ust_reklam
Kız Kıza Seyahat

Kadınlara Özel Gezilecek 6 Yer

Gittikçe özgürleşen, güçlenen ve modernleşen kadınlar eskiye oranla hayatın pek çok alanında kendi başına hareket edebiliyor. İçinde yatan gücü fark etmeyi başaran kadın, iş hayatından tutun özel hayatına kadar; hatta tek başına seyahat gibi cesaret isteyen işleri kimseye ihtiyaç duymadan yapmayı öğreniyor. Arkadaşlarıyla, kardeşleriyle ya da kuzenleriyle gezmeyi seven kadınları oldukça ilgilendiren bir yazı hazırladık. İster sevdiklerinizle birlikte kız kıza, isterseniz tek başınıza gezmek, eğlenmek, öğrenmek gibi aktiviteleri yapabileceğiniz kız kıza tatile gideceğiniz detaylı bir derlemeyle karşınızdayız:

Modanın Başkenti: Milano
İtalya’nın ve dünyanın moda kontrolünü elinden asla bırakmayan Milano, kadınlara özel gezilecek yerler listemizin en üst sırasındaki şehirlerden biri. Modaya yön veren şehir, yıl içerisinde milyonlarca ziyaretçisini ağırlıyor. Tarihi dokuları elbette görülmeye değer ancak gelen ziyaretçilerinin çoğu burayı modanın kalbi olduğu için tercih ediyor ki bir kadın içinde en önemli şey, trendleri takip edip yeniliklere seyirci kalmamak olduğu için ilk durağımız Milano.

Şu an abarttığımızı düşünüyorsanız bir de şunu dinleyin o halde: Sadece alışveriş turu düzenleyen firmalar var bu bölgeye; çoğunluğu kadın olan bu kişiler belirli aralıklarla modaya yön veren şehri geziyor. Dünyaca ünlü marka ve tasarımcılar da yine bu şehirde bulunuyor. Hal böyle olunca hep pahalı ürünler olacak da sanmayın. Bu markaların hemen hemen hepsinin outlet satış yerleri de mevcut.

Kartpostal Kadar Güzel: Hallstatt
Biraz kafa toplamaya, doğa ile baş başa kalmaya mı ihtiyaç duydunuz? İşte tam sizlik bir yer, Hallstatt. Yazı bir başka kışı daha bir başka olan bu şirin yerden asla dönmek istemeyeceğinize eminiz. Avusturya’da bulunan Hallstatt, bir tarafı göl diğer tarafı görkemli Alp Dağları’yla çevrili. Tek başına seyahat etmek isteyen her kadının burada bir soluklanması gerekir.

Bambaşka bir insan olarak döneceğiniz yer aynı zamanda unutulmayacak manzara fotoğraflarına imza atmanızı da sağlayacak. Özel olarak veya profesyonel olarak fotoğrafçılıkla ilgilenenlerin akın ettiği bölgede, göl kenarında balık yemeğe, saatlerce yürüyüş yapmaya, huzur içerisinde kitap okumaya doyamayacaksınız.

Alışveriş Cenneti: New York City
İndirim görünce kendine hâkim olamayan kadınların akın ettiği New York, alışveriş cenneti yerler arasında bulunuyor. Dünyaca ünlü butiklerden tutun da bit pazarlarına kadar farklı seçenekleriyle her bütçeye hitap edebilen New York City kesinlikle bir kez de olsa görülmesi gereken kadınlara özel gezilecek yerler arasında olmalı.

Şöyle kafa dengi, siz gibi alışverişi seven bir kadın arkadaşınızı da takın kolunuza ve sonra ver elini 5th Avenue. Burada kesin gitmelisiniz dediğimiz yerlere gelirsek; Macy’s, Century 21, Bedford Caddesi, Brooklyn Bit Pazarı, Chelsea Pazarı, FAO Schwarz, The Strand, Madison Caddesi ve SoHo’yu görmeden sakın şehirden ayrılmayın.

Eğlencenin Merkezi: Disneyland, Paris
Her kadının içinde yatan o şen şakrak küçük çocuğunda eğlenceye ihtiyacı olduğunu kabul edersek, alışveriş cenneti yerler sonrasındaki durağımız yoruluncaya kadar eğlenebileceğiniz Disneyland olmalı. Günlerce içinden çıkmak istemeyeceğiniz bu dev oyun yerinde belki de çocuklardan çok daha fazla eğlenebileceksiniz.

Kız Kıza Eğlence: Ibiza Adası
İspanya’nın şahane adası Ibiza, gece hayatını seven kadınlara hitap edebilecek bir yer. Renkli yaşamı seven, enerjisi kolay kolay tükenmeyeni deyim yerindeyse deli dolu olan her kadının koşa koşa gitmek isteyeceği adanın doğal güzellikleriyse bambaşka.

Şahane plajları, tertemiz suyu ve unutulmaz manzarasıyla gün boyu denizden çıkmak istemeyeceksiniz. Bol bol dalış yapabilecek, denizden bunaldığınız anlarda bölgenin tarihi dokularını da gezme şansını elde edeceğiniz Ibiza’da geçireceğiniz kısa süreli bir tatil 1 yıllık kaybolan enerjinizi yenilemeye yetecek.

Bir Tatlı Huzur: Bohinj
Kadınlara özel gezilecek yerler listemizin son adresi, huzur isteyenler için oldukça ideal. Günümüz koşulları değerlendirildiğinde erkeklere oranla daha çok baskı ve stres altındaki her kadının kaçıp kafa dinlemesi gereken Bohinj, aslında çok bilindik bir yer değil.

O sebeple hala huzur ve güzelliğini koruyabilen yer, Slovenya’da bulunuyor. Tek başına gezmek isteyenlere unutulmaz anlar yaşatan bu yeri kelimelerle anlatmak oldukça zor. Muhteşem gölü, şelaleleri, misler gibi havasıyla kafa dinlemeye müsait olan yer, her kadının dönem dönem kaçıp kendi iç sesiyle tatil yapması gereken önemli bir rota.

Yorum Yap

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN YENİ YAZILAR

Yukarı