ust_reklam
Keşfet

Mykonos Hakkında Bilmediğiniz 9 Şey!

Yunan Adaları‘nı gemi turları ile gezmeye karar vermeden önce adaların her biri hakkında detaylı bir araştırma içerisine girmenizi öneririz. Zira, adalar çok güzel olduğundan milyonlarca turist buraya akın ediyor ve o kalabalık arasında görmeniz gereken yerler, yemeniz gereken lezzetler ve yüzmeniz gereken plajlar elinizden kayıp gidiyor.

Mykonos turu ile yaz tatilinize anlam katmak ve Yunan Adaları’nın eğlence merkezi olarak bilinen bu yerde unutulmaz bir tatil yapmadan önce Mykonos hakkında bilmediğiniz 9 detayı sizinle paylaşmak istedik. İşte aklınıza kazımanız gereken ufak notlar…
1- Yunan mitolojisinde yeri ayrı olan Apollon ile Artemis tanrılarının doğum yeri Mykonos Adası’na çok yakındır. Ada bu yönüyle de oldukça popülerdir.

mykonos

2- Mikonos’ta hayatınızın en güzel gün batımlarını izleyebilirsiniz. Özellikle değirmenlerin olduğu yerden, içecekleriniz elinizde bu eşsiz anlara tanıklık edebilirsiniz.

mykonos-kilise

3- Adayı gezerken bir restoran gördünüz, içeriye girip oturdunuz ve sipariş vereceksiniz. Menü geldi ve baktınız ki fiyatlar çok pahalı, hemen oturduğunuz yerden kalkıp mekandan dışarı çıkabilirsiniz. Yunanistan’da bu durum nezaketsizlik olarak karşılanmaz.

mykonos-kus-bakisi

4- Mykonos’ta denize girmek de oldukça eğlenceli. Tabi hangi plajda olduğunuz da önemli. Mutlaka denize girmeniz gereken üç plaj; Nammos Beach, Super Parasdise Beach ve Paradasise Beach’tir.

mykonos-plaj

5- Mykonos’un sembolü pelikandır.

6- Bu küçük adada 500 civarında kilise ve şapel bulunuyor.

7- Adada Little Venedik diye bir bölge bulunuyor.

mykonos-degirmen

8- Değirmenler çok önceki yıllarda 16 tane iken bugün sadece 5 tanesi ayakta kalabilmiş.

9- Mykonos yemekleri arasında Lokmares diye bir tatlı görürseniz şaşırmayın. Bizim lokma tatlısının aynısı. Mutlaka yemenizi öneriyoruz.

mykonos-gun-batimi

Yorum Yap

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN YENİ YAZILAR

Yukarı