ust_reklam
Keşfet

Thassos’ta Ne Yenir?

thassosta ne yenir

Son yılların popüler tatil yerleri arasında olan Thassos, gerek denizi gerek turistik ve tarihi yerleri gerekse lezzetleri ile birçok tatilcinin gönlüne taht kurmuş durumda. Keyifli bir Thassos tatili için tüm planlarınızı yaptığınızı var sayalım. Peki orada ne yemeniz gerektiğini biliyor musunuz?

Birbirinden leziz tavuk ve kırmızı et çeşitlerini tadabileceğiniz Thassos turları, kuzu pirzoladan ciğere, oğlak çevirmeden sosis türlerine kadar damaklarınıza kazınacak tüm tatları sizin için araştırdık. Hadi göz atalım:

Mezeler

Thassos turunu unutulmaz kılacak hiç şüphesiz ki Ege lezzetlerinin ve mezelerinin damağınızda bırakacağı izdir. Thassos’ta yemek yiyenlerin aklında kalan en önemli tat ise mezelerdir.

Thassos'ta yenecek mezeler

Birbirinden leziz otlar, patlıcan közlemeler, yaprak sarmalar, zeytinyağlı ve barbunya pilaki gibi soğuk mezeler Thassos sofralarının olmazsa olmazıdır. Her mezenin taze ve organik olduğu bu yerde özellikle kekikli mezeleri denemenizi öneriyoruz.

Ana Yemekler

Keçi ya da kuzu eti sevenlerdenseniz bu etlerin makarna ya da domates ile birlikte fırına verildiği Pastitsio yemeğini mutlaka tadın. Soğanla yapılan dana eti Stifado da yemeniz gereken bir diğer lezzet.

thassos ana yemekleri

Pastitsio Yemeği

Kaburganın ızgarada pişmiş hali olan Paidakia da Thassos tatilcilerinin yemesi gereken bir diğer yemek.

thassos ana yemeği paidakia

Paidakia Yemeği

Kızartılarak ya da ızgara edilerek pişirilen kalamar, ahtapot ve mürekkepbalığı gibi ana yemekler de Thassos’un ünlü ve Ege’nin de lezzetli deniz ürünlerindendir.

thassos stifado yemeği

Stifado Yemeği

Tatlılar

Thassos gezisi sırasında canınız tatlı çekerse, burada birçok Türk tatlı isimlerine rastlayabilirsiniz. Kadayıf, baklava ve dolama burada yiyebileceğiniz tatlı ürünlerinden. Thassos’ta dondurma çeşitleri de oldukça lezizdir. Eğer yaz döneminde gezecekseniz, dondurmalarının tadına bakmanızı öneririz.

thassos tatlıları

Thassos’da Türk Baklavası

Yorum Yap

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN YENİ YAZILAR

Yukarı