ust_reklam
Seyahat Önerileri

İtalya’da Bu 5 Yeri Görmeden Sakın Dönmeyin!

sorrento kıyıları

Güzel yemeklerin, ölümsüz aşkların ve eşi benzeri olmayan sanatın ülkesi İtalya’da görülmesi gereken en önemli 5 yeri sizin için derledim. Tabi bu yerler tamamen benim gözümle yapılan bir İtalya turu oldu. Elbette İtalya’nın her yeri ayrı güzellikte ancak İtalya’da gezilecek yerler arasında en çok etkilendiğim 5 yeri sizinle paylaşıyorum.

Roma

aşk çeşmesi

“Aşkın tarihinin yazıldığı yer” şeklinde bilinir Roma. Hem aşıkların kentidir hem de caddelerinde gezerken tarihin büyüsüyle kendisine de hayran eder. Aynı zamanda İtalya turları arasında görebileceğiniz en kalabalık şehridir. Roma Tarih Müzesi’ni ve eskiden Gladyatör savaşlarına tanık olan Colosseum’u İtalya gezi rehberinize mutlaka almalısınız.

Toskana

toskana yaylaları

İtalya’nın mutlaka görülmesi gereken yerlerinden biri hiç şüphesiz Toskana! Çünkü bir tabloya benzeyen eşsiz güzellikteki manzaralara ve sanat eserleriyle dolu müzelere ev sahipliği yapıyor. Ancak bunlarla birlikte yapılacak en güzel şey nefis İtalyan pizzalarının da tadına bakmak! İtalya’nın kuzeyinde kalan Toskana’nın ekmeğini ve müthiş İtalyan pizzasını denemenizi tavsiye ediyorum.

Sorrento

sorrento kıyıları

Sorrento bölgesi limon ağaçlarıyla meşhurdur ve İtalya’nın popüler şehirlerinden biridir. Eğer görmek isterseniz civardaki tüm adalara buradan kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Sorrento Peninsula Arkeoloji Müzesi ve Bottega Della Tarsia Lignea Müzesi’ni gezebilirsiniz. Sedile Dominova terasından da manzarayı fotoğraflamayı unutmayın.

Floransa

vecchio köprüsü

Açıkhava heykel müzesini andıran Floransa’nın sokakları dillere destandır. İnsanı kendine hayran bırakan tarihi yapıları gezerken Rönesans Dönemi’nin kanıtı olan sanat eserleri arasında da dolaşma fırsatı bulacaksınız. Şehri ikiye bölen Arno Nehri’nin güzelliğini gördüğünüzde ise büyüleneceksiniz. Şehirde yemek yemeyi unutmayın!

Venedik

venedik gondol turu

Ve elbette rüyaların kenti Venedik… Venedik turu denilince akla gondol turu geliyor. Bunu mutlaka yapmalısınız! Ayrıca Grand Kanal’ı, San Marco Kilisesi’ni, Doge Sarayı’nı, Çan Kulesi’ni ve pek çok müzeyi burada gezebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN YENİ YAZILAR

Yukarı