ust_reklam
Tropik Tatil

Muhteşem Antigua Plajları

Antigua‘da tam tamına 365 plaj var, yılın her günü bir tanesinde yüzseniz, bir koca yılı Antigua’da geçirmiş oluyorsunuz. Kaldı ki imkânsız değil! Adanın kendisi sadece 20 kilometre uzunluğunda ve 17 kilometre genişliğinde olup, yeşil tepeler, yükselen palmiyeler ve sonsuz kumsallarla kaplı eşsiz bir yer. Bir şemsiye, şnorkel, rüzgar sörfü ya da açık sularda yüzmek ve çok daha fazlası, hepsini bir arada Antigua’da bulabilirsiniz.

Ünlü pembe kumlardan, yalnızca tekne tarafından erişilebilen sahillere ve “böyle mavi görmedim” dedirten, cam gibi parlayan sulara kadar bu kusursuz güzellikteki adada gidip de görmeden dönmemeniz gereken en güzel koyları, plajları sizler için derledik.

Dickenson Koyu
Doğrudan, St. John’s’ın kuzeyinde bulunan ve adanın en güzel plajlarından biri olan Dickenson Koyu, tüm doğallığıyla hayranlık uyandırıyor. Sanki elyaf bir yastığın üzerinde yürüyormuş hissi veren yumuşacık kumları ile çocuklu aileleri, balayı çiftlerini, arkadaş gruplarını ve yalnız gezginleri cezbediyor. Sakin suları bu plajı yüzme ve diğer su sporları için mükemmel bir yer haline getiriyor. Atıştırmalık bir şeyler yemek ya da güzel bir uyku çekmek içinsahil boyunca yan yana dizili çok sayıda otel, restoran ve plaj barlara gidebilirsiniz. Burada su sporları için malzeme kiralama yelpazesi inanılmaz geniş. Parasailing’den (paraşütle uçma sporu) jet bot turlarına kadar neredeyse her şeyi bulabilirsiniz.

Green Island (Yeşil Ada)
Şnorkel ile dalış yapmak için tartışmasız en iyi yer olan Green Island, Antigua’nın doğu kıyısından sadece biraz uzakta yer alıyor ve tekne ile kolaylıkla erişilebilirsiniz. Ayrıca Antigua’nın en sakin plajlarından birine de ev sahipliği yapan Yeşil Ada, kadifemsi kum şeritlerinin olduğu kumsalları ile adeta göz kamaştırıyor. Çocuklarla seyahat eden ebeveynler için önemli bir bilgi verecek olursak,adadaki kumsallarda genel tuvalet yok. Buraya gelmek için bir charter uçağına binmeli veya tekne kiralamalısınız. Ekonomik tekne turlarının yapıldığı dönemleri araştırabilirsiniz.

Carlisle Koyu
Adanın güney kıyısında yer alan bu huzurlu plaj, berrak suları ve yumuşak kumuyla ziyaretçilerini ağırlıyor. Atlantik Okyanusu’nun Karayip Denizi ile buluştuğu ve ziyaretçilere turkuaz mavisi sularında yüzme, ayaklarını esmer şekere benzeyen sıcacık kuma batırma şansı veriyor. Antigua’da şnorkelle yüzme için en iyi yerlerden biri olmasıyla ünlü olan Carlisle Koyu sularının içinde renkli balıktan bol bir şey yok. Carlisle Koyu, adanın en ünlü kıyılarından biri ve harika konumu, bol kumu ve çarpıcı mavi suları göz önüne alındığında çok sayıda ziyaretçi çekmesine şaşmamalı.

Deep Koyu
Bu kemerli plaj, St. John’s’a yalnızca on dakika mesafede yer alıyor. Tekneyle buraya gelirseniz eğer demir atmak için mükemmel bir yer olduğunu aklınızda bulundurmanızda fayda var. Tatil planınızı ona göre ayarlayabilirsiniz. Koyun tam ortasında bulunan ilginç şekilli plaja birçok ziyaretçi şnorkelle yüzmek için geliyor. Trinidad’dan bir gemi olan And, yaklaşık 100 yıl önce batmıştı ve direklerden bir kısmıyakın geçmişte çıkarıldı. Koyda uzun vakit geçirecekseniz, Jimmie’s Beach Bar‘a gitmenizi öneriyoruz. Bunun yanı sıra 18. yüzyıl Fort Barrington kalıntılarını görebileceğiniz adanın kuzey ucuna doğru da ilerleyebilirsiniz.

Half Moon Koyu
Antigua’nın güneydoğu kıyılarında yaklaşık 1.5 km boyunca uzanan ve Freetown köyünden sadece 5 dakikalık bir mesafede olan Half Moon Koyu, kuşkusuz adanın en çok merak edilen yerlerinin başında geliyor. Rüzgar sörfçüleri için dört dörtlük bir yer olan koydaki büyük ve göz kamaştıran resifleri görmek için şnorkelle dalmayı deneyebilirsiniz. Pembe kum, mavi sular ve bir adada bulabileceğiniz rahat yaşam tarzı, e daha ne olsun?

Yorum Yap

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN YENİ YAZILAR

Yukarı