bizim haberimiz yok? İşte dünyanın en yüksek tenis kortu…

15. Daha önce böyle şaşalı bir Starbucks kafesi görmüş müydünüz? Yalnız değilsiniz, biz de görmemiştik. O zaman hemen şimdi Dubai’ye!

16. Dubai’de klasik bir günün sabahı…

Yorum Yap

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN YENİ YAZILAR

Yukarı