ust_reklam
Keşfet

Korfu’ya Gitmek İçin 8 Neden

Yunanistan ile İtalya arasında yer alan İyon Denizi’nin en turistik adalarından biri Korfu Adası. Korfu Adası’nda tatilinizin en huzur dolu ve aynı zamanda eğlenceli günlerini geçirebilirsiniz. Yunanistan turu yapmayı planlayanlar Korfu Adası’nı da mutlaka rotalarına eklemelerini öneriyoruz. Komşu ülkenin bilinmeyen sırlarını keşfetmek, masmavi denizinde yüzmek isterseniz Korfu Adası sizleri bekliyor.

Korfu Adası’na gitmek için Atina’dan uçakla aktarma yapabilir veya Arnavutluk’tan kalkan teknelerle ulaşabilirsiniz. Dilerseniz Yunan Adaları Turu programlarına katılarak da Korfu’yu görebilirsiniz. Korfu Adası’nın en güzel yanlarını ve burayı neden ziyaret etmeniz gerektiğini açıklıyoruz. Hazır mısınız?

Sokaklar
Korfu sokaklarına adım atar atmaz kendinizi Avrupa şehrinin başkentinde gibi hissedeceksiniz. Romantik sokaklarda sevdiğinizle birlikte yürümek tatilinizin en keyifli anlarından biri olacak. Özellikle Korfu şehir merkezindeki yapılar tıpkı Venedik’teki sokaklara benziyor. Yanı başınızdaki bu cenneti görmek ve Korfu sokaklarındaki elegan havayı solumak isterseniz Korfu Adası‘nı en yakın zamanda ziyaret etmelisiniz.

Eski Kale
Osmanlı döneminde inşa edilen Korfu’daki eski kale turistlerin gözlerini alamadığı yapıların başında geliyor. The Palaio Frourio yani Eski kale, Hollywood filmlerinde de yer alıyor. James Bond’un For Your Eyes Only filminde görebileceğiniz Korfu Kalesi tüm ihtişamıyla turistleri bekliyor. Korfu turu boyunca göreceğiniz en etkileyici manzarayı görmek için kalenin tepesine kadar çıkmalısınız.

Asya Sanatı Sergisi
Korfu Adası’nın her yanı tarih kokuyor. Adayı gezerken kendinizi tarih dersinin içinde bulmamanız imkansız. Adanın en önemli sergilerinin başında Asya Sanatı Sergisi geliyor. Asya sanatının en önemli parçalarının sergilendiği bu alanda önemli tarihi eserlerle karşılaşabilirsiniz. Serginin gerçekleştiği eski British High Commissioner binası da görülmeye değer. Eğer sergiyi görecek zamanınız yoksa binanın çevresinde gezerek bu eşsiz yapıyı görmelisiniz.

Avusturya Kraliçesi
Avusturya-Macaristan İmparatoriçesi Elisabeth Bavaria asi ve mutsuz tavırlarıyla biliniyor. Büyük bir aşkla evlendiği kocasının evliliklerinin 5. yılında onu aldattığını öğrenmesiyle iyice depresyona giren Elisabeth Bavaria, dinlenmek için sık sık Korfu’ya geldiği biliniyor. Sanata yatkınlığı ile bilinen Elisabeth Bavaria kendisinin birçok portresini çizdiriyor. Güzellik ve vücut kavramlarıyla yakından ilgilenen imparatoriçe zayıf kalmak için bazı günler sadece bir portakal ile beslendiği biliniyor. Avusturya-Macaristan İmparatoriçesi Elisabeth Bavaria’ın hayatıyla ilgili birçok detayı Korfu’daki Achilleion Sarayı’nı ziyaret edebilirsiniz.

Plajlar
Yunan Adaları’nın en sıcak ve duru plajları Korfu’da yer alıyor. İyon Denizi kıyasında dalgaların eşliğinde unutulmaz bir gün geçirmek isterseniz Korfu plajında uzanabilirsiniz. Vizesiz Yunan Adaları turunda sıcaktan bunaldıkça denize girerek tatilin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Yunanistan’ın meşhur dondurmasını da Korfu’da bulabilirsiniz. Deniz kenarındaki seyyar dondurmacılardan dondurma alarak lezzetli Yunan dondurmasının tadına bakmalısınız.

Bizans Manastırı
Paleokastritsa plajının tam üzerindeki tepede Paleokastritsa Bizans Manastırı yer alıyor. Korfu’nun en renkli çiçeklerini ve göz alıcı bahçesini bu manastırın çevresinde görebilirsiniz. 1225 yılında inşa edilen bu manastır Bizans yapılarının arasında önemli bir yere sahip. Manastırın yanındaki küçük kiliseyi de ziyaret etmeli ve ilgilenirseniz dini makaleler ve efsanevi hikayelerle dolu küçük Paleokastritsa Müzesi’ni de görebilirsiniz. Manastır gezinizi akşamüstü saatlerinde yaparsanız bu tepeden güneşin batışını izleyebilir, Korfu’nun göz alıcı manzarasına dalıp uzaklara gidebilirsiniz.

Mavinin Her Tonu
Korfu ve çevresindeki minik adalarda mavinin binbir tonuyla tanışacaksınız. Güneşin durumuna göre farklı renklere bürünen Korfu Denizi sizlere bambaşka bir tatil deneyimi yaşatacak. Korfu Adası’nın çevresinde gezinerek mavinin farklı tonlarında yüzebilir, İyon Deniz’inin el değmemiş plajlarını keşfederek macera dolu bir tatil geçirebilirsiniz.

Korfu Mutfağı
Yunan mutfağı her zaman bizi mest eden mutfakların başında geliyor. Taze balık çeşitleri, feta peyniri ve zeytinleriyle ünlü Yunan mutfağının en güzel örneklerini Korfu Adası’nda bulacaksınız. Korfu Adası’na gitmişken pazar günleri pişirilen Pastitsada yemeğini tatmalısınız. Süt danası ve makarnadan yapılan Pastitsada Korfu Adası’nın en önemli yemeği. Korfu’da sabah kahvaltısının en önemli rolünü zeytin üstleniyor. Adaya özel ekmek ve zeytinle lezzetli bir kahvaltı yapabilirsiniz. Korfu Adası’nda herkese uygun bir lezzet bulmak mümkün. Ege ve Akdeniz ikliminde yetişen sağlıklı otlar sayesinde sağlıklı bir tatil geçireceksiniz.

Yorum Yap

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN YENİ YAZILAR

Yukarı