ust_reklam
Yazarlar

Florida’daki Akdeniz Lokantası

Agora Mediterranean Kitchen bir Akdeniz mutfağı restoranı ve bundan iki yıl önce ilk misafirlerini ağırlamaya başladı.

Menüsü itibariyle Agora Mediterranean Kitchen; Türk, Ortadoğu, Yunan, Ermeni ve Karadeniz lezzetlerinden kapsamlı bir seçki olarak ortaya çıkmış ve gün be gün yeni lezzetlerini misafirlerinin beğenisine sunuyor.

agora2

Agora Mediterranean Kitchen’ ın sahibi Semih Arif Özdemir girişimi hakkında bilgi verirken: “Vizyonumuz bir marka ve değer yaratmak. Misyonumuz ise ülkemizin zengin mutfak kültürünün; tüm dünyada İtalyan, Fransız, Çin gibi diğer zengin mutfak kültürlerinin yanında hak ettiği yeri alabilmesini sağlamak.” diyor.

Dünya mutfakları arasındaki rekabet ve orantısız lobi faaliyeti düşünüldüğünde Semih Arif Özdemir Agora Mediterranean Kitchen ile Amerika’da çok büyük bir başarıya imza atmış gözüküyor.

Çünkü çok kısa bir surede restoranı Tripadvisor’da müşterilerinin olumlu ilgisi sayesinde Akdeniz mutfağında birinci, 600’e yaklaşan West Palm Beach restoranları arasında da ikinci duruma taşımış. Ayrıca yine restoranlar sıralamasında dünya çapında ikinciliği varmış.

Agora Mediterranean Kitchen' ın sahibi Semih Arif Özdemir

Agora Mediterranean Kitchen’ ın sahibi Semih Arif Özdemir

Semih Arif Özdemir bu başarının sırrıyla ilgili olarak şu açıklamayı yapıyor: “Restoran operasyonumu turizm açısından hareketli bir bölgede başlattığım için, sosyal medyada tanınırlığımız çok büyük önem kazanıyor. Tabii ki bu turistik hareketlilik gurur verici mutfağımızı, tüm A.B.D. ve dünyaya tanıtma konusundaki şansımızı da katlayarak çoğaltıyor.

Restoranımıza gelen herkes, kendi kültürlerine ve geçmişlerine ait ilginç anılar paylaşıyorlar. Müşterilerimiz açık mutfağımızda şeflerimizin yaptığı yemekleri izlerken, kendilerini sanki bir evde misafirmiş gibi hissettiklerini paylaşırlar.

Çalışanlarımızın güler yüzlü olması; sıcakkanlılığı ve geniş bir müzik arşivimiz sayesinde kendilerini çok rahat hissettiklerini ifade etmeleri bizi mutlu ediyor.  Çoğu müşterimiz şarabını yudumlarken kendilerini Avrupa’nın şirin bir kasabasındaymış gibi hissettiklerini söylüyorlar.” diyor.

akdeniz-restoranindaki-yemekler

Agora MediterraneanKitchen’da mezeler her gün taze olarak hazırlanıyor ve oldukça leziz görünüyor. Ayrıca klasik ve modern tarzların birleşiminden oluşan eklektik tarzı, misafirlerinin oldukça ilgisini çekiyor.

Agora Mediterranean Kitchen’ ın global olarak markalaştırma yolunda emin adımlarla ilerlemesinin en önemli nedenlerinden biri olarak, Semih Arif Özdemir ve ekibinin işini titizlikle yapması gösterilebilir. Ayrıca annesi Efride Hanım’ın etkisinden de bahsetmek gerek. Anne yemeklerimizi Florida’ ya taşıyarak burada yaşayanların ve turistlerin geleneksel yemeklerimizle tanışmasına aracılık ediyor. Efride Hanım’ ın şefliği Florida’da oldukça popüler. Yerel yeme-içme yazarları ve gazeteciler Agora Kitchen ve anne yemeklerimizi Efride Hanım sayesinde duymuşlar ve büyük ilgi göstermişler.

florida-akdeniz-yemekleri

Ben de sizlere yolunuz buralara düşerse mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ediyorum. En azından uzak yerlerde, tanıdık lezzetleri yudumlamanın keyfini yaşamalı diye düşünüyorum.

florida-akdeniz-restorani

İyi tatiller, keyifli yolculuklar.

Twitter: @aylinanne
Instagram: @aylinanne

Yorum Yap

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN YENİ YAZILAR

Yukarı