ust_reklam
Vizesiz Tatil

Kısa Bir Kaçamak Yapabileceğiniz Vizesiz En Ucuz 5 Şehir

“Bir günlük beylik, beyliktir.”diyerek kısa dönemli tatil fırsatlarını yurt dışında geçirmek isteyenlere hem Türkiye’ye yakın olan ve vizesiz gidebileceğiniz; hem de ucuz olan 5 şehri sizler için listeledik. Ukrayna’dan Sırbistan’a; Bosna’dan Makedonya’ya kadar uzanan harika bir tura hazır mısınız?

  • Lviv, Ukrayna

lviv

Eğlencenin başkenti Lviv, Avrupa’nın son zamanlarda ucuzluğu ve hareketli eğlence hayatıyla çıtasını gitgide yükselten şehirlerden biri. Ukrayna’nın batı bölgesinde yer alan Lviv’de gündüz vakitlerinde tarihi yapılarını gezebilir; ardından ünlü gece kulüplerinde doyasıya eğlenebilirsiniz. Asla uyumayan şehirlerden olan New York, Tokyo gibi metropollere kafa tutacak kadar çeşitli alternatif sunan Lviv, bütçe dostu bir seçenek olabilir. Lviv’in ultra lüks gece kulüplerine giriş ücretleri, 4-5 avrodan başlıyor. Şehirde en çok tüketilen alkol içeceği ise 0,45 avroluk fiyatıyla bira. Ayrıca Ukrayna’nın vizesiz gezebileceğiniz ülkelerden biri olduğu müjdesini de şimdiden verelim.

  • Saraybosna, Bosna Hersek

saraybosna

Vizesiz Balkan ve Bosna turlarının Türk turistler tarafından büyük ölçüde ilgi görmesinin en büyük nedeni, ülkeye girişin çok kolay olması ve Bosna’da tatil yapmanın çok ekonomik olmasıdır. Balkanların en hüzünlü şehri Saraybosna’da cebinizde 9-12 avro gibi bir parayla muhteşem bir gün geçirebilirsiniz. Balkan ruhunu, balkan kültürünü, balkan yemeklerini keşfederken Türkiye’den izlere rastlamanız mümkün. Kısa tatilleri bu albenili Bosna şehri Saraybosna’da geçirmek için hiçbir vize işlemiyle uğraşmaya gerek kalmadan sadece pasaportunuzla girişinizi yapabiliyorsunuz.

  • Belgrad, Sırbistan

belgrad

İsminin Türkçe’deki anlamı “beyaz şehir” olan Belgrad, Sırbistan’ın başkenti ve aynı zamanda en çok ziyaretçi çeken şehri. Belgrad’da mütevazi bir restoranda öğle veya akşam yemeği yemenin ücreti ise 4-6 avro. Böylesine ucuz bir şehrin bilinmeyenlerini keşfetmek için kısa dönemli tatiller harika bir fırsat. Belgrad’da toplu ulaşım araçlarını kullanmak veya taksilere binmek inanılmaz ölçüde ucuz olduğu için araç kiralamanıza bile gerek olmayacak. Vizesiz gezilebilecek Avrupa şehirleri arasında en ekonomik şehirlerden biri olan Belgrad, ışıl ışıl gece görüntüsüyle insanı adeta büyülüyor.

  • Ohrid, Makedonya

ohrid

Hem vizesiz hem ucuz Avrupa şehirleri listesi hazırlamışken Makedonya’dan bahsetmemek olmazdı. Makedonya’nın bilinmeyen cevherlerinden olan Ohrid için bir düşünür şöyle der: “Tanrı cenneti yaratırken yeryüzüne bir damla düşürür ve o da Ohrid’dedir.” Şehir içinde toplu ulaşım, yeme içme, konaklama, tarihi müze ve benzeri yerlere giriş ücreti, kısacası her şey ucuzun da ucuzu. Ohrid’e kadar gelmişken şehrin sembolü olan “mavi inci” lakabındaki Ohrid Gölü’nü ziyaret etmeden olmaz. Ayrıyeten Ohrid şehri ve gölü, UNESCO dünya mirası listesine dahil edildiğini söylemeden geçmeyelim. Son olarak da akşamüstünde gezmesi daha keyifli olan rengarenk Ohrid Çarşısı’ndan Makedonlara özgü küçük hediyelik eşyalar alabilirsiniz.

  • Gazimağusa, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

kibris

Salamis Antik Şehri ile Kuzey Kıbrıs’ın en bilindik eğlence ve tatil merkezi, Gazimağuso’da deniz, güneş, kum(arhane)dan çok daha fazlasını görebilirsiniz. Gezilecek yerleri oldukça fazla olan Gazimağusa’da Akdeniz’in ve Avrupa’nın en lüks casinoresort otelleri bulunuyor. Vize işlemleriyle vakit kaybetmeden sadece nüfus kağıdınızla giriş yapabileceğiniz Kuzey Kıbrıs, hafta sonu kaçamakları ve özel gün tatilleri için biçilmiş kaftan. St. Barnabas Arkeoloji & İkon Müzesi, Salamis’ten sonra uğrayabileceğiniz antik bir müze. St. Nicholas Katedrali, Vatan Yahut Silstre oyunundan dolayı Namık Kemal’in sürgüne gönderildiği Namık Kemal Zindanı ve Müzesi, Gazimağusa’nın mutlaka görmeniz gereken yerleri arasında bulunuyor. Bunun yanı sıra akşam vakitlerinden itibaren hareketlenerek sabahın ilk ışıklarına kadar süren Gaimağusa gece hayatında keyifli vakit geçirmek için, en lüks konsept otellerinden biri olan Nuh’un Gemisi Oteli’nde konaklayabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN YENİ YAZILAR

Yukarı