ust_reklam
Alışveriş

Paris’ten Ne Alınır?

pariste alışveriş yapmak

Dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan Paris alışveriş açısından da birçok seçenek barındırıyor. Paris turlarıyla her yıl sayısız insanın akın ettiği Paris şehrinde keyifli bir gezi yaparken, bu geziden hatıra kalacak birçok eşya da size eşlik edebilir. Sadece alışveriş için Paris’e gelenlerin sayısı oldukça yüksek. Alışveriş bakımından Avrupa’daki en geniş alternatifleri bulabileceğiniz Paris turu, isteğinize ve bütçenize göre birçok farklı seçenek sunuyor.

Pahalı kıyafetlerden küçük hediyelik eşyalara, şaraplardan mücevherlere kadar Paris’te alışveriş yapmak ayrı bir zevke dönüşecek ve bu aktivite hiç bitmesin isteyeceksiniz. Başlıklar halinde Paris’ten alışveriş yapılması gereken yerler ve alınacak alternatifleri sizler için araştırdık.

vivienne alışveriş merkezinin içi

Vivienne Alışveriş Merkezi

Tekstil

Şıklığın ve modanın merkezi olan Paris şehri, kadınlar modayı an be an takip ettiği nadir şehirler arasında yer alıyor. Haute Couture modaevlerinin, dünyaca ünlü moda merkezlerinin ve lüks butiklerin şehri olan Paris, kişiye özel tasarım ürünlerinin de merkezi halindedir. Dior, Chanel, Hermes ve Louis Vuitton gibi dünyaca bilinen markaların menşei olan Paris’te tekstil konusunda bir cennette sayılabilirsiniz. Şanzelize Caddesi üzerinde ve çevresinde birçok modaevi bulunuyor. Fransız modasının kalbinin attığı yer olarak bilinen bu bölgenin dışında, Avenue Montaigne civarını da gezebilirsiniz.

Kozmetik

Kadınların vazgeçilmezi olan kozmetik ürünleri, Paris’ten alabileceğiniz en meşhur şeylerden. Kozmetik alanında da merkez olan şehir, özel tasarım lüks kozmetik ürünü arayanlar için bulunmaz adres. Yine Şanzelize Caddesi’ni gezerek Sephora gibi birçok ünlü kozmetik markasını dolaşabilirsiniz. Tax Free alışveriş yapabileceğiniz gibi, Paris Havalimanı’ndaki free shoplardan da çok uygun fiyatlara kozmetik ürünlerinden satın alabilirsiniz.

Yiyecek & İçecek

Paris gezisinde her fiyata bulabileceğiniz nadir şeylerden biri de yiyecek içecektir. Şehirde yiyecek dükkanlarının yoğun olduğu bölge, Place de la Madeleine’dir. Özellikle paket ürünler Paris’i gezmeye gelenlerin tercih ettiği gıdalardır. Peynir ve içecek çeşitlerine göz atmak isterseniz, Rue Mouffetard çevresini gezebilirsiniz. Le Bon Marche Alışveriş Merkezi’nin meşhur yemek bölümü olan La Grande Epicerie’ye de uğrayabilirsiniz.

pariste bir antika dükkanı

Paris’te Bir Antikacı

Hediyelik Eşya

Fransa ve Paris’e özgü yüzlerce hediyelik eşya bulabileceğiniz Paris turunda, özellikle turistik bölgelerde, Seine Nehri çevresinde birçok dükkan ve yerel tezgah bulabilirsiniz. Anahtarlıklar, kupalar, saatler, kalemler, biblolar ve magnetler gibi hem sevdiklerinize hem de kendinize alabileceğiniz pek çok seçenek mevcut. Eyfel Kulesi, Moulin Rouge, Notre Dame Katedrali gibi Paris’in sembolü olan birçok yapının biblosu, tablosu da alabilecekleriniz arasında. Eyfel Kulesi anahtarlıkları da ideal hediyeliklerden. Şehrin ünlü yerlerinden olan Ressam Tepesi’nde sanatçıların yaptığı tabloları uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Katedral çevresi, Şanzelize Caddesi, Montmartre Tepesi ve Sacre Coeur alışveriş yapabileceğiniz bölgelerdir.

Diğer

Alışveriş sırasında Paris’te gezilecek yerler arasında antika dükkanları da oldukça popülerdir. Şehrin 6. ve 7. bölgesinde bulunan antikacıları gezebilirsiniz. Çin, Afrika ve Mısır kökenli eserlere göz atabilirsiniz. Bunlar dışında şehirde çok ünlü oyuncakçı dükkanları da bulunuyor. İngilizce ya da Fransızca’ya hakimseniz, Paris’ten alabileceğiniz çok güzel kitaplar bulunuyor. Eski ve yeni kitaplara göz atmak isterseniz, Sol Yaka’daki Odeon bölgesi, Quarter Latin çevresini gezebilirsiniz. Sahaflar ise Pont St.Michel ile Pont des Art etrafındadır.

Yorum Yap

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN YENİ YAZILAR

Yukarı