ust_reklam
Erkek Erkeğe Seyahat

Erkek Erkeğe Tatili Planlamada İşe Yarar 6 Püf Nokta

Tatil sezonunun yaklaşmasıyla beraber kadın erkek pek çok kişiyi, “Bu yıl nereye gitsek?” telaşı sarmışken, bugünkü yazımızda özellikle erkek erkeğe tatil yapmak isteyenleri ele alacağız. Bilindiği üzere, kadınlar kadar detaycı olamayan erkekler, arkadaşlarıyla çıktığı tatilden yeteri kadar keyif alamadan dönüyor. Bu durumu ortadan kaldırmak, erkek erkeğe tatil planlarken nelere dikkat etmek gerektiğini bir derleme ile sizlere sunuyoruz.

Ani kararlar vermeyin
Bir olayı aylar öncesinden planlayıp, tüm detayları öğrenmek genellikle kadınlara özgü bir durum. Maalesef çoğu erkek son dakikaya kadar o konu üzerinde yoğunlaşmıyor. Özellikle tatil üzerinden konuyu ele alırsak, arkadaşlarıyla şöyle doya doya erkek erkeğe eğlence için sabah karar verip akşam yolu koyulan pek çok kişinin düştüğü hataya düşmemek için mümkün olduğunca önceden planlama yapmalısınız. Eğer bu konuda zorlanıyorsanız sadece gitmek istediğiniz rotaya karar verip, bu işlerde uzmanlaşan bir tur firmasıyla yola ortak karar vermeniz de fayda var.

Ortak zevklere uygun rota belirleyin
İster yurtiçi isterseniz de yurtdışı turlarıiçin bir planlama yaparken, gideceğiniz grubun ortak özelliklerini dikkate almak her zaman daha çok keyif almanızı sağlar. ‘’Deniz olmadan tatil yapılmaz’’ düşüncesinde olan bir arkadaşınızı bir kara ülkesine sürükleyemeyeceğiniz gibi, hadi ikna edip gittiniz ortamda yaşanabilecek mutsuzluğun size de yansıyacağını hesap ederek planlama yapmalısınız. Özellikle erkek erkeğe gidilecek ülkeler için bir yer arıyorsanız bu madde daha fazla önem kazanıyor. Elbette ki tüm zevkleriniz ortak olmayacak fakat aktivitesi bol olan, farklı seçenekler sunabilen rotaları seçerseniz gruptaki herkesin memnun döndüğü bir tatil geçirmiş olursunuz.

Ekstra durumları düşünerek hareket edin
Erkek erkeğe tatil yapmak, her ne kadar eğlenceli gibi dursa da aslında oldukça zor bir durum ki birde yurtiçi turları için kolları sıvadıysanız bilmeniz gereken bazı detaylar var. Konaklamadan tutunda eğlence mekânlarına hatta bazı restoranlara bile partner olmadan giriş yapmak oldukça zor. Ani verilen bir kararla erkek erkeğe eğlence için yola çıkarken, hüsran dolu bir tatil geçirmek istemiyorsanız mutlaka gidilecek bölgeyle ilgili güncel bilgiler edinin. Kıyafet zorunluğu olan yerler karşınıza çıkacak, bir şort bir tişört tatile çıkmamak gerekiyormuş diye hayıflanmamak veya neden yanıma fazladan nakit almadım demenize sebep olacak durumları önceden bilirseniz erkek erkeğe tatil zorluklarını yaşamazsınız.

“Son dakikaya bırakma” alışkanlığından kurtulmaya çalışın
Yurtdışı turları için fazlasıyla önemli olan bu maddeye dikkat etmelisiniz. Konaklanacak yer, seyahat biletiniz, yanınızda bulunması gereken belge ve malzemeler konusunda dikkatli olmalısınız. Aceleyle çıkılan bir seyahatten sorunsuz dönmeniz imkânsız gibi bir şey. Örneğin spor aktiviteleri için çıkılan bir tatile yanınızda eksik ekipmanla gitmek, vize işlemlerinde sıkıntı yaşamak veya doğru bütçe hesaplaması yapamamak tüm işleri son dakikaya bırakmaktan kaynaklanır. Eğer bunlara ayıracak vaktiniz yoksa erkek erkeğe gidilecek ülke rotaları için tur şirketleriyle anlaşın ve tüm işlemlerinizi onlar halletsin. Yanınızda bulunması gerekenleri onların yardımıyla kolayca halledebilir, külfetten de kurtulabilirsiniz.

Yemek kültürünü es geçmeyin
Yurtiçi turları sırasında yemek konusunda sıkıntı çekmeniz çok zor fakat rotanız yurtdışı tatiliyse ve midenize fazlaca düşkünseniz ilk yapmanız gereken seyahat için istenilen ülkenin yemek kültürünü öğrenmek olmalı. Kadınlar yemek konusunda yeniliklere daha açıkken veya atıştırmalıklarla da idare edebilirken, bu durum erkeklerde tam tersi. Alıştığınız tada aşına olmayan veya inançlarınıza ters düşecek yiyecekleri olan bir rota belirlense bile, daha yola çıkmadan kendinize uygun lezzetler için araştırma yapmalısınız.

Yol arkadaşınızı dikkatli seçin
Biriyle beraber seyahate çıkmak, bir kafede oturup çay kahve içmek kadar basit bir olay değil. Normal zamanlarda iyi anlaştığınızı düşündüğünüz veya üzerinde çok durmayıp bu onun sorunu diye es geçtiğiniz pek çok şey, tatil anında çığ gibi büyüyerek üstünüze yıkılabilir. Karşınızdaki kişinin verilen ortak kararlara uyum sağlayabilir olması, bütçesini ortak kararlar için ayarlayabiliyor olması en önemlisi de tatile çıkmak için çıkmaması gerekiyor. Mümkün olduğunca daha önce seyahat ettiğiniz kişileri kendinize yoldaş seçmeli, öyle bir durum yoksa da kişinin yapısını göz önünde bulundurmadan karar vermemelisiniz.

Yorum Yap

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN YENİ YAZILAR

Yukarı