ust_reklam
Kültür Sanat Gezileri

Her Kitap Kurdunun Rüyası: Tokyo Kitap Otel

Çoğu Japonya turunun başlangıç noktası olan Tokyo’da görkemli bir otel olan Book and Bed, kelimenin tam anlamıyla bağımlısı olacağınız bir otel. Ziyaretçi odalarının Japonca ve İngilizce olarak binlerce kitapla dolduğu bütçe dostu, ilginç ve şirin bir otel olan Tokyo Kitap Otel’e mutlaka uğramalısınız.

Hiçbir şey kendinizi güzel bir fincan çayla ve iyi bir kitapla yatağınızda keyif yapabileceğiniz bu Tokyo’daki küçük ama çekici 30 yataklı pansiyon, gerçekten de çok ilginç. Orijinal adı Book and Bed olan otele hostel de denilebilir çünkü fiyatlar inanılmaz ucuz. Pansiyonda kalan konuklara yüzlerce farklı türde kitap okuma imkânı sunuluyor.

Vahşi Ikebukuro bölgesinde bulunan ve Hiroşima merkezli mimarlar Suppose Design Office tarafından kitapseverler için özel olarak tasarlanan Book and Bed, Tokyo turuna çıkan turistlerin ilgi odağı olmaya devam ediyor. Otel, özellikle web sitesinde bu otelde rahat yataklar, pofuduk yastıklar, hafif ce sıcak tutan yorgunlar bulamayacağınızı çok net bir şekilde belirtiyor. Bunun yerine otel yetkilileri, ziyaretçilerine kitap okuma ve deliksiz uyku vaat ediyorlar.

Tokyo’daki bu tesiste 3000’den fazla kitapla farklı dünyalara yolculuk yapabilirsiniz. İngilizce ve Japonca kitaplar okumak pek ilginizi çekmese bile yanınızda Türkçe romanlarınızı da götürebilir ve bu kitaplarla dolu ortamda, kendi ranzanızda okuyabilirsiniz. Son zamanların en popüler tematik otellerinden olan Book and Bed Oteli‘nin hem Tokyo’da hem de Kyoto ve Fukuoka’da olmak üzere toplamda 3 şubesi var.

Oteli işleten R-Store’un bu otel fikri oluşmasındaki ilham kaynaklarını anlattı: “Rahat bir yatak olsa bile, bazen daha ilginç bir yerde olmak istersiniz. İnsanlara iyi vakit geçirebilecekleri bir ortam yaratmak istedik.”
Book&Bed’in tabiriyle; ‘Have a booknight’. Yani bol okumalı geceler…

Yorum Yap

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN YENİ YAZILAR

Yukarı