ust_reklam
Genel

23 Nisan’da Çocuklarınızla Birlikte Gidebileceğiniz Yerler

Seyahat etmek herkesin sevdiği ortak zevklerden biri olsa da özellikle tatil öncesi planlamalar fazlasıyla yorucu olabiliyor. Zevklere uygun ortak rotayı belirlemek, belirlenen rota için doğru zamanı ayarlamak ve bir de yeterli bütçe hesaplamasına girmek gibi pek çok zahmetli işlemden sonra çıkılabilinen tatil, özellikle çocuklu aileler için 2 katı yük demek. Bizler de hazır nisan ayı yaklaşmışken çocuklu ailelerin bu dönemde çıkabileceği 23 Nisan tatili rotalarını sizler için derledik.

Paris
23 Nisan tatili için fırsat yaratıp özellikle yurtdışı seyahati isteyenlerin ilk duraklarından biri Paris Disneyland oluyor. Her yaştan insana hitap edebilen şehir, çocuklu tatil yapacaklar için uygun bir tercih olabilir. Fazlasıyla hareketli olan çocukları seyahat boyunca sıkılmadan eğlendirmek her zaman mümkün olmuyor. Farklı aktivite bekleyen, sürekli hareketli ortamlar görmek isteyen çocuklarınız varsa, sessiz sakin yerlerden çok hareketi bol olan, eğlence için doğru adresleri değerlendirmelisiniz.

2018 23 Nisan tatili, pazartesi gününe denk geldiği için cuma akşamından yola koyulmanız ve 3 günlük şahane bir tatil yapmanız hem sizi hem de onları eğlendirebilir. Pek çok noktası güzel olan Paris’te çocuklarınızı kesinlikle Disneyland’a götürmelisiniz. Her yaştan misafiri ağırlayan bu devasa oyun parkında hem kendinizi kaybedecek hem de çocukla tatil yapmak sanıldığından daha eğlenceliymiş, anlamış olacaksınız.

Tayland
23 Nisan tatilinde gidilecek yerler arasında Uzakdoğu’nun büyülü ülkesi Tayland’da bulunuyor. Özellikle denizle arası iyi olan ve sürekli yüzmek isteyen çocuklarınız varsa, Tayland sizler için şahane bir rota olabilir. Vizesiz ülkelerden biri olması sebebiyle bu bölgeye artan seyahat avantajlarından faydalanarak unutulmaz bir ada çıkartması yapabilirsiniz. Mesela ülkenin başı çeken turistik adaları arasında bulunan Phuket harika bir alternatif olabilir veya diğer bölgeleri de görmek adına kapsamlı bir Tayland turu da planlayabilirsiniz.

Tekne turları, dalış, su sporları gibi avantajları bir arada sunabilen ülkenin doğal güzellikleri ve tropikal iklimiyse hakikaten çocuklara uygun. Henüz Türkiye’de deniz sezonu açılmamışken, sıcacık kumlarından turkuaz sularına atlama fırsatını elde edebileceğiniz bu tatil için, 23 Nisan 2018 tarihinden sonraki günleri de birleştirip farklı tecrübelerle geri dönebilirsiniz. Üstelik Türkiye’nin pek çok turistik bölgesine yapılacak yurtiçi seyahatleriyle hemen hemen aynı fiyata denk gelen Tayland turu, çocuklarınız için fazlasıyla heyecan dolu geçebilir.

Londra
Her yaştan çocukla tatil yapmak için ideal olan Avrupa’nın hem kozmopolit hem de megakenti Londra, bu yıl nisan ayı rotanızda olabilir. Tarihle iç içe olan modern hayatın yanında, pek çok hayvanat bahçesi, parkları ve eğlence hayatıyla oldukça eğitici olabilen şehirde bilim müzeleri de bulunuyor. Gelişme çağında olan ve henüz ilgi alanını keşfetmeye çalışan çocuklarınız için bir taraftan muazzam bir şehir turuna çıkarken bir taraftan da sanatın her dalı hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca şehrin kalabalık ve renkli hayatı hemen sıkılan çocuk yapısı üzerinde oldukça etkili olabilir. Bilmediği ve henüz karşılaşmadığı pek çok yapı karşısında çocukların ilgisinin artmasında rol oynayan şehirde özellikle bilim müzelerine ağırlık vererek, kendilerine bir fırsat vermelerini sağlayın.

Selanik, Yunanistan
23 Nisan tatili ne zaman yaklaşsa pek çok Mustafa Kemal Atatürk aşığı, atanın memleketini görmek için her zamankinden daha fazla heyecan duyuyor. Özellikle çocuklarla beraber yapılması gereken bu önemli seyahat öğretici olduğu kadar eğlendirici bir tatil de üstelik. Okul çağındaki her çocuğun kesinlikle orada her detayı kendi analizleriyle kavraması ve ulu önder hakkında anlatılanları oradaki maneviyatla yaşaması için 23 Nisan tatilinde gidilecek yerler listenizin bu seneki rotası Selanik olmalı.

Şimdilerde müze olan Atatürk Evi başta olmak üzere tarih bilgisi yeni oturmaya başlayan çocuklar için fazlasıyla gerekli olan bu seyahat sırasında şehrin size sunacağı farklı seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz. Çiçeklerin açıp etrafın renklendiği bir dönemde burada hem kafanızı boşaltabilir hem de çocuklu tatil yapmanın zorluklarında da kurtularak keyifli bir seyahat geçirebilirsiniz. Fazladan zamanınız olursa eğer, Yunanistan’ın diğer şehirlerini de 23 Nisan 2018 rotanıza ekleyerek tatilinizin daha da renklenmesi sizin elinizde.

Yorum Yap

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN YENİ YAZILAR

Yukarı