ust_reklam
Gemi Yolculuğu

Hemen Şimdi Gemi Turuna Çıkmak İçin 7 Neden

Mavi yolculuk, gemi turu, adına ne derseniz deyin, biz en basit tabiriyle konfor ve lüks diyoruz. Aslında hepimizin aklından bir kereliğine de olsa mavi yolculuk yapmak geçmiştir. Hayallerimizi süsleyen lüks gemilerde birçok yeni yer keşfetmek, o kadar kolay ki aslında. Gidilecek yerlerin bulunması, gideceğiniz yerin en popüler noktalarının bulunması, vize işlemleri (bazı gemi turları vizesiz çünkü) ve daha birçok şey gemi turları ile diğer turlara oranla çok daha kolay bir şekilde oluyor. Bize de mavinin her tonunu bir kerede keşfetmek kalıyor. Aramızda kafasında cruise gemi yolculukları ile ilgili soru işaretleri olanlar için oldukça faydalı bir liste oluşturduk ve gemi turuna katılmak için 7 ikna edici neden sıraladık…

romantik-gemi-turu

1- Gemi turunda sıkılmak, Akdeniz’in kuruması kadar imkansız

Gemi turunda sıkılabilmek için üstün yeteneklere sahip olmanız gerekiyor. Gemi turunda yapılacaklar listesi oluştursak sabaha kadar yaz yaz bitmez. Havuz başı barbekü partileri, oyun salonları, kültür ve sanat etkinlikleri, galerileri, kokteyl barları, kareoke yarışmaları, animasyon şovları, dans partileri, gece kulüpleri, yeni kişiler ve kültürler tanıma fırsatları gibi uzayan listemizi şimdilik burada sonlandırırken gemi turunda asla sıkılmayacağınız gerçeğini bir kez daha vurgulamakta fayda var.

2- Siz uyurken bedeniniz gezer.

Siz mışıl mışıl uyurken bedeninizin ülke ülke dolaşıyor olmasının yaşattığı  hazzı başka hiçbir şeyde bulamazsınız. Astral seyahat misali tam gezgin olursunuz. Gece başınızı yastığa koyduğunuzda Mykonos’tayken sonra sabah bir kalkmışsınız, gözünüzü açtığınızda Santorini’de doğan güneşe selam ediyorsunuz. Gezgin ruhu doruklarına kadar yaşayabileceğiniz belki de tek aktivite, gemi turlarına katılmak.

3- Her yaştan çocuk, gemi turuna bayılır.

Bu maddemiz, tescillidir ve hiçbir çocuklu ailenin gemi turunda çocuklarından yakındığını duymazsınız. Çünkü çocuklar denizi sever, denizin üstünde yol almak, onların dünyasında gezegen değiştirmek gibi bir şey. Hadi sizin çocuğunuz sevmiyor ya da deniz tutuyor diyelim; çocuklar için gemilerde inanılmaz çeşitlilikte imkan bulunuyor. Çocuk parkları, çocuk menüleri, çocuk oyuncakları, çocuk havuzları… Bir yandan da birçok yeni arkadaş edinebilirler.

4- Gemi turları, çocuklarınıza yeni kültürler tanıtmanın en iyi yoludur

Yine çocuklu aileleri baz alırsak, çocuk yetiştirmenin ne denli bir zanaat olduğunu, onlardan iyi kimse bilemez. Bir çocuğun dünyası, bizim kendi çocukluğumuzda parça parça hatırladıklarımızla bağdaşabilir ancak. Diğer türlü onların dünyaya bakış şekli, yetişkinlerinkinden tamamen farklı. Gemi turlarına katılanlar, genelde veya kimi zaman farklı milletlerden farklı dilleri konuşan insanlar olduğu için çocuklarınızın dünyasını genişletmek, bu sayede epey kolaylaşıyor.

5- Enfes yeme ve içme olanakları

Gemi turlarında tek tip öğünlerin veya bayat olarak servis edildiği gibi hüsn-ü kuruntulara inanmamanızı öneriyoruz. Çünkü gemilerde servis edilen her öğündeki yemek ve içecek birbirinden leziz tatlarda. Dünya mutfaklarından karma lezzetler eşliğinde kilometrelerce yol katetmenin hazzı da bir başka oluyor. Böylece gemide yemek yemek de eğlenceli bir aktiviteye dönüşüyor.

6- Envayi çeşit, seç beğen al

Gemi turlarının şöyle bir avantajı var; konaklayacağınız yeri  seçmekte zorlanma diye bir durum yok, rota çizme gibi bir sıkıntınız yok ve her şeyden önce yeme içme, vize gibi bütçe düşmanı durumları paket dahilinde tüm hizmet ayağınıza geliyor… Gemi turlarında inanılmaz çeşitlilik olduğu için tamamen zevkinize, kaç kişiyle birlikte seyahat edeceğinize, ne istediğinize, yaş grubunuza ya da nereye gitmek istediğinize göre binbir çeşit gemi tur paketleri mevcut; şarap gemi turları, Akdeniz gemi turu, Uzakdoğu gemi turu, Yunan Adaları gemi turu…

7- Dünyanın her yerinden insanla ve kültürle tanışma fırsatı

 cruise-ask

Öncelikle aklınızdan gemi turlarına sadece yaşlı çiftler veya arkadaş grupları tarafında katılım gösterildiği hurafesini çıkarın çünkü böyle bir şey yok. Gemi turlarında her yaştan ve zevkten insan, çift, çocuklu aile, arkadaş grubu mevcut. Farklı farklı milletlerden katılım da olduğu zaman o gemi turunun tadından yenmiyor. Düşünsenize, Birleşmiş Milletler gibi bir gemiye bindiniz ve Kristof Kolomb gibi dünyanın birçok yerini keşfediyorsunuz. Yeni kültürler, yeni arkadaş çevresi ve çok daha fazlası, mavi yolculukta; yani bir adım ötenizde. Yeni hikayeler dinlemeye, ilginç insanlarla tanışmaya, çevrenizi genişletmeye hazır olun.

Yorum Yap

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN YENİ YAZILAR

Yukarı