ust_reklam
Gemi Yolculuğu

Cruise Gemisinde Yapabileceğiniz Eğlenceli ve Kısmen Bedava 10 Şey

Gemi turlarında yaparken eğlenebileceğiniz ve birçoğunda hiçbir ücret ödemeyeceğiniz aktiviteleri sizler için derledik. Bazı maddeler tam ücretsiz değil de kısmen ücretsiz olabilir. Bu durum katılacağınız gemi tur paketinin özelliklerine göre değişebilir. Denizin üstünde bir gemide ülke ülke, hatta kıta kıta yol alırken nelerle eğlenebilirsiniz hep birlikte bakalım.

1- Alkol

Kim ücretsiz alkol almak istemez ki? Bazı cruise gemilerinde alkol bedava oluyor. Artık güneşin köpükle dansına oturup bakarken Mojito mu yoksa Margarita mı tercih edersiniz orası size kalmış.

cruise-gemisi

2- İnternet

Evet, doğru duydunuz. Denizin tam ortasında internette dilediğinizce dolaşmak mümkün. Gün batımını çekip anında Instagram’da ya da sevdiğiniz bir yemeğin fotoğrafını blogunuzda paylaşabilirsiniz. Bu arada gemi turları, blog yazmak için belki de en ilham verici yerdir. Blogunuz yoksa bile yaşadığınız her şeyi ve hissettiğiniz her duyguyu not etmeye bakın. Çoğu lüks cruise gemisi, misafirlerine ilk 60 dakikadan 90 dakikaya kadar ücretsiz internet erişimi imkanı sağlıyor. İnternetiniz bittiğinde de dilerseniz kendinize uygun bir paket alırsınız veya sosyal medya ve internetten uzaklaşmak için sadece denizle bakışırsınız. 2. seçenek daha makul gibi…

3- Enfes yemekler ve şef menüleri

Lüks bir restoranında ünlü bir şefin menüsüne denk gelebilirsiniz. Ekstra özellikte ve güzellikte akşam yemeği deneyiminin sizlere en iyisini sunan cruise gemileri, kimi zaman ünlü şeflerle anlaşma yapabiliyor. Tabaklarınızdaki sunuma bakmaktan yemek yemeyi bile unutabilirsiniz.

4- Havuz kenarında buz gibi bir Milkshake

Havuz? Buz gibi köpüklü milkshake? Ya da külahta top top dondurma? Hem de çileklisinden… İştegemi turunda yapıp yapabileceğiniz en güzel ve bedava şeylerden biri. Ayaklarınızı havuza uzatın, vücudunuzu ise güneşe teslim edin. Ara sıra da milkshake içeceğinizi yudumlayın. Var mı bundan iyisi? Hemen şimdi gemi turunu katılmak için harika bir neden bizce.

cruise-spa

5- Şovlar ve animasyon gösterilerine katılmak

Gemi turlarında sizi eğlendirecek en güzel şey, bazı geceler düzenlenen dans, müzik ve animasyon gösterileri. Ama öyle gösteriler ki; kaliteli, büyük ve ışıklandırması bir muazzam. Sakın ola ki cruise gemisinde yolculuk yaparken bu şovlara katılmayı unutmayın. Gecenizi renklendirecek ve yüzünüze gülümseme konduracak. Ailenizle veya arkadaşlarınızla doya doya eğlenebilirsiniz.

6- Sörf ve dalış yapmak

Cruise gemilerinde yapabileceğiniz su sporlarının geniş yelpazesine girersek bu yazı akşama kadar sürer. Biz en popüler su sporlarından olan sörf ve dalışı seçtik. Adrenalin üst seviyelerdeyken içinizdeki macera ateşini yakmak istiyorsunuz ve biz de size en doğru sdreste olduğunun müjdesini verelim. Sörf daha önce yapmadınız ama hiç endişelenmenize gerek yok çünkü cruise gemilerinde profesyonel eğitmenler bulunuyor. Aynı şekilde dalış için de sualtı zenginliklerini keşfetmek üzere eğitmenler eşliğinde şnorkelle dalış gerçekleştirebiliyorsunuz.

7- Yıldızları izlemek

Akşam hava kararınca odanıza çekilmek yerine denizde süzülürken bir yandan yıldızlara selam vermek daha iyi bir fikir değil mi? Yaratıcılığınızı besleyen ve ilham veren bir manzara sizleri bekliyor olacak. Yıldızların geceyi ışıklandırması, yakamozun eşsiz görüntüsü, hepsi de saatlerce izlemeye değer.

8- Spor yapmak

Ne de olsa enfes yemeklerin bir arada bulunduğu bir cruise gemisindesiniz ve bedava olan her şeyi tatmaya meyillisiniz. İşte dönüş yolunuzda kilo almadan dönmek için durumu dengelemeniz gerekiyor. Sabahın erken saatlerinde uyanın, hazır herkes uykudayken bir güzel spor salonuna gidin ve güne hem enerjik hem de zinde başlayın.

9- Gün batımını izlemek

Bedavanın da bedavası. Ama yerini hiçbir şey dolduramaz. Denizde yol alırken gün batımını izlemenin tadını belki de feribota bindiğiniz zamanlarda almıştınız. Ama şimdi bulunduğunuz gemi, onun 10–20 misli ve çok daha lüks. İstediğiniz her şey elinizin altında ve sadece tatil amaçlı buradasınız. İşe veya okula yetişmek için karşıdan karşıya geçmiyorsunuz ve kafanızı kurcalayan sorular yok. Mavi turdasınız, keyfini çıkarın ve kendinizi güneşin sıcacık kollarına bırakın. Batışıyla ayrı doğuşuyla ayrı büyüleneceksiniz.

10- Arkadaş edinmek

Cruise turlarının en güzel tarafı dünyanın dört bir yanından arkadaş edinebilmektir. Ailelerden arkadaş gruplarına, bireysel gezginlerden yaşlı çiftlere kadar her yaştan ve zevkten insana rastlayabilirsiniz. Cruise gemilerinde genellikle en çok konuşulan dil İngilizce. Dolayısıyla yabancı arkadaşlar edinmek istiyorsanız az da olsa İngilizce öğrenmenizde fayda var.

Yorum Yap

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN YENİ YAZILAR

Yukarı